Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ti felnőtt fejjel gondoltatok...

Ti felnőtt fejjel gondoltatok már arra hogy kimentek Japánba élni?

Figyelt kérdés

Én egy 31 éves srác vagyok, aki már régóta szeretne kimenni Japánba de csak most állnának rendelkezésre az anyagiak. Arra gondoltam hogy kimennék egy komolyabb bentlakásos nyelviskolába tanulni ami korlátozott munkavállalói vízumot is tud biztosítani a koli elhelyezés mellett. Az első pár hónapot kellene csak finanszíroznom, utánna már valószínű hogy önfenntartó tudnék lenni. Olyanok írjanak akiknek van Japánnal kapcsolatban tapasztalata, rálátása. Mennyire járható ez az út?


Köszi a válaszokat!



2013. febr. 11. 06:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Én gondoltam rá, viszont én japán származású vagyok szóval nekem vízum se kellene, csak elhatározás. Sajnos a nyelvet nem nagyon beszélem és itt nőttem fel, itt ismerek mindent, mindenkit.

Mondjuk tudom, hogy ez hülye hozzáállás és más a helyemben húzna kifelé, hiszen lenne rá pénz, kint lakhatás, angolul is tudok, valami munkát pedig csak találnék ott is... sajnos olyan területen diplomáztam, amit inkább csak Magyarországon tudok hasznosítani.

2013. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Te "tiszta" japán vagy vagy vegyesházasságban születtél?


Mindenesetre biztos hogy neked biztosabb rálátásod van a japán viszonyokra. Te hogyan látod? Érdemes belevágni egy ilyen dologba? Csak mert a japán gazdaság sem olyan már mint régen. Gazdasági értelemben megtérülhet egy ilyen dolog? Mert nyilván nem 1-2 hónap megtanulni japánul, és megismerni a helyi sajátosságokat. Előre is köszi ha válaszolsz! Ha személyesebb hangvételű a válaszod akkor PM is jöhet!

2013. febr. 12. 09:24
 3/4 anonim válasza:
Nos,ez érdekes,hogy gazdaságilag nézed az országokat.Magarországon is meglehet élni egy jó állással.Japánba is.A lényeg az elhelyezkedés.Úgy kimenni tanulni más országba,hogy egy mondatot nemtudsz elmondani az ő nyelvükön pénzkidobás,esetleg egy utazáshoz tudnám hasonlítani.Minden országban van olyan ahol angolul tanítanak és egy év alatt ránevelnek az ő nyelvükre aztán mehetsz tanulni japán iskolákba.Ezek viszont nagyon drágák.Ezért én személyszerint inkább a saját vagyonomat nézném át,hogy megéri-e ez neked.Szállást,munkát előre keress és különböző eszközökkel(net tanár,szótár,stb..)kezdd el már most tanulni a nyelvet.Remélem válaszom segítőkész volt,és hasznodra vált!(:
2013. febr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ utolsó! Hátha van valaki aki kb. árakat és naprakész infókat is tud, amiket a külföldi fórumokon kibogarászok az nem mindig egyértelmű.
2013. febr. 22. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!