Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Valaki aki volt már Japánban?...

Valaki aki volt már Japánban? Milyenek ott az emberek?

Figyelt kérdés

2013. márc. 10. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Hát kicsik...
2013. márc. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
86%

Igen, én voltam 2011 nyarán. Előzör is had javítsam ki az előttem kommentelőt. Nem a japánok kicsik hanem a kínaiak. A japánok között sok az alacsony nő, de amikor én voltam, nem sűrűn találkoztam liliputiakkal.

Saját tapasztalatból, a japánok nagyon kedves emberek. Nem nyílnak meg egyhamar, de nagyon óvatosan viselkednek a külföldiekkel, vagy a vendégekkel. Azonban, ha nem Tokyo-ba mész, érhetnek kellemetlen megjegyzések az utcán, vagy hogy nagyon megbámulnak. Főleg a tinik, és a gyerekek. Ha érdekel még valami szívesen mesélek. :)

2013. márc. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én is voltam Japánban 2009-ben, két hónapig. Nagyon udvariasak, tavolsagtartoak, nem szoszatyarok. Angolul kevesen tudnak. Tokió nyomasztóan elidegenito, ha egyedül vagy. De egy vidéki kis falu, pl. Shikoku egészen más, mosolygosak, közvetlenek az emberek. Kevés a külföldi, és alapvetően Ufokent kezelnek. :-) keresd Ferber Katalin könyveit a témában! Én is szívesen írok többet is!
2013. márc. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
En kb.3 7ig vtam japanban.4 napig egy kissebb varosban,utana Tokyoban.Szamomra nagyon fura volt,h pl. az ajtoban a nok mindig elore akartak engedni.Nem sokan beszelnek meg angolul sem.Az etelnel mindenhol minden csirke.Erre nagyon vigyaznek....A gyerekek tenyleg kuriozumnak tekintenek....ha meg erdekel vmi,mert sok minden lehet,irj privit.
2013. márc. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KovA1963 válasza:
84%

Arra figyelj, hogy orrot zsebkendőbe fújni tilos - szipogni szabad. meg arra a szemléletre, hogy az egyén magát a közösség viszonylatában értékeli és hogy ma is szigorú a hierarchia. Nemet mondani a főnöknek nagyon nem illik és ha muszály akkor az úgy kell megfogalmazni, hogy "igen, de..."

Ennyit túlélőkészlet gyanánt :-)

2013. márc. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :))

A tanácsokat pedig megfogadom. :))

2013. márc. 14. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!