Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Utazik valaki innen mostanság...

Utazik valaki innen mostanság valaki Jordániába? Aki járt már ott milyen tapasztalatokkal jött haza?

Figyelt kérdés
Milyenek az ottani emberek? Van valami szuvenír ami nagyon jellemző az országra? Előre is köszi a válaszokat!

2014. jún. 18. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Fel evvel ezelott jartam Jordaniaban.

Az emberekkel altalaban nem lesz gondod.A magad nyelvi megerteteseben mar inkabb. Ha beszelsz angolul...nos ott nem igazan beszelnek sokan. Elutazasom elott azt olvastam, hogy nagyon sokan beszelnek angolul. Az illeto valoszinuleg tenyleg ugy velte aki irta ezt a hulyeseget ...csak azert mert mindig azt hallotta ...'Hello, hogy vagy? Honnet jottel? legy udvozolve'... de ezzel ki is fujt a tobbseg angol tudasa.

Talan a legtipikusabb ajandek, amikor kulonbozo szinu megfestett vagy termeszetes szinu homokbol csovon keresztul lassan az uvegbe engedve tajkepeket alkotnak, sokat fogol latni beloluk....es alkudj ha venni akarsz.

A turisztikai szepsegek jok. Meg kell nezned Petra varosat, mert ha nem lattad akkor nem Jartal Jordaniaban...olyan mintha Egyiptomban nem lattad volna a piramisokat. Amman az egy porfeszek, viszont erdemes meglatogatni 2-3 mecsetet. Ammantol akar taxival is kilatogathatsz a Holt tengerre. En azzal mentem oda es vissza 2 Japan lany tarsasagaban megosztva a koltseget. Eltoltesz ott 1-2 orat...tobbre nem erdemes.

Erdemes azonban meg meglatogatni Wadi Rum videket ahol Arabiai Laurence is megfordult. Ez egy voros sivatag.

Erdemes azonban oda szervezetten menni nem egyedul...mert az ottaniak le vevo tipusu emberek

2014. jún. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
2014. jún. 19. 09:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen járok Jordániába, múlt héten voltam utoljára.

Az emberek nagyon segítőkészek. Ha szereted a történelmet sok látnivaló van. Petra, Madaba, Nébó - hegy, Karak, Omajjádok sivatagi palotái, Jerash stb... és Amman az ókori Philadelphia, ahogy a rómaiak hívták...

Ahogy az első válaszoló is írta, Petrát látni kell. Nem olcsó, 50 JD a belépő

Jerash a másik nagy kedvencem, Ammantól kicsit északra, oda 8JD a belépő.

Valóban az üvegbe fújt színes homok a legismertebb souvenir, de érdeklődj kitől jó venni. Ami túl olcsó, sokszor nem jó minőségű és mire hazaérsz összekeveredik a homok az üvegben és bye bye tájkép... sok ilyet láttam már.

Sok bazárt találsz ahol a hagyományos souvenirek összes tárháza meglelhető.

Én nagyon szeretem a helyi ételeket, kenyeret.

Én bátran ajánlom, jó kaland Jordánia!

2014. jún. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi nászúton voltunk két hetet Jordániában aztán pár évvel később még egy hetet Ammanban ismerősnél. Ami legjobban tetszett,

- a Wadi rum - megnézni a naplementét, gyönyörű!

- fürödni a Holt tengerben, elképesztő érzés, ahogy fent tart a tömény sós víz és nagyon szép is - olyan látványosság, ami hamarosan el fog tűnni a föld színéről, még azelőtt érdemes megnézni

- Petra - nagyon szép, de ha tudom előre, hogy a végén a "templom" csak egy kis üres kamra, akkor jobban az útra koncentrálok és nem várom a végén a nagy durranást (ami nincs)

Voltunk Madabában, Jerashban és Karakban is, de nekem annyira nem hagytak mély nyomokat. Amman nem tetszik igazán, a szokásos koszos, zsúfolt arab nagyváros (utálom a tömeget, nekem ez rémálom). A piacon fogdostak és beszóltak a helyi férfiak, de megszívták, mert a férjem mögöttem jött és ráadásul arab. Nem tették zsebre, amit kaptak. Ammanban egyedül nőként ezért nem igazán ajánlom a flangálást. Aqabában nem lesz gond, mert ott már megszokták a turistákat.

2014. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azert a helyi férfiaktol kaptam hideget megelet!
2014. jún. 29. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!