Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánban mennyire olcsó az élet?

Japánban mennyire olcsó az élet?

Figyelt kérdés
Szállások, étkezés stb
2013. aug. 5. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kint éltem 1 évig Japánban. Japán egyáltalán nem olcsó, sőt , igen drága ország.. Az étkezések nem olyan vészesek. Vannak éttermek ahová ha beülsz a fél éves fizetésedet is leteheted az asztalra de van ahol viszonylag olcsón finoman megvacsorázol. Nagyon sok önkiszolgáló kifőzde van (én azokat szerettem a legjobban) ezek egész jó árban vannak.

A boltban vásárlás meg olyan hogyha tudod hol olcsóbb odamész vásárolni..

Szállásról. Szállodák, kis apartmanok nagyon drágák. Nekem a szállás adott volt, így nem került pénzbe..

2013. aug. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
körülbelül hány jen be kerülnek?
2013. aug. 5. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Mint írtam a szállás árakat nem tudom mert én nem fizettem a szállásért. Az éttermi árak meg változok. Attól függ hova mész. Én az önkiszolgáló étkezdéket szerettem mert ott 100-200 jenért tele ettem magam és finomat ettem. Volt olyan étterem (ahol nem én fizettem) ahol az állam leesett amikor 4 személyes vacsoráért aki meghívott minket fizettet 2500 jemt..

De arra emlékszem hogy egyszer voltunk Tókióban és metróval mentünk mindenhová így napos jegyet vettünk, és olyan 650 jent fizettem 1 napos jegyért.

Igazából én nem nagyon költekeztem kajákra (szállásra egyáltalán nem) mert nekünk volt hol aludni és enni..

2013. aug. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy drága ország, az életszínvonal és az árak szintje is magasabb, mint Mo-on. Mi 2009-ben voltunk 2 hetet saját szervezésű utazáson. A repülőjegy 175.000 Ft-volt (Bp-Tokió/Narita 1 átszállással), 2 ágyas szállodai szoba reggelivel kb. 30-35.000 Ft-nál kezdődik (reggeli kb. 3-4.000 Ft/fő Tokióban, mi Shinjukuban laktunk, a nagy állomás közelében). Kyotóban 3 éjszaka tradicionális szálláson (Ryokan) 2 főre reggelivel 40.000 YEN volt.

Az étkezés gyorséttermekben (Ramen főleg, ill. rizses egytálételek) elég olcsó, változatos és finom, pár száz YEN-ből kijön. Nagyvárosokban van McDonalds, hasonló áron, mint bárhol a világban, bár ki akarna Japánban Mekiben enni?

A normál, pincéres, felszolgálós éttermek viszont nagyon drágák.

A közlekedésre legjobb szerintem a vonat, nagyon gyors, gyakran jár, és az országban szinte bárhová eljtusz vele. Külföldiek vehetnek vonat bérletet, és azzal 1 féle szuperexpress kivételével a vonatokon pótdíj nélkül utazhatsz (a Shinkanzennel is).

A helyi közlekedés is drága, mi több napos bérletet vettünk, mert gyalogosan közlekedni nem tudsz, a városok iszonyú nagyok, pl. Kyotó, Tokyo főbb látnivalói szétszórtan vannak az óriási városban, de ennek az ára is többszörösen volt még a Ny-európai bérlet áraknak is. Taxi felejtős, az borzasztó drága.

Múzeum belépők kb. a Ny-európai árakon vannak (pár ezer Ft átszámolva).

Ami olssóbb mint itthon: elektronikai cikkek, pl. fényképezőgép és tartozékai.

Nem ár téma, de mi a magyar telefont nem tudtuk kinn használni, nemzetközi telefonkártyát vettünk, és utcai fülkéből hívtuk az itthoniakat, ill. a szállodában neten e-mailben üzentünk haza.

Találkoztunk egy több éve kinn élő és dolgozó magyar sráccal, ő mondta, hogy a lakás bérlés/vásárlás borzasztó drága, ők is egy kis bérelt lyukban élnek.

2013. aug. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző voltam, még azt akartam írni, hogy kinn is van 100 Yenes volt (olyasmi, mint itthon az 1 euros boltok), ott mindenféle vacak, de jó dolgok is vannak nagyon olcsón, mi pl. vettünk ott a pipere/smink/kozmetikai cuccoktól kezde japán tust, ecsetet, evőpálcikát, porcelán teáskészletet, tálakat, pólókat, de csak 1 ilyet találtunk meg Kyotóban. Szerintem más városokban is biztosan van, de egy szó sem volt rajta kívülről angolul, minden csak japánul és így kívülről nem is volt felismerhető.
2013. aug. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

4 személyes vacsora 2500-ért baromira nem drága :D Bár nem tudom mikor voltál kint, 30 éve biztos drágának számított :P

Viszont az ma kb 6000 forint, és annyiért itthon se kajáltok meg négyen.

Ha étteremben akarsz kajálni, akkor az azért általában 1000 yen fölött van (persze vannak olcsóbb helyek).

Szállásról pedig...ha ott akarsz élni, akkor nyilván nem szállodában fogsz lakni, mert az drága mulatság. Lakást bérelni lehet már havi 60000 yen körül is, persze sok extra nyilván nincs benne, inkább kollégium szintű a felszereltség.

Összességében én azt vettem észre, hogy kb kétszer - háromszor annyiba kerül kint minden, mint itthon. A minimálbér viszont hatszor annyi, mint itt, úgyhogy végső soron jobban meg lehet élni.

2013. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!