Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Buntetett eloelettel be lehet...

Buntetett eloelettel be lehet vandorolni izraelbe, zsido szarmazassal?

Figyelt kérdés
( nem sujos, es nem eroszakos buntett, hanem penzugyi)

2012. dec. 21. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
13%

Attól függ, milyen büntetett előélettel.

Ha csalás, okirathamisítás, hűtlen kezelés akkor rögtön mintapolgár kitüntetésre is számíthatsz.

2012. dec. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
SEHOL nem látják szívesen a büntetett előéletűek! Izraelben sem.
2012. dec. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt csak a követség tudja megmondani. Nekem úgy volt könnyebb hogy angolul kerestem ki a Law of Return-t, ha kell írj egy üzenetet, lefordítom:


[link]


Every Jew has the right to come to this country as an oleh


An oleh's visa shall be granted to every Jew who has expressed his desire to settle in Israel, unless the Minister of Immigration is satisfied that the applicant


(3) is a person with a criminal past, likely to endanger public welfare.


Hát ezt bizony nekik kell eldönteni.

2012. dec. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem. Megcsináltam a procedúrát és többek között erkölcsit is bekértek. Ha nem tiszta, akkor visszadobják a jelentkezést.
2012. dec. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

" Pedig ugyebár ha gójjal szemben történt a pénzügyi bűntett vagy másmilyen bűntett, akkor az a talmud szerint pozitív. Dicséretes, hogy ezt így nem veszik figyelembe, 1 pirospont az eredetileg antigojista zsidóknak. <3 "


Mert te aztán olvastad a Talmudot, mi ??


Annyira unalmas már a sok ilyen primitív paraszt, akiknek a zsidóságról általában fingjuk nincs, de azért rögtön Talmud-tudósnak képzelik magukat, mert életükben elolvastak 3 kuruc cikket is a "témáról"...

2012. dec. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Átküldhetnéd privátban egy linkkel, sajnos csak kivonatokat találni a neten, amelyek ki tudja mennyire hitelesek. Angolul megtalálni a teljes szöveget, de azt meg nehéz jól kezelni. Megköszönném. :)
2012. dec. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"sajnos csak kivonatokat találni a neten, amelyek ki tudja mennyire hitelesek"


ha csak kivonatokat találni, melyek "ki tudja mennyire hitelesek", akkor nem kéne annak alapnak lennie, hogy nem jelentünk ki dolgokat tényként a témában?

De.


Amúgy angolul elég jól megtalálható a cucc a neten, illetve ha az embert valóban érdekelné a dolog, akkor az egyes vádaknak külön is utána tudna keresni dettó angolul... munka, az tény, csak hát ugye megint ott tartunk, hogy ha ez derogál, akkor viszont nem kell pofázni baromságokat.


"Angolul megtalálni a teljes szöveget, de azt meg nehéz jól kezelni."


Igen, egy több ezer éves, több ezer oldalas vallási, jogi, tudományos vitagyűjtemény, tele hivatkozásokkal egy piszok nehéz olvasmány.

Ahogy pl. a kvantummechanika is az. Csak az a marha érdekes dolog, hogy a kvantummechanikára még se gyűlik a sok primitív s.ggfej, hogy akkor majd ő "megszakérti", hogy miről is szól, mert látott már egy youtube videót róla - míg a Talmud esetében "valahogy" ez az alap hozzáállás, hogy nem pofázok olyanról, főleg hordok össze mindenféle kifejezetten durva vádakat olyanról, amiről sz@rt se tudok... ez "valahogy" hiányzik.


Szóval "nehezen kezelhető" a szöveg, magyarán marha sok munkába és tanulásba, utánajárásba kerülne rendesebben megérteni? Akkor vagy belerakod ezt a munkát, vagy nem, de akkor kuss van. Ez ilyen egyszerű.


Ha esetleg mégis bele akarnád rakni a munkát, akkor pl. csomó hagyományos vádat itt meg lehet nézni: [link] , de a neten találni több ilyen oldalt is, ahol ezeket összefoglalják, ha az ember keres (milyen érdekes, hogy én megtaláltam ezeket az oldalakat, másoknak akkor miért is nem sikerül?..). A talmud szövege dettó fent van neten több helyen, össze lehet vetni őket. Na pl. így lehet hozzálátni a dolgokhoz, és mekkora szégyen már, hogy így ezt így kell szájbarágni.


