Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ha izraelbe szeretnék menni,...

Ha izraelbe szeretnék menni, akkor előbb repjegyet, vagy előbb vízumot intézzek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgárok turizmus céljából 90 napig tartózkodhatnak vízum nélkül Izraelben. Az országba történő belépéskor a hatóságok megkövetelik, hogy az útlevél a tervezett izraeli tartózkodási idő leteltétől számítva legalább 6 hónapig érvényes legyen. Belépéskor gyakran ellenőrzik, hogy a turista vagy üzleti célból egyénileg utazó rendelkezik-e a tartózkodásának teljes idejére a szállásfoglalásról szóló igazolással vagy meghívólevéllel, szervezett utazás esetén az utazási iroda igazolásával, érvényes oda-vissza szóló repülőjeggyel, valamint nem kevesebb, mint napi 100 USD-vel.
2012. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Baráti jótanács: Ha 1 mód van rá, szerintem halaszd el ezt az utazást - most eléggé veszélyes Izraelbe menni a Palesztin konfliktus miatt. (Tegnap óta 3 halott Izraelben 15 Palesztínában) Légy óvatos!
2012. nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első: ezt én is olvastam, csak azt nem tudom, hogy mi van ha megveszem a repjegyet, de mégsem kapok vízumot.

Második: most csak a jegyet akarom megvenni pont azért mert a balhé miatt most olcsó, de februárban utaznék, addigra sztem lecsillapodnak a kedélyek.

2012. nov. 15. 14:27
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló, az első mondatában megválaszolta a kérdést:

"Magyar állampolgárok turizmus céljából 90 napig tartózkodhatnak vízum nélkül Izraelben."

Tehát NEM KELL VÍZUM. Így értelmetlen a kérdés, mivel nem tudsz vízumot intézni, se repülőjegy jegy vétel előtt, sem után, mert nem kell vízum. Arra kell figyelni, hogy a leírt feltételeket betartsd.

2012. nov. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos vízumot nem fogsz kapni, mint ahogy osztrák vízumot se kapnál. Ezért a repjegyet intézd először, aztán miután nem kaptál vízumot, menj ki nyugodtan.
2012. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jajj basszus, de béna vagyok, pedig esküszöm általában nincs baj a szövegértésemmel...

Valamiért nekem második olvasásra is az volt az asszociáció, hogy turizmus céljából turista vízummal...


Meg emiatt is:

Belépéskor gyakran ellenőrzik, hogy a turista vagy üzleti célból egyénileg utazó tartózkodásának teljes idejére a szállásfoglalásról szóló igazolással vagy meghívólevéllel, szervezett utazás esetén az utazási iroda igazolásával, érvényes oda-vissza szóló repülőjeggyel, valamint nem kevesebb, mint napi 100 USD-vel rendelkezik-e. Személygépkocsival utazók esetében a nemzetközi biztosítás (zöld kártya) megléte kötelező.


Ahova nem kell vízum, oda minek meghívólevél? NEm akarok utazási irodával menni és a szállásért sem akarok fizetni, couchsurfinggel mennék, és gyakran hallani, hogy nem szimpatikus embereket visszafordítgatnak. Én meg nem annyira leszek szimpatikus, mert túl sok arab országban jártam már.

2012. nov. 15. 21:29
 7/12 anonim ***** válasza:
De milyen olcsó repjegyet láttál? Mert wizzairnél most annyira nem olcsó, legalábbis a mostani áraknál volt már jóval olcsóbb. Vagy nem wizzair? Mással meg talán még drágább.
2012. nov. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jaj, ha voltál arab országban az már nehezíti a helyzetedet. Főleg, ha Iránban (tudom, hogy nem arab) jártál már, akkor addig felejtsd szépen el az izraeli utazást, amíg az iráni látogatásodnak nyoma van az útleveledben. Vízumot akkor se kell igényelni, de a határon szépen vissza fognak fordítani.
2012. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
magyar vagy allampolgar igy kell nem! de inkabb most tenyleg gyere ne Izraelbe mert kesz kaosz van...
2012. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az arab pecsétek tényleg nem túl jók. Érdemes elveszteni az útlevelet és újat kiállíttatni, ami még "szűz".


Egy éve voltam Izraelben, azon kívül, hogy komplett kérdéssort kaptam a reptéren (biztonsági szempontból jogos), nem kellett semmi extra.

A szokásos kérdések mind az itteni, mind az ottani reptéren, amikre készülj válasszal:


(Ha útitárssal utazol): Egyedül utazik, ha nem, akkor milyen viszonyban van a társával? (házastárs, barát, rokon, stb)


Kit ismer Izraelben? (ilyenkor nevet kérnek, de nem ellenőrzik, én sem értem a kérdés lényegét)


Járt már korábban Izraelben?


A csomagját Ön pakolta össze, vagy segített valaki összepakolni? (azaz felmerülhet-e, hogy belecsempésztek valamit a csomagodba)


Megkérték, hogy vigyen el valamit valakinek? (ismét illegális cucc csempészete jóhiszeműen)


Milyen céllal megy Izraelbe? (turista vagyok, üzleti céllal, rokonlátogatás, stb)



Nekem azon kívül, hogy a harmadik reptéri fordulónál már előre mondtam a válaszokat, semmi extra nem volt. Visszafelé szétkapták a csomagomat, mert egy Voltaren kenőcs bejelzett (fém borítású részben) a röntgenen.

A csomagodat ki fogják mindenhol nyitni, egy fura kinézetű eszközzel körbedörgölik belül, aztán egy gépbe teszik (robbanószer molekulákat keresnek).

Tehát a csomag átvizsgálását, áttúrását számold bele, ez rutineljárás. Ha nem találnak bombát, akkor visszapakolják (úgy, ahogy...) és további jó utat kívánnak.


Kicsit idegesítő a sok kérdés és a csomagbant urkálás, másrészről engem megnyugtatott, hogy bár én nem viszek bombát, más se tudna (és nem robbantja fel a gépemet a levegőben...).

2012. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!