Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Érdemes Japánba költözni?

Érdemes Japánba költözni?

Figyelt kérdés
Most 16/L vagyok. A nyelvük és a fiúk is nagyon tetszenek. Tanulok már japánul. De mondjuk lerakom a felőfokút meg már nem járok suliba utána érdemes lenne kiköltöznöm vagy sem?
2013. aug. 26. 15:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja és még előre ha valaki írná, nem vagyok anime fan, sőt nem is nézek
2013. aug. 26. 15:59
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
És ha kiköltözöl mihez kezdesz egy érettségivel és 0 tudással? Mert Japánban mindenki tud japánul, nem csak te.
2013. aug. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Persze,menj csak nyugodtan.
2013. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem minden a japánnyelv. Japánban nagyon sok ember van aki tud japánul, van szakmájuk, gyakorlatuk, és japánok..

Nem egy befogadó ország, csak a nagyon jó szakembereket fogadják be.

Én 1 évig éltem japánban a férjemmel aki született japán. Még úgy is, hogy nagyon jó angol tudásom van, gyakorlatom, szakmám van, csak azért tudtam dolgozni part-time-ban mert az egyik unokatestvér felvett a kis üzemébe...

Szóval azt hogy tanulod a japánnyelvet az nagyon jó.. Soha nem hátrány ha az ember több nyelven tud kommunikálni. De ha kint akarsz élni, többet kell érte tenni. A fiúk tetszenek nagyon kevés...

2013. aug. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
83%
ha animet nem is, japánnal kapcsolatos híreket érdemes lenne nézni. 1. fukushima 2. szmog 3. (és a legfintosabb) népességszabályozàs és kitelepülési kedvezmények. Csak a nyelvtudás nem elég. Ha tudsz valamit adni az országukhoz akkor esetleg, máskülönben nem látok sok esélyt.
2013. aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Csak nyelvtudással nem kapsz letelepedési engedélyt, ha komolyan gondolod akkor valamilyen világszintű hiányszakmát tanulj. Orvos, magasan kvalifikált mérnök, keresett természettudományok, fel tudj mutatni olyan eredményt, amivel be fognak engedni.

Vagy cserediákként is kimehetsz, de akkor nem biztos, hogy maradhatsz. Esetleg férjhez mész :)

Egyébként teljesen más világ, más szokások, más kultúra, a munkahelyi morál is elég durva, a nők pedig ott még mindig a férfiak mögött vannak, jobban elválnak a nem szerepek.

Én is sokat gondolkozom ezen, japán származású vagyok, valamennyit beszélek japánul és diplomám is van, csak azért nem könnyű belevágni, annyira más ott minden, én meg inkább a megszokott dolgokat szeretem, itt nőttem fel. De aztán lehet egyszer kattan valami és megyek, egyelőre megvagyok.

2013. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Ne haragudj,de ha Japánra gondolok,nekem a rengeteg ember,a szennyezettség és a halál jut eszembe. A sok ételmérgezés és hasonló szörnyűségek.. :(


Ja és nekik van a legkisebb kukijuk.

2013. aug. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ám orvosnak és könyvelőnek készülök.:) Látom akkor nagyon nem érdemes oda költözni, talán akkor maradok Angliánál vagy Németországban:) Köszi a válaszokat:))
2013. aug. 26. 19:04
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Hoppá,ribijelző a láthatáron,kedves tiniringyó 9-es!!


Én meg csatolnék egy számot a képhez ;) :

http://www.youtube.com/watch?v=jyGADqe1buc

2013. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%

Mi tetszik a fiúkon?:D

Az ágyban önzőek és felülkerekedőek, csak egy eszközként tekintenek a nőre. A japánok nem tisztelik a nőket. Ráadásul bocs, de még kicsi is nekik :)

2013. szept. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!