Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Szerintetek Japán vagy Kína a...

Szerintetek Japán vagy Kína a jobb hely? Melyik országról vagytok jobb véleménnyel?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 18:16
1 2
 1/16 anonim válasza:
86%
Hát, én nagyon szeretem kínát, tanulok is kínaiul, viszont most ott az országban nagy gondok vannak. Japán is nagyon közel áll hozzám. Van kínai ismerősöm és imádom mindkét országot, deha ténykeg válasgtani kell talán kína
2013. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
68%
Imádom a japánokat,úgyhogy Japán. Gyönyörű ez az ország,főleg a rózsaszín (cseresznye??) fák. Na meg ott vannak a geisha-k,a ninja-k,meg a samurai-ok. Egyszerűen szeretnivalók. :-)
2013. júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
69%
Szerintem Japán *-* Tokyo nagyon fejlett gazdaságilag is és úgy tudom hogy vannak még olyan kisseb faluk ahol tartják a régi hagyományokat. Egy ország ahol a régi és az új egyaránt ott van és mindkettő gyönyörű *-* Nekem álmom kijutni oda :D Persze Kína is szép hely meg szeretem is de inkább Japán *-*
2013. júl. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
91%
Egyetértek az előzővel. Én mindkét országot imádom, de Japán szerintem szebb, és ami nekem a legfontosabb, hogy van fejlett oldala, de mégis a múlt, a hagyományok jelen vannak még a lázadó tinik életében is...
2013. júl. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
91%
Szerintem JAPÁN mondjuk én először az animék miatt figyeltem fel rá de miután többet tudtam meg róla még jobban imádni kezdtem.
2013. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
57%
Japán, mert ott tisztaság van, nem úgy mint a suttyó Kínában, ahol mindent megesznek ami mozog és ezt értsd szó szerint. Ha Európára vetítjük a behelyettesített hasonlóságot, akkor Japán Svájcnak vagy Németországnak felel meg, Kína pedig valamelyik kelet európainak, hozzánk vagy a románokhoz. Most kérdezd meg hol szeretnél élni! Gondolom a válsz egyértelmű.
2013. júl. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

A kérdés nem egyszerű.

Melyik a jobb hely?

- Japán

Melyik országról vagyok jobb véleménnyel?

- Kína


Kínában tanulok egyetemen, érdekel mind kultúrális gazdasági vagy politikai szempontból.


2010 óta foglalkozom Ázsiával, Japán nagyon érdekelt, de ez egyre és egyre alábbhagyott. Rengeteg ázsiai ismerősöm van, és a Japánokhoz sosem fogsz tudni beilleni. Hihetetlenül kirekesztőek, ugyanakkor nagyon illedelmes, udvarias és kedvesek. Viszont ez csak a kultúra miatt. Sokszor mondják hogy Japán az ellentétek országa. Ott a fiúk lányok nagyon szégyenlősek, imádják felvenni a "cute" stílust, ugyanakkor onnan jön a legtöbb Adult Video (nem mintha lenne vele bajom haha ), meg olyan metróik is vannak amikre csak nők léphetnek be mert gyakori hogy a férfiak elkezdik fogdosni a nőket a metrón... de a lényeg amire ki akarok térni hogy tényleg az ellentétek országa.

Lehet hogy illedelmesek, de sosem fognak befogadni a szűk csoportjukba. Sosem fognak elfogadni külföldiként Japánban.


Technológiailag viszont elég jók, de Korea viszont sorra veszi át a pozíciókat Japántól. Nem beszélve arról hogy a Koreai emberekkel lehet a legjobban kijönni, hihetetlenül érződik rajtuk az amerikai hatás, nagyon barátságosak és megérted őket. A kínai emberekkel is ki tudsz jönni, ők is barátságosak és szeretik a külföldieket. Japánokra viszont nem hiába mondják hogy "Weird", mert tényleg a legfurcsább ország. Most oké hogy van itt néhány animefan, de amit a TV-ben látsz az teljesen más. Van rengeteg Japán, Kínai, Koreai, Malajziai, Szingapúri, Tajvani stb... ismerősöm, de a kultúrális különbséget a Japánoknál lehet nagyon érezni. Főleg az Angol hihetetlenül nehezen megy neki, amikor Londonban laktam volt olyan Japán ismerősöm aki 2 éve élt itt, de akkor is törte az Angolt hihetetlenül...


Amit még nem említettem, azok a Hong Kongiak. Hong Kong kína része lett, előtte brit gyarmat volt 1997-ig, ezért nagyon lehet érezni hogy a Hong Kongi emberekkel is nagyon könnyen kijössz. Két lakótársam Londonban Hong Kongi volt és tényleg olyanok mint a nyugatiak. Persze etnikailag Kínaiak. A városban van a legtöbb felhőkarcoló, eszméletlen éjszakai fényekkel stb...


Nos, konklúzióként azt mondom Japán nagyon jó hely, imádom a technológiájukat, viszont !

Hasonló Londonhoz, iszonyat magasak az árak, ha ott dolgozol értelemszerűen a fizetésed is magas ezért könnyen megélsz. Azonban nem egyszerű Japánban munkát kapni, pont mivel nagyon kirekesztő társadalom. Vízum + Japán nyelv ismeret stb... Szerintem nyaralásra nagyon jó kis ország, vagy ha egy Ázsiai multin keresztül kijutsz Japánba és ott tudsz élni, akkor is jó.


Kínában nagyon nagy a szakadék a szegények és a gazdagok között. Amikor Londonban laktam, hihetetlen sok milliomos kínai ismerősöm volt, ők mind a keleti partról vannak, Beijing, Shanghai, Hong Kong stb... (még ami említésre méltó az Szecsuán provinciában Csungking városa ez a keleti part)

Nos Peking (Beijing) és Shanghai szerintem nagyon jó város, viszont egy hihetetlen nagy probléma van Pekingben, az pedig a szmog. Az iparosodás miatt + az autók üzemanyag koncentrátumát nem szabályozzák, így hihetetlen nagy a környezet szennyezés. Shanghai jobb, nagyon szép részek vannak ebben a városban, tele felhőkarcolókkal és csodás éjszakai kilátással.

2013. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Egy hiba csúszott az írásba:

-> Szecsuán provinciában Csungking városa ez a keleti part

-> Szecsuán provinciában Csungking városa ez nem a keleti part

2013. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Kína.....már a világ legerősseb hatalma és még fejlődik!!
2013. júl. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

#9: Szar vicc volt.


A kérdés: Még jó hogy Japán, ki az a hülye aki arról az országról van jó véleménnyel, ahol közmunkás bért kap MINDENKI, Tibetet meg elnyomják. Úristen. Japán sokkal jobb.

2013. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!