Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy hogyan működik a vízum Japánba?

Figyelt kérdés

Munkát szeretnék vállalni Tokióban. Annyi mindent olvastam már a vízumról, hogy teljesen összezavarodtam. 19 éves vagyok, angolból és németből felsőfokúm van, japánból N2-es, és van egy ECDL vizsgám is (ha ez számít).

Eddig azt hittem, hogy meg lehet oldani úgy, hogy turistavízummal kimegyek, keresek egy munkát, hazajövök és munkavállalói vízummal kimegyek. De máshol meg azt olvasom, hogy ez nem jó így. De akkor hogyan szerezzek elsőre munkavállalóit, ha nincs cég, ami felvenne?


Teljesen összezavarodtam... >.<"



2012. jún. 25. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:

!Munkavállalással kapcsolatos információk Japánban a legális munkavállalást szigorú törvények szabályozzák. Az (munkavállalási) engedély nélküli munkavégzés Japánban (is) tiltott. Az illegális munkát végző külföldi személyt rövid úton kiutasítják az országból. A munkavállalásra jogosító vízum igénylésének vagy a tartózkodási engedély meghosszabbításának feltétele a munkaszerződés, és a biztosítás megléte (ami lehet: a (leendő) cég által kötött vagy a kérelmező által kötött biztosítás). A japán cégek a munkavállalásra jogosító vízum beszerzésénél illetve a tartózkodási engedély meghosszabbításánál nyújtanak ugyan segítséget, ám nem feltétlenül intézik az egész folyamatot. Az utóbbi időben magyar állampolgárok körében elterjedt az a téves információ, hogy Japánba turistaként bejőve, itt keressenek munkát, majd a céggel szerződést kötve a Bevándorlási Hivatalnál tartózkodási jogcímet módosítva szeretnének Japánban maradni, ami ebben a sorrendben, s a rendelkezésre álló rövid időn belül nem kivitelezhető.!


Szoval ez neked halott ugy .

2012. jún. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy másik oldalon meg pont azt olvastam, hogy kivitelezhető... -.-"
2012. jún. 26. 09:30
 3/10 anonim válasza:
Szerintem menj el a Japán Nagykövetségre és ott érdeklődd meg a dolgot, az a legegyszerübb. Ők tudnak majd segíteni mindenben.
2012. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ilyen végzetségel nincs esélyed kint dolgozni szerintem.

AZ hogy japánul tudsz az alap ha ott akarsz dolgozni, ecdl vizsgával max valami titkárnö szerüség lehetsz, angol és németel se mész sokra, szerintem van ott elég tolmács.


Ha kint akarsz dolgozni akkor mérnöki/természet tudományi/orvosi diplomával van a letgtöbb esélyed.

2012. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hol akarok dolgozni, és oda van is esélyem hogy felvesznek, mert oda csak japán tudás kell, és az hogy csinos legyek. De ott személyesen kell megjelenni, mert fel kell próbálni a munkaruhát, hogy mennyire áll jól, stb, mert ez alapján vesznek fel. Szóval nincs olyan lehetőség, hogy a neten keresztül beadom a jelentkezésem, mert személyesen kell.
2012. jún. 28. 12:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Ki mondta ezt neked? uristen

Latszik hogy semmit nem tudsz Japanrol ,Azsiarol ,

de ilyen elolennyel felesleges vitazni

ez a te szinted :

Meg szep , hogy felvesznek ,Japan az az orszag aki tart karokkal varja a pincerkedo feher jott-menteket

nem is kell hozza semmilyen vizum , elsz ott mint Cicolle

2012. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Majd akkor mondd, hogy nem tudok semmit Japánról, ha neked is lesz felsőfokú nyelvvizsgád a nyelvből, és japán barátaid. Többet tudok Japánról, mint te valaha is fogsz.
2012. jún. 28. 14:37
 8/10 anonim válasza:
Ha tényleg mindent tudsz Japánról,akkor azt is tudod hogy a Föld egyik legzárkózottabb országa/társadalma a japánoké.A nyelvtudás alap amit elvárnak.Nem kifejezetten kedvelik a külföldieket (függetlenül a legendás japán illemtől az idegenekkel szemben). Akinek megadatik a lehetőség hogy külföldiként dolgozzon,mitöbb letelepedjen Japánban biztosan a már meglévő munkahelyén keresztül sikerül ezt elérnie.Mielőtt ennek nekivágnál ajánlom olvasd el Ferber Katalin : A felkelő nap árnyéka c. könyvét ha eddig nem tetted.Viszont ha csak egy lelkes anime,visual kei vagy vmi más japánikum rajongója vagy szerintem tegyél le a dologról,pár év múlva kinövöd.Ezt bármiféle rosszindulat nélkül mondom.
2012. jún. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha csak anime-rajongó lennék, nem tanulnám a nyelvet már öt éve. És a könyvet meg már olvastam ^^
2012. jún. 28. 20:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam hogy csak akkor dolgozhatsz Japánban ha van diplomád. De mivel nem voltam benne biztos, most megint rákerestem.

Íme: (bár itt említik a szakmai tapasztalatot is)


A university degree or considerable professional experience in the applicable field is required to qualify for a working visa. Most types of working visas also require you to have a prospective employer as a sponsor. Residence permission is granted in periods of 6 months or 1, 3 or 5 years and is extendable.

2012. júl. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!