---------


A dologban az a nagyon csúnyán gáz, hogy bezzeg ha azzal jönnék, hogy de az Újszövetségben Jézus azt tanította (Lukács 14:26, Károli fordítás), hogy

"Ha valaki én hozzám jő, és még nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom",


akkor ugyanazok akik a Talmudról bármilyen vádat elhisznek, azok ha ezzel szembesítem őket, akkor azok először (hiszen jellemzően nem,hogy a zsidó teológiai írásokat ismernék, az Újszövetséggel nincsenek tisztában...) jellemzően nem is hisznek nekem, egyenesen lehazug-mócsingoznak, hogy Jézus ilyet biztos nem mondott, és első dolguk leellenőrizni, hogy tényleg van-e ilyen benne. Amikor meg szembesülnek vele, hogy van, biza, akkor meg elkezdik keresni, hogy akkor mégis mit akarhat ez itt, mi a logikus magyarázat erre, mert így azért elég durván hangzik - és igazuk is van, ahogyan ez egy archaikus, több ezer éves szöveg, ami olyan szavakat is használ, amiket a mai nyelvbe nem lehet jól átfordítani, emiatt a kellő magyarázószöveg nélkül, ami ezt kontextusba helyezi, ez a szöveg durván hangozhat, miközben egész mást jelent, csak ahhoz tudni kéne a hátteret is.

És az a nagyon gáz, hogy ez a teljesen alapvető hozzáállás, hogy ha valamiben nem vagyok képben, akkor igyekszem előbb behatóan tájékozódni, és csak ha esetleg ez megvan, akkor kijelenteni fajsúlyos dolgokat, ez gyönyörűen megfigyelhető az embereknél ebben az újszövetséges példánál is, magától értetődő a kvantummechanikánál vagy rengeteg egyéb cuccnál is - csak marha "érdekes" (és ku.rva unalmas) módon egyedül a zsidósággal meg Talmuddal kapcsolatban hiszi azt minden paraszt, hogy akkor neki fölösleges képben lennie, nyugodtan pofázhat anélkül is. Amit persze most lehetne finoman is körbeírni, hogy "nem elegáns", de inkább nevezzük a nevén: a legnagyobb tapló tahóság.

2012. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsasd meg a kerdest, de jartal mar pszihiaternel????
2013. jan. 22. 14:22
 9/10 anonim ***** válasza:

felteszem ez a kis "kedves" odaszúrás nekem szólt.


Miért is?

Mert olyan szavakat használok, mint paraszt meg suttyó? Mert erőteljesebben letolom azokat, akiket ezekkel a jelzőkkel illettem?


Már miért ne tenném, mikor amit csinálnak, az egyszerűen suttyóság és parasztság? Már miért ne tolnám le őket ezért?

Normális embereknél az egy minimális alap, hogy nem kezdünk el mindenféle durva vádakat összehordani olyanról, amiről fingunk sincs - akinél ez nincs meg, az bizony suttyó. Erre nincs jobb szó (illetve esetleg akadna, de az már végképp fennakadna a trágárságszűrőn), akkor meg minek finomkodjak, és írjam körül szégyenlősködve?

MIért szégyenlősködjek, mikor ezek sem teszik? Ezek a leggusztustalanabb vádakkal rágalmaznak egész csoportokat, lényegében egy egész kultúrát, amiről ugyan fingjuk nincs, és ami ugyan olyan szinten nem érdekli őket, hogy esetleg utánanézzenek dolgoknak, mielőtt igen durva dolgokat kezdenek el állítani - csak annyira érdekli őket, hogy minél szaftosabb rágalmakat találjanak, amikre aztán lehet onanizálni.

Ez egy gerinctelen és gusztustalan hozzáállás, lényegesen durvább és sértőbb, mint ha valakit - főleg joggal - elküldenek oda, ahova való.


Ezek után mégis milyen alapon merülhetne fel egyáltalán, hogy még én finomkodjak a megfogalmazással (vagy pontosabban fogalmazva: még ennél is jobban finomkodjak)?

Semmilyen alapon.

2013. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Uristen....ez beteg,nagyon beteg....
2013. febr. 8. 13:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!