Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen a közbiztonság Thaiföldön?

Milyen a közbiztonság Thaiföldön?

Figyelt kérdés
Mennyire kell egy turistának rablóktól, leánykereskedőktől, szervkereskedőktől stb tartania?

2014. szept. 23. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Egyaltalan nem kell. Ertekeket biztonsagos zsebbe. Nem menni olyan helyre, ahova mondjuk Europaban sem mennel be egyedul.
2014. szept. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
vannak részek ahol megtörténhet veled valami rossz, szervkereskedelemről pl. pont sokat hallani, meg elrabolt nőkről akik utána évekig prostik valahol mire meg tudnak szökni, meg sok ilyen van, de a turistahelyeken biztonság van
2014. szept. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Jobb mint itt, én legalábbis nagyobb biztonságba éreztem magam mint pl Budapesten.
2014. szept. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell ilyentől tartani. Thaiföld azon tèrség legbiztonságosabb országa. A legrosszabb ami megeshet az a zsebtolvajlás, pénzváltóban átvágás.
2014. szept. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat :)

Ha lesz annyi lóvém, szeretnék majd odautazni :)

2014. szept. 24. 00:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Hat, en Thaifoldet javasolnam legutoljara. DK-Azsiaban messze a legerdektelenebb orszag (mind termeszetileg, mind kulturalisan), raadasul szetrobban a turistaktol, igazan kozepszeru elmeny. Minden amit nyujtani tud legalabb ket masik kornyekbeli orszagban megvan, es ott hatszor jobb.
2014. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem igazán gondolom azt, hogy érdektelen....
2014. okt. 1. 12:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyilvan Magyarorszaghoz kepest nem (bar a taj neha olyan, mintha Lajosmizsere menne az ember), de a kornyekbeli orszagokhoz kepest mindenkeppen. A kambodzsai Angkor onmagaban tobb mint amit egesz tajfold fel tud mutatni a kategoriaban, termeszetileg (pl. szigetek) szinten sokan lemossak a szinrol (pl. Indonezia), nok sokkal szebbek keletebbre. Cserebe Thaifold viszonylag draga, es az egesz egy nagy turista getto, bachelor partizo reszeg angolokkal. Persze Bangkokot egyszer latni kell, de nekem pl. nem fer bele meg a top 10 azsiai varosba sem, szoval azert na.

Meggyozodesem, hogy mindenki, aki Thaifoldrol aradozik, az meg nem jart mashol a tersegben.

2014. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vitatkozzunk egy kicsit, bár olyan sokat nem is tudok vitatkozni veled. Én többször voltam Thaiföldön és voltam Brunei és Singapore kivételével az összes DK Ázsiai országban.

Indonézia: igazad van, de Indonéziához ne mérjünk semmilyen más országot mert nincs esélye. Indonézia a Föld legcsodálatosabb országa.

Angkor: igazad van, elképesztő de sajnos rengeted a turista. Ázsiában 3 elképesztő rom "terület" van, Angkor, Bagan és Borobodur, Prambanan. Szerintem egyszer mindegyiket látni kell.

Nők: igazad van, Laoszban, Szumátrán, Sulawesesen nagyon szépek a nők. A thai nők meg szerintem kifejezetten rondák és még a nyomulos viselkedésük is undorító de ők is csak szebb jövőt akarnak.

És amiben nem értek egyet. Szerintem Thaiföld még mindig nem drága pláne Európához viszonyítva.

Nem mindenhol turistás (annyira) pl Észak Thaiföld nagyon is szép és érdekes. Nagyon érdekes Sukhothai (nem Angkor kaliberű) de érdekes. Ayuthayaba (vagy hogy írják) még valahogy soha nem sikerült eljutni, pedig már többször elindultam.

Szigetek: nagyon igazad van, olyannyira hogy még soha nem voltam Dél Thaiföldön vagy thai strandon. Nekem Myanmarban a Ngwe Saung beach pont megfelelt.

És mégegy Bangkok: először semmi extra, majd már nem tudnám elképzelni hogy 1-2 napot ne töltsek ott. Én utálom a városokat, kihagytam Jakartat, Kuala Lumpurt de Bangkok megfogott, hihetetlen hangulata van. Bár már a KSR nekem is sok és inkább a Siam-ban szállunk meg. De Bangkok szuper hely. Mondjuk tetszett még Yangon és Vientiane is.

Szóval Thaiföld teljesen jó egy első utazónak és hidd el sokkal érdekesebb mint Malajzia. Az az egy ország ahova soha többé nem mennék, nekem az már nem Ázsia, Thaiföld még az.

Azért mindenképp örülök hogy van olyan ember aki jól látja mi az igazi érték Ázsiában és hogy a Thai strandok túl hypeoltak és tömegnyomor van, és még a sok oroszról nem is beszéltünk.

2014. okt. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kozbiztonsag job , mint itthon,de a kozlekedes miatt sokkal veszelyesebb.
2014. okt. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!