Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Angoltanárként eltudnék...

Angoltanárként eltudnék helyezkedni Japánban?

Figyelt kérdés
2013. okt. 20. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Ha igazán jó tanár vagy akkor mindenképpen.


Èn németországban élek, és itt van pl egy nagyon jó magyar ismerösöm akinek a férje angol. Ö kiválóan beszél, és ír angolul, habár nincsen tanári végzetsége, még is tanít, mert a tudása megfelelö hozzá. A német is megy neki, de közel nem annyira mint az angol, németet biztosan nem tudna oktatni, még Mo-n sem, mert ahhoz túl gyenge.

2013. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Japánban borzasztó az angol nyelvtanítás, semmit se tanulnak az iskolában, a japán anyanyelvű angoltanároknál még én is többet tudok, holott nem képeztem ki magam egyáltalán... Ez jó, mert baromira szükségük van ilyesmire, és rossz is, mert kevesen fogják megérteni amit mondasz, így nem árt, ha kened vágod a japán nyelvet magad is.
2013. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanakkor akármennyire jól beszélsz is, mivel nem vagy angol anyanyelvű, hátránnyal indulsz. Sokszor ugyanis előbb vesznek fel olyan valakit nyelvtanárnak,akinek lehet, hogy van ugyan felsőfokú végzettsége, de az nem is tanári, vagy legfeljebb csak valamilyen gyorstalpaló tanfolyamot végzett el, hogy taníthasson, VISZONT anyanyelvű, mint egy nem anyanyelvűt, még ha szakirányú végzettsége van is. Éltem Japánban hosszabban, tapasztalatból írok!
2013. okt. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig én is fontolgattam ezt a tervet, mert angol tanár vagyok. Ismerek egy magyar nőt, aki tanított kint angolt, tanári végzettséggel, de őt is csak azért vették fel, mert a férje kutatóként kint volt addig ösztöndíjjal.

Ő mondta, hogy milyen nehéz elhelyezkedni, még tanári végzettséggel is, mert tényleg az anyanyelvűeket részesítik előnyben, akár bármilyen képzettség nélkül (pl. 18 éves, frissen érettségizett amerikai srácot), ami szerintem hatalmas nagy baromság, mert egy anyanyelvű nem feltétlenül tud tanítani, én legalábbis nem tudnék csak úgy minden készülés nélkül magyart tanítani egy külföldinek, hiába vagyok anyanyelvű magyar...

De hát a japánok akkor is ehhez tartják magukat...


Egyébként, több M.o-on tanuló japán ismerősöm panaszkodott arra, hogy a japán anyanyelvű angoltanárok tényleg rettenetesen beszélnek angolul...

2013. okt. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Japán állampolgárként igen, magyarként már elég nehéz lenne a kijutás.
2013. okt. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hat persze magantanarkent is . Szukseguk lehet a Jappan allampolgaroknak rad ha kulfoldre akarnak koltozni .
2013. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Meglepődtem azokon a válaszokon, hogy magyarként nehéz. Ugyanis én a japánoktól nem azt hallottam, hogy nehéz, hanem hogy lehetetlen. Törvény van rá, hogy külföldiek közül kizárólag anyanyelvit lehet alkalmazni. Más anyanyelvűt még akkor sem, ha papírja van róla :S

Egyébként Japánban egyre kevesebben tanulnak angolul, pedig már így is kevesen tudnak.


Dél-Koreában is ugyanez a helyzet, ott is csak anyanyelvit alkalmaznak.

2013. okt. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!