Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen volt Maldív-szigetek?

Milyen volt Maldív-szigetek?

Figyelt kérdés
Nyilván azoknak szól akik jártak ott:) Mi oda szeretnénk menni idén és kíváncsi lennék a tapasztalatokra
2009. okt. 28. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

menjetek menjetek MENJETEK!

:D

Én 2003-ban voltam Sun Islanden. A repülőnk Bécsből indult (Ti honnan mentek?)

este 8 fele, és nem tudom mikor értünk Male-be :D (de már világos volt :D)

Male a fővárosa, egy sziget ami tele van építve, betondzsungel (unszimpi :D). Szerencsére magában Maleben nem jártunk, mert a reptér EGY KÜLÖN SZIGETEN van. Nagyon szép.

Azt hittem először, hogy lezuhanunk az óceánba, mert a reptér szigete kb annyira hosszú mint a kifutópálya, így csak mikor kb 10m-re voltunk a felszíntől jelent meg alattunk a talaj :D

Aztán leszálltunk a gépről, és megcsapott az a fülledt rohadtmeleg... zavaró de egyben kellemes, mert érzed hogy ez más, ez nem magyarország, olyan jó.

Majd a szigetetekre vagy ilyen vizreszálló repülővel, vagy hajóval visznek. Mi hajóval mentünk mert spórolni akartunk, de akkor átkoztam, mert nagyon unatkoztam, és féltem nehogy vízbeessek, mert motorcsónak volt, nyílt :D De visszagondolva viszont sokkal jobb választás volt mint a repülő, hiszen láttunk DELFINT és REPÜLŐ SZÁRNYAS HALAT igen, kiugrott a vízből, repkedett és visszabukott :D

2 és fél óra volt kb a haajós utazás Sun Islandig, ami nagyon szép volt, nagyon. Én akkor 11 éves voltam, és minden alkalmazott mindig jött oda, szerettek nagyon :D Mindig megkérdezték hogy How are you? Are you having a good day? stb :D aranyosak voltak.

Ami nem tetszett, hogy viszonylag korán kellett kelni a reggeli miatt. (7-9ig volt asszem)

Rengeteg gyík volt, amik néha néha bemásztak a kis réseken a bungalónkba, undorodtam tőlük, de nem volt vészes.

A TV-n neteztünk, küldtünk haza e-mailt, játszottunk tesómmal.

Az óceán gyönyörűen mesés :D

1 hétig voltunk, majd hazafele még hajnalban sötétben indultunk el egy hajóval, ami egy zárt motorcsónak volt. Az óceán közepén mellénkállt egy NAGY hajó, olyan igazi utasszálllító, nem akkora azért mint egy óceánjáró luxus, csak na érted :D és az óceán kellős közepén kellett átlépni egyik hajóból a másikba.. nagyon féltem, hogy mivan ha beleesek a vízbe, szerencsére nem történt meg :D dehát 11 éves fejjel... :D felnőtteknek biztosan más élmény, nem tudom :D

Azután elértünk a reptérre, check in stb :D És fájó szívvel felszálltunk :(

Zürichbe repültünk, ahol álltunk 1 órát kb, majd indultunk Bécsbe. Az autónk ugyan ott állt az őrzött parkolóban semmi baja sem volt, hazajöttünk.

:( :(

IMÁDTAM.

Mire vagy még kíváncsi?

17/F


ui: nem hiszem hogy erre a kérdésre olyan sok embertől kapnál választ :D

2009. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon köszi a választ. még nem tudom h mi honnan indulunk még csak most tervezzük az egészet:) még az érdkelne hogy ti ilyen ki faházban laktatok, amiket az interneten látni?? és egyáltalán minden olyan mint az interneten kiguglizott képeken (teljesen átlátszó tenger, fehér homok...)??? Ja és ti melyik hónapvan voltatok?, Februárban jó odamenni? ÉS esetleg ha tudod h kb mennyibe került az jó lenne:)

u.i: én is azt hittem de egy félnapon belül jött a válasz:)

mindent köszi

2009. okt. 28. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jujj amit az első válaszoló leírt nagyon álomszerű:D KEdvet kaptam hogy elmenjek, csak sajnos nincs pénz rá:D De majd egyszer. Amúgy én is kíváncsi vagyok még a válaszokra
2009. okt. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy tetszett a kis "mesém" :) Szerencsére nem csak mese volt számomra... Csak hát azóta gazdasági válság satöbbi, és mostanában még ruhára is nagyon kell spórolni :S

