Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Indonéziai utazás egyénileg...

Indonéziai utazás egyénileg kb. mennyiből jönne ki 4 főnek?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatok is érdekelnének,főként Indonézián belül

Balira gondolok, de ha esetleg tudtok jobb helyet akkor azt írjátok és Komodóra hogyan lehet a legkönnyebben eljutni és mennyiből és az ottani árak is érdekelnének(élelmiszer,közlekedés). Tudom sok a kérdés de előre is köszönöm a válaszokat!+1:esőerdőbe túrák érdekelnének.:)


2013. márc. 30. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Mik érdekelnek? Korábban hova jártatok nyaralni és milyen kategóriás szállás az elfogadható nektek?


Bali szép, de kb. több a turista, mint a helyi. Persze okkal, mert ha a 4-5 csillagos hotel-resortok érdekelnek, akkor gyönyörű a környezet hozzá és arányosan nem drágább, mint akárhol máshol a világban.


Esőerdő olyan értelemben amire te gondolsz Balin nincs, azért Borneóra, Szumátrára vagy a Fűszer-szigetekre kell menni.


Ez utóbbi régió a legkevésbé "felfedezett" része az országnak, ha oda eljutsz és a hátizsákos turizmussal oké vagy, itt meg tudod találni a filmekben látott hófehér, pálmafás, türkizkék vizű tengerpart + pálmaleveles kunyhók kombinációt és esélyesen nem lesz rajtad kívül 10-20-nál több turista. Olvasd el Bede blogját a témában, árakat is ír: [link]


Repjegy: szintén a kényelmi igényetek fogja meghatározni. Lehet menni egy átszállással Budapestről, a Finnairnél a 225e-s akciós jegy elég verhetetlen a kategóriájában és okkal, a full service légitársaságok inkább a kétszázas régió másik végét lövik be jegyárnak.


Ha hajlandó vagy olcsóbb jegyért kicsit szívni, akkor reálisan 200 környékén, sok kutakodással és flexibilis utazási dátumokkal ki lehet hozni: Pestről fapados valamelyik nagy európai reptérre, ahonnan olcsó jegyet találsz Jakartába, Bangkokba, Szingapúrba vagy Kuala Lumpurba és ezek egyikéről helyi fapadosokkal (AirAsia és klónjai) Bali.


Én még 4 éve 160-ból kihoztam egy Bp-Kairó-Kuala Lumpur//Szingapúr-Kairó-Budapestet és hozzá még a Szingapúr-Bali-KL fapados volt 20e. De ezek az árak sajnos már elmúltak, minden légitársaság emelte az árakat bőven infláció felett.

2013. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még #1 vagyok, ahogy nézem az EgyptAir még mindig 150 környékén árulja Bangkokot és Kuala Lumpurt, azt a helyetekben megfontolnám. Ha nem állnátok meg a köztes helyeken és egyből mennétek tovább, akkor KL-t válasszátok, Bangkokban a másik reptérről járnak a fapadosak. AirAsia innen normál áron kb. 30-ért adja a denpasari retúrt, de ha kifogtok valami akciót, lehet az 10-15 is.


Árbecslés: repjegy 200/fő, Bali 4*-s hotel 1-2 kirándulással, költőpénzzel kb. 50-60e/fő/hét, hostelekben ennek a fele, máshol Indonéziában meg a harmada-negyede (de az már elég hátizsákos stílus).

2013. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Uhh nagyon köszönöm a választ és szállás tekintetében nem a luxus érdekelne, mert úgy se lennénk sokat ott.Viszont azt sajnálom, hogy Balin nincs esőerdő:((. Így már nem is tudom, én imádom az esőerdőt, viszont azért tűnt jónak Bali, mert van éjszakai élet,amit a család szeret,de engem nem annyira érdekel és még egyszer köszönöm:))Még egy valami, mennyire nehéz a kevésbé ismert szigetekre eljutni és mennyire költséges?
2013. márc. 31. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Van erdő, csak a filmekben látott állatpopuláció nincs mellé, Bali nem egy nagy sziget és nagyon be van építve. Ettől még gyönyörű, sötétzöld trópusi erdőket lehet ott is találni.


A többi említett célpont is kijön durván ennyiből (lehet picivel több), csak akkor mindenképp Jakartába kell elsőnek elérni, mert onnan járnak belföldi járatok. Viszont ha ez családi út lenne, ezek talán nem ütnék meg az elvárásaitokat, ide inkább hátizsákos fiatalok járnak.

2013. márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
repjegyet mindenképp a quatar airnél vegyetek tavaly télen budapest-doha-szingapur-bali oda vissza 2fő 480000.ott balin ami nagyon olcsó a benzin és a kaja .ami drága az az alkohol és a kkülönleges programok.mi bejártuk balit mindent láttunk szinte amit érdemes motort béreltünk és 2naponta uj szálláshelyen aludtunk. gyönyörű érintetlen helyek is vannak ahol szinte csak helyiek vannak de ez inkább bali északi és keleti széle.mindenestül 800000volt 2főnek
2013. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!