Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen nepek elnek a pamir...

Milyen nepek elnek a pamir hegysegben?

Figyelt kérdés
Azert kerdezem mert jartam tadzsikisztanban, a pamirban de ok csak pamiri nepnek mondtak magukat, de en ugy halottam, hogy a szkitak is arrol jottek, ismeretlen nyelven beszelnek,nem farszi nyelven mint a tadzsikok, de oket is kerdeztem es ennyit mondtak, hogy pamiri nyelv, biztosan van valami mas nevuk is...

2013. máj. 27. 12:21
 1/3 anonim válasza:
Pamírok. Ha Pamír nyelven beszéltek, biztos lehetsz benne hogy Pamírok voltak.
2013. máj. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kicsit bovebb valaszt varok....nincs ilyen hogy pamir nyelv, ennek van egy masik neve, szarmazasa biztosan...
2013. máj. 30. 16:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Wikipédia, Tádzsikisztán:

Tádzsikisztán legnépesebb etnikai csoportja a tádzsik, mely az ország lakosságának 79,9%-át teszi ki, beleszámítva ebbe a mintegy 135 ezer pamírit, akik a tádzsik etnikumon belül külön etnográfiai csoportot alkotnak. (A pamíriakat nem számítva a tádzsik etnikum aránya 77,6%.) További jelentős etnikai csoportok az üzbégek (15,3%), az oroszok (1,1%) és a kirgizek (1,1%), valamint 2,6%-nyi egyéb nemzetiségű lakos.

2013. jún. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!