Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Túlzás vagy óriási mákunk...

Túlzás vagy óriási mákunk volt? (BP közbiztonság) :-D

Figyelt kérdés

Haverral mindketten vidékiek vagyunk, de már kettő éve a fővárosban tanulunk. Ez idő alatt voltam bejárós, kolis, haver még albérletes is, de a XI. kerületen és a IX. kulturáltabb részein kívül gyakorlatilag idegenek voltunk (+ Margitsziget, 4-es 6-os vonala, Keleti, WestEnd, szóval a kötelezők). Aztán jött az ötlet, hogy életünket kockáztatva nézzük meg a city sötét oldalát :-P

Lejártuk a különböző blogok, fórumok szerint kerülendő helyeket, egy délelőttől kora estig tartó intervallumban.

Volt minden finomság, Boráros, Blaha, Illatos út, Népