Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Jártatok már Iránban? Mikor...

Jártatok már Iránban? Mikor lehet kifogni olcsó repjegyet és mennyibe kerül a vizum? Drága ország vagy olcsó?

Figyelt kérdés
Érdekel a Közel-Kelet, eddig mégcsak Törökországban jártam, de Iránba is el szeretnék utazni. Mikor lehet kifogni Teheránba olcsó repülőjegyet és milyenek ott az árak? Igaz, hogy hagyományos értelemben vett szállásra ott nem kell költeni, mert egy kevés pénzért sok ember szívesen befogad a házába? Az még tetszene is, mert jobban megismerném a helyiek életét.

2012. jún. 6. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
En januarban voltam Iranban. A Turkish Airlinesal mentem 130.000-ert. Azota az ar feljebb ment. Azt nem tudom, hogy hol lehet olcso repjegyet kapni, de azt igen, hogy az orszagban egy kicsit minden dragabb (azt hallottam, hogy azota az amerikai helyzet miatt meg nagyobb volt az inflacio), mint nalunk itthon. Kiveve a cigi, a benzin, a tomegkozlekedes (utobbi nevetsegesen olcso) es a taxik. Az emberek kedvesek, de minel tavolabb jutsz Tehereantol annal zarkozottabbak (szerintem). Egyebkent kihagyhatatlan, csak az a baj, hogy az 1 honapos vizum lejarta elott nem lehet megnezni mindent, mert az orszag hatalmas. Az emberek nagyon kivancsiak, udvariasak es nagyon erdeklodok voltak, a kozbiztonsag is nagyon jo. Alig varom, hogy vissza menjek!
2012. jún. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Mi a Qatar géppel mentünk 166 ezerért, de az Alitalia csak 100ezer de sokat kell várni Rómában az átszállásra /6-8óra/. Teherán nekem annyira nem tetszett, nem csúnya de semmi extra. Meszebb a fővárostól visszont nagyon szép helyek vannak az tényleg tetszett 3 hónapot voltunk ott. Ha nő vagy akkor mindenképpen vigyél magaddal kendőt mert ha nem teszed fel (még ha turista is vagy) börtönbe visznek! Olcsó szállás amiröl te írtál én nem hallotam, ott is vannak diák szállók azok bíztosan olcsók. Most a politikai helyzett miatt elég drága lett minden (gyengült a pénzük).
2012. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én idén nyáron megyek Iránba, szóval tapasztalatom nincs, de a vízumot pont egy hete igényeltük meg, és 18500Ft volt. Mi végig szárazföldön megyünk, így az oda-vissza út olyan 60ezer forint körül kijön, ami elég baráti a repülős utak árához képest, persze cserébe jóval tovább tart (kb. 4 nap irányonként), viszont legalább a köztes tájat és városokat is látjuk. Az árakról én készítettem egy kis excel táblázatot úgy, hogy felmentem 2 iráni szupermarket hálózat honlapjára, és onnan kinéztem, hogy mi mennyibe kerül, majd azt átszámoltam forintba. Ha gondolod el tudom neked küldeni, ha küldesz egy e-mail címet, az alapján nagyjából össze tudod hasonlítani az itthoni árakkal. Egyébként nekünk az jött ki, hogy az élelmiszerek nagyrészt 10-20%-al olcsóbbak mint itthon, szóval nincs az a fene nagy olcsóság, és bizonyos termékek kifejezetten drágák (pl szeletelt szalámi kilós ára több mint 7000Ft). A szállás ilyen módon történő megoldásáról én se tudok semmit.
2012. jún. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én háromszor jártam Iránban, bevallom, a szeletelt szalámit nem figyeltem. 2010-ben jártam utoljára, akkor a szállás ára átlag 10 USD volt, ami durván 2,5x-s emelkedés az elmúlt években...összességében a 10 dodó sem feltétlenül sok, de több helyen elég vacak a szállás. Máshol meg szuper apartmant kapsz ugyanennyiért. Szóval az ár nagyjából fix, a minőség változó. szerintem maximum Isztambulig érdemes repülni, azt feléből- harmadából kihozod, mint a közvetlen Teheráni járatot. Onnan busszal 24 óra a határ, és onnan már Iránban vagy. A múltkor így utaztunk és nagyon bejött. Az éttermek szerintem kicsit egyhangúak, bár igaz, hogy elsősorban az olcsó kifőzdéket kerestük. Az, hogy kicsit drágább lenne, mint itthon, nos, ezt azért még mindig nem hiszem, hiszen a világ legolcsóbb országainak egyike volt, és még 2 éve is igen barátiak voltak az árak. A múzeumi belépők is olcsóak (igaz, sok összegyűlik belőle az utazás végére), a városi tömegközlekedés is olcsó, de a távolsági buszok sem drágák. A közlekedés jó, könnyen eljutni bárhonnan, bárhová. A vízum ügyintézést időben el kell indítani, mert 2 hét minimum az elbírálás. Összességében: ha drágább is, mint volt, kihagyhatatlan ország...
2012. júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi most egy hete jottunk vissza, direkt kozvetlen jarat Bp/rol nem is indul Romaban Istambulban vagy dohaban kell atszalni esetleg moszkvaba. Az irani penz meg ket hettel ez elott nagyon gyenge arfolyama volt ezert a dollar amit vittunk eleg sokat ert.
2012. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
www.flypgs.com torok legitarsasag uj boing gepekkel, becsbol 300 euroert is megjarhatod ha elore foglalsz jegyet, de csomagot csak 20 kg ig lehet+ fedelzeti podgyasz! Budapestrol nincs jaratuk, csak becs a legkozelebbi!
2013. dec. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!