Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ha Ázsia olyan országába...

Ha Ázsia olyan országába megyek turistaként, ahol csadort hordanak a nők, nőként nekem is csadort kell hordanom?

Figyelt kérdés
2008. júl. 7. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

pontosan. erröl beutazáskor informálódni kell, de nagyon komolyan veszik.

pl a van egy barátom (külföldön élek) aki Iráni és náluk kötelezöen a muszlim vallás van. ö ezért is jött el mert utálja a muszlim vallást. itt megnösült és ha haza utaznak a feleségével a feleségének kötelezöen hordani kell a kendöt. igaz nem olyan szorosan kilóghat a haja de fel kell vennie, nem járhat rövid szoknyába vagy nem illö ruhában. ha esetleg miniszoknyába kendö nélkül kimenne az utcára valószínü kitoloncolnák.

de van olyan ország ahol nem ilyen komolyan veszik, és van olyan arab ország ahol tíltják. szóval ha oda utazol érdeklödj ezekröl a dolgokrol ott élö magyaroktol vagy utazási irodának tudnia kell.

2008. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

az utazási irodában, külügyminisztériumnál érdemes ilyenek után tudakozódni, mert baromi nagyot lehet szívni.

pl. van olyan, ahol a rágózás bűncselekmény és van olyan is, ahol az alkoholtartalmú arcszesz bevitelének megpróbálása csempészés...

2008. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden muszlim országban illik hosszú ruházatot viselni, kerülni a test "mutogatását", de csadort nem kell, csak a nagyon vallásos országokban, ahol még eléggé elzártan élnek, nem nyugatosodott el annyira az élet (pl Irán)

Vannak olyan arab országok is - szerintem ez a többség - ahol a helyiek már hozzászoktak a turistákhoz, ebből élnek és nem szólnak meg, ha rövidujjúban, szoknyában vagy. Pl. Jordánia, Tunézia, Egyiptom.


Én pl Katarba járok rendszeresen, ahol nem sok turista jár, de nem szólják meg a rövidujjút hordó nőket. Azért én szívesebben hordok hosszút, mert nem szeretem, ha messziről látszik rajtam, hogy nem vagyok helyi.

2008. júl. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy nem rohannak le azonnal - de ne menj ki egyedül sehova. Előfordulhat olyan, hogy körbeáll 8-10 férfi, aztán mindet megcsodálhatod, ahogy... khm... élvezkedik rajtad. Nem engednek ki a körből, míg nincsenek kész - és ekkor még jól jártál. El is rabolhatnak. Úgyhogy ne nagyon mutogass arrafelé semmit, amit nem kellene.
2008. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Neked nem kell csadort hordani,de az öltözködéseddel tiszteletbe kell tartani az adott ország szokásait.Vállad ne legyen ki,nadrág vagy szoknya érjen térd alá,hajad kösd fel,ne lógjon a hátad közepéig.
2008. okt. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy mit szólnál hozzá, ha valaki itt bikiniben sétálgatna?

Vagy netán monokiniben?

Lehet, hogy te elnéző vagy, és nem izgatna - de azért ebben az országban is akad, aki igencsak megütközne rajta. Pedig van olyan hely, ahol ez a megszokott viselet.

2008. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Melyik országról van szó, nem mindegy. Pl. Irán elég konzervatív, Szíriában a nem muszlimokra (keresztény arabok, stb) sem vonatkoznak ilyen szabályok, és a turistákra sem. Szerintem viszont "praktikus" viselet, néhány kellemetlen pillanattól és egy kiadós napszúrástól is megvéd egy kendő. Kimondottan csadort sehol nem kell turistaként hordani. (Esetleg Afganisztánban, de erről nincs női beszámolóm).
2008. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Iránban van két szint: a szigorú iszlám szabályok és az általános illemszabályok. Az utóbbiak mindenkire vonatkoznak, viszont az előbbiek csak az iszlám vallásúakra. Ha igazolod, hogy nem-muzulmán külföldi vagy nem-muzulmán helyi (van 4-5 % helyi keresztény) vagy, akkor a vallási rendőrség nem büntet meg, ha áthágod az iszlám szabályait. Pl. ha imaidőben valaki egy étteremben ebédel ima helyett, akkor szigorúan megbüntetik, ha az illető muzulmán. Ha viszont nem az, akkor semmi gond.


Viszont a mindenkire kötelező általános illemszabályoknak alacsonyabb a tűréshatár, mint Európában. Csadort felvenni nem kell, de félmeztelenül sem lehet lenni, mert ez szeméremsértés és bűncselekmény. Hogy ne legyen gond, általában a turista nők felvesznek kalapot, kendőt tesznek a fejükre, s a rövidujjú felsőruhát meg vállat betakaró kendővel takarják. Alul meg érdemes nadrágot viselni. Alternatíva: hosszú szoknya, strecsnadrág.

2009. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!