Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Indiaba mit erdemes kivinni 2...

Indiaba mit erdemes kivinni 2 hetre?

Figyelt kérdés

Elore is elnezest az ekezetek hianya miatt.Nyaron megyek ki Indiaba,ket hetre es valoszinuleg ket varos kozott fogok mozogni,a kerdesem az lenne,hogy mit erdemes kivinni? Milyen dolgokat,esetleg valakinek van tapasztalata,hogy valami jol jott kint,vagy pont hianyzott.Valami tapasztalat,igazabol akarmi jol jon,olyan dolgok amikre mondjuk erdemes figyelni,kozlekedes etc etc..

Elore is koszonom a valaszokat.


2013. jún. 6. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
ilyen országba szerintem vigyél rengeteg, (úgy értsed, tengernyi) fertőtlenítős kéztörlőt, és még a kézfogások után is töröld meg a kezedet... mi egyiptomban ezt csináltuk.
2013. jún. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok -sok gyógyszert és fertőtlenítőt.
2013. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
India a világ legkoszosabb országa, nemrég olvastam, hogyha egy őshonos, viszonylag szegény (tehát elég nagy koszban elő) indiai, aki még sohasem járt külföldön, 1 hónapra elhagyja az országot, aztán hazamegy, akkor legalább 1 hétig hasmenése lesz, míg újra megszokja a helyi koszt a teste.
2013. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ruhához olcsón hozzá lehet jutni, azt nem érdemes sokat. A tubusos kézfertőtlenítő elkél, de nem kell folyton takarítani, feltéve, hogy tiszta helyen szállsz meg (4-5 csillagos szállodában?). A replük tiszták, a vonatok első osztálya meg olyan, mint nálunk a lepukkant MÁV. Érdemes kártyafüggetlen telefont vinni, mert olcsón lehet mobilszámhoz és internethez jutni.

Szerintem oltasd be magad mindenképpen, és ne egyél nyers gyümölcsöt, zöldséget. Az éttermekben viszont nagyon jól lehet lakni, feltéve, hogy szereted az indiai ízvilágot :)

2013. jún. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy milyen célból utazol. Turistáskodás, vagy munka? Milyen ellátásod lesz?

A higiéniára tényleg figyelni kell, de talán túlzás minden kézfogás után kezet mosni vagy törölni. A frissen sült,főtt dolgok ehetők, a gyümölcsök közül minden, amit meg tudsz hámozni, és minden élelmiszer, ami bontatlan csomagolással rendelkezik. Egyébként pedig pazar az indiai konyha, én imádom. Permetezőszereket ritkán használnak mert nincs rá pénzük, így az élelmiszer nagy része bio. Egyetlen, amire tényleg figyelni kell az a víz. A csapvíz nem iható, jellemzően ők sem isszák, ha megengedhetik maguknak. Még 5*-os szállodában is láttam viszont olyat, hogy az ásványvizes palackot csapvízzel utántöltötték, és így került ki az asztalra (a palack láthatólag használt volt). Ilyenkor szólni kell a pincérnek, hogy fel van bontva, és te bontatlant kérsz. Nem szoktak problémázni rajta. A jégkocka sajnos sok helyen csapvízből készül, így a koktélokat csak tényleg megbízható helyen érdemes kipróbálni. Tengerparti nagyvárosokban pl. Mumbai nem szabad helyben kifogott rákot, kagylót, polipot, stb enni még sütve-főzve sem, mert a tenger iszonyatosan szennyezett ezeken a részeken.

Érdemes konzultálni a nemzetközi oltóközponttal. Ha megmondod hová mész, ők pontosan fogják tudni, hogy milyen oltásra lesz szükséged.

A tömegközlekedés szerintem nem rossz. Én azt javaslom, hogy ne próbálj meg autót bérelni kint, és vezetni, mert szinte biztos a koccanás. Az indiai autósok viszont szemmel láthatólag jól érzik magukat ebben a káoszban. Mindig célszerű megfizetni az elérhető legmagasabb osztályt a vonaton, nem olyan vészesen drága.

Taxisokkal általában előre meg kell alkudni a viteldíjban.

Egyébként szinte mindent meg lehet kapni kint is, amit Európában, így ha valamire nagy szükséged van, akkor be tudod szerezni.

Ha nyáron mész, és monszun által érintett területre, akkor rengeteg esőre kell készülnöd.

2013. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!