Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Tokió/Tokyo vs Osaka?

Tokió/Tokyo vs Osaka?

Figyelt kérdés
Kinek milyen tapasztalatai vannak a két városról? Miben különböznek, milyen előnyeik/hátrányaik vannak egymáshoz képest? Hol laknátok szívesebben?

2013. jan. 15. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem voltam egyikben sem, viszont nagyon hasonló a két város. Mindkettő kb. ugyanolyan DRÁGA (top 10-es listán Tokyo az első, Osaka a harmadik). Osaka kb. olyan, mint Tokyo kicsiben :) Nem sok különbség van. Hát én egy fokkal inkább Tokyoban élnék.
2013. jan. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én Tokióban voltam, de Osakát is eléggé ismerem (a párom testvére ott dolgozik). Drágának egyformán drága mindkét város, max. az ingatlanok ára magasabb Tokióban, dehát az egész Japánban magas.

Osakában egy kicsit 'lazábbak' az emberek (persze európai szemmel nézve egyáltalán nem lazák), Tokióban sokkal formálisabb minden. Én egyikról sem tudok a másikhoz képest előnyt vagy hátrányt mondani, mindkét városban szivesen élnék hoszzú távon :) Talán ha tanulsz japánt azt megjegyezném, hogy Osakában elég erős a nyelvjárási jellegzetesség, de ahhoz is hozzá lehet szokni.

Ha vmi konkrét kérdésed van, irj nyugodtan, igazából igy nem tudom mit irhatnék :)

2013. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) én áprilistól kezdve kint tanulok, és az első, felkészìtő év vagy Tokyo-ban vagy Osaka-ban lesz. Ilyen alap dolgokra vagyok kíváncsi, pl. A lazábbság hogy mutatkozna meg, melyik mennyire"élhető", vannak-e Osaka-ban is ilyen Akihabara/Ikebukoro/stb -féle helyek. Na meg faluhoz, max Szeged szintű városhoz szokott magyar embörként érdekelne a természet "elérhetősége", erdei/folyómenti séták pl.)
2013. jan. 17. 09:13
 4/7 A kérdező kommentje:
esetleg ha van olyan hely ahol lehet pirospaprikát szerezni :P Az Osaka-ben nem zavarna, sőt ha oda kerülök remélem meg is tanulom valamennyire, érteni úgy-ahogy megértek alapabb dolgokat. :) hirtelen ennyi jutott eszembe, de bármilyen infót szívesen fogadok :)
2013. jan. 17. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Előszőr is gratulálok. Hogy sikerült kijutnod ?
2013. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) A Monbukagakusho (MEXT) ösztöndíjat kaptam meg, azzal fogok majd kint tanulni
2013. jan. 19. 12:14
 7/7 anonim válasza:
Nagyon Gratulálok ! Remélem jól érzed majd magad :)
2013. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!