-

Én úgy tudom, hogy minden szigeten bungalók vannak, nem faházak, legalábbis a mienk nem volt az, és nem a legdrágábban laktunk. Tehát nem hotel van. Igen 5*-os, ugyan úgy viszik hozzák a csomagokat kinyalják a sgged :D van telefon szobaszervíz, de nem hotel, mindenkinek külön kis háza :) Szerintem jobb mintha hotelszobák lennének...

Igen, minden olyan mint a kiguglizott képeken :) Na jó hazudtam, nem olyan. SOKKAL SZEBB :D Fehér homok, nagyon fehér :D figyelj egyik reggel kinyitottam az tengerre néző ajtót hogy kimegyek mert nagyon szép, és azthittem elájulok mert a fehérség annyira vakított konkrétan hogy nem láttam... :D Mindenhol aranyos rákok a parton :D aranyos. Az óceán gyönyörű, eszméletlen. Átlátszó. Mi láttunk a PARTTÓL 3-4 MÉTERRE kis cápákat, aranyosak voltak :D A víz átlátszó teljesen, mindent lehet látni, lehet menni búvárkodni meg vannak ilyen programok. Sun Islanden ahol voltunk van egy pizzéria a szigeten kívül (ilyen kis mólón), és ott ettem életem legjobb pizzáját :D aaah nagyon finom volt :D

Néha néha jött egy kis monszuneső, de 4 perc és elállt, majd még 4 perc és száraz volt megint minden :D

Fúúúúú hát szerintem október-november valamelyik ezek közül mert emlékszem hogy már elkezdődött a suli :D

Hogy mennyibe került, azt nem tudom, mivel 11 éves voltam, de nem akarok hülyeséget mondani de ha tippelnem kéne 1 , maxmaxmaxnagyonmax :D másfél millió, de nem all inklusiveban voltunk.

2009. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 9 éve az idegenforgalomban dolgozom, és jelenleg is saját utazási irodám van. Rengeteg utast utaztattam már sok helyre, a Maldívra is. Teljesen korrekt arra a célra, ha pihenni, kikapcsolódni szeretnétek. Gyerekekkel példálul kiváló hely! Ha van konkrét kérdésed, írd meg nyugodtan, illetve ha majd odakerülsz, tudok segíteni neked megszervezni a dolgokat, hogy a lehető legolcsóbban és legjobban hozd ki! Ha van kedved, addig is nézelődj az oldalamon: www.utazzunkel.hu

2009. okt. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megerősitve az előttem szóló(ka)t: MENJETEK - egy életre szóló élmény.

Valóban olyan szép, és még szebb mint a képeken látni


Általános tanács: ha olcsóbban akarjátok megoldani, és van rá lehetőségetek, ne Magyarországról induljatok. Javaslom londoni indulást, kb feleáron ... Londonba meg jól tervezve 10e ft körül kirepülsz. Persze van akinek egy ilyen utnál nem fér bele az előtte levő külföldre bumlizás - ennek nyilván megvan az ára.

2009. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én most 14 éves vagyok, és nagyon szeretnék eljutni a Maldív szigetvilág valamelyik kisebb, érintetlenebb szigetére. :) A Google-ön láttam róla képeket, és úgy tűnt, hogy maga a paradicsom! Akkor elterveztem, hogy én oda kimegyek egyszer. De majd a nászutamra tervezem :) szóval tuti nem hagyom ki. Olvastam a válaszokat is, és ez csak még inkább megerősített :)
2010. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Juj,lehet hogy jövöre mi is A Maldivra megyünk:)

Amugy a kiscápák nem harapnak meg?:O Lehet attól rendesen fürdeni az óceánban ? Milyen állatok vannak még?

2012. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!