Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Volt már valaki Bakuban?...

Volt már valaki Bakuban? Milyen hely? Mit érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Lehet a nyáron elmegyek Azerbajdzsánba, mert nézegettem a wizz air árait és nagyon kedvezőnek tűnik

2014. jan. 1. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem jártam ott, viszont nemrégiben olvastam ezt az élménybeszámolót:

[link]

2014. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A repjegy kedvező, valóban, de kell vízum és szállás is. Ha csak a repjegyből állna egy utazás akkor örökké úton lennék mert rengeteg nagyon-nagyon olcsó repjegy van :)
2014. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azerbajdzsán a három kaukázusi állam közül a harmadik turisztikai értékét nézve, mind Grúzia, mind Örményország magasan veri sok tekintetben. Ettől függetlenül, ahogy az origos élménybeszámoló is mutatja, meg lehet nézni, de nem kell másra számítani, mint 80% posztszovjet életérzés keverve 20% türk hatással.


Sajnos a vízum nyűg és nagyon drága, ha jól emlékszem 30e Ft körüli. Ha ezt a közeljövőben netán megkönnyítenék/eltörölnék valóban remek ajánlat lenne a Wizz, addig inkább javaslom ugyanőket Katowicéből Kutaisiba és ugyanolyan áron tripla olyan jól érezheted magad a grúzoknál.

2014. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel, Grúzia sokkal jobb hely. Azerbajdzsán sajnos elég "merev" hely, Grúzia sokkal jobb, de még Örményország is.
2014. jan. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Mit érdemes megnézni? Baltás gyilkost, akit Orbanisztán szabadon engedett.
2014. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Az ám! Örményország egy ideig kerülendő, nem vagyunk valami jók náluk. Az azeri gyilkos áldozata örmény volt!


Éppen ezért Azerbajdzsánnál szerzett nekünk egy jó pontot Viktorkánk.

2014. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szállásfoglalásnál érdemes megnézni az airbnb kínálatát.


[link]


Én most voltam az ő szervezésükben Isztambulban, nagyon jók a tapasztalataim.

2014. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Tegnap 23:46! A vízumot a követségen intézted, vagy valamilyen utazási irodánál? Én azt láttam, hogy csak 60€!?
2014. jan. 2. 12:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azerbajdzsánban nem jártam, szóval ha hivatalos helyen 60€-t írnak, akkor annyi, nekem csak valahonnan rémlett régről a 30e, de ezek szerint hibásan. Azért ha utaznál, én tényleg javasolnám a több országot érintő kaukázusi körút megfontolását, ahhoz pedig dupla belépéses vízum kell, lehet annak az ára rémlik így. Arra figyelni kell, hogy az örményekhez nem lehet menni azeri vízummal az útlevélben s fordítva, így másodútlevél kiváltása szükséges, ha mindkettőhöz el szeretnél jutni. De Grúzia az egyértelmű sztár turisztikailag, szóval ők is bőven elegek.


Az örményekhez meg mindenki menjen nyugodtan, se ott, se Bolíviában nem fogják karóra tűzni a fejünket politika miatt.

2014. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam mindhárom kaukázusi országban. Ár-érték arányban tényleg ez a legdrágább, illetve ahhoz képest, amennyit ad, nagyon macerás bejutni. Ilyen szempontból Grúzia a legjobb, olcsó, kedves emberek, sok város szép belvárossal, gyönyörű táj, hegyek, tengerpart stb...


Na, de térjünk rá Bakura. A kaukázusi városok közül messze ez a legfejlettebb és a legnagyobb. Nagyon változatos: a belvárosa modern, olyan 22. század jellege van. Az óvárosa szép, tiszta, rendezett, rendkívül hangulatos. A külvárosban van amolyan putri negyed is, meg szovjet lakótelep is. Egyébként ezeknek is megvan a hangulata, bár kifejezetten ezek miatt azért nem érdemes odamenni.


Eléggé fura nép egyébként, főleg a vezetőség. Sok a szálloda, de mint írtam, nehéz bejutni, és nincsenek is a turizmusra ráállva. A keleti nyitás kapcsán 2013 áprilisában SZIGORÍTOTTÁK (ollé!) a vízumszabályokat... Most már 3+ nap tartózkodás esetén regisztrálni kell az idegenrendészeti hivataloknál, vagy ennek elmulasztása esetén 10 euró büntetés a határon.


Bakuban a közlekedés nem túl jó. Vannak kisbuszok (marsrutka), de ezek összevissza mennek, nemhogy menetrendjük nincs, sokszor az útvonalat sem nagyon lehet követni. Angolul nem nagyon tudnak, szóval vagy törökül, azeriül, vagy oroszul nem árt, ha tudsz valamennyit. A legjobb látványosságokhoz (Yanar Dag, Qobustani sziklarajzok és iszapvulkánok) vagy nincs közlekedés vagy nagyon macerás kijutni. Van még persze a taxi, de az drága, főleg ha nem tudsz azeriül/oroszul, mert akkor ugye nem tudsz alkudni sem...


Szóval gondold meg jól, és ha felkészültnek érzed magad minden téren, akkor vágj neki csak. :-)

2014. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!