Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hogyan lehet legolcsóbban...

Hogyan lehet legolcsóbban Dél-Kóreába, Szöulba eljutni?

Figyelt kérdés

Van egy kóreai barátnőm, aki szívesen elkalauzolna kint. 2 hétre szeretnék valamikor tavasz végén, nyár elején kimenni, ha lesz rá (anyagi) lehetőségem. Ehhez viszont néhány infóra szükségem lenne.

Egyáltalán, van e valakinek jó tippje a repülőjegyre? Próbáltam körbenézni, de 200 ezer alatt nem nagyon találtam retúr jegyet, sőt... ez már olcsónak számított és akkor még foglalási díj, meg egyebek. Ez reális, vagy rossz helyen kerestem? Milyen céggel érdemes utazni? Turista osztályon kibírható-e egy ekkora út?


Aztán, érdekelne, hogy hogyan alakul kint a megélhetés. Alapvető élelmiszerek, üdítő, víz, egy-egy vendéglős kaja. Egy olcsóbb szállás mennyire jön ki? Milyenek a kinti emberek, mennyire lehet bennük bízni, ha megosztott szállásra megyek? Egyedül mennyire biztonságos ország Dél-Kórea, ha véletlen a barátnőm nem tudna mindig kísérgetni? Angol nyelvvel eltudok-e boldogulni?


Talán az utolsó kérdésem, hogy mit lenne igazán érdemes megnézni Szöulban és azon kívül egyaránt? Ha már egyszer kijutok, nem akarok úgy hazajönni, hogy valamiért sajog a szívem, mert az kimaradt, elfelejtődött. Elegendő erre 2 hét, vagy jobb lenne 3? A költségek jelentős részét gondolom úgy is a repjegy teszi ki.


A vízummal mi a helyzet?


Nagyon megköszönnék minden választ! :)



2013. aug. 25. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ország neve helyesen: Dél-Korea
2013. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm a kisegítést, most már válaszolhatsz a kérdésemre is. :)
2013. aug. 25. 13:40
 3/4 anonim ***** válasza:

A vízummal mi a helyzet? Semmi, magyaroknak nem kell.

Repjegy: nézegesd a www.pelikan.hu oldalát, keresésnél keress más városokból is pl: Varsó, Szófia, Zagreb, az össze olyanból ahova el tudsz jutni könnyen pl vonattal vagy busszal esetleg a wizz-el.

Turista osztály: én még nem hallottam hogy bárki belehalt volna, ennél hosszabb útra is el lehet menni turista osztályon.

Árak, néznivalók: vegyél egy útikönyvet pl Lonely planet. Olvass fórumot pl a Lonely planet fórumát.


[link]

2013. aug. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A koreaiak nem nagyon beszélnek angolul, szóval arra ne nagyon építsd a dolgot.
2013. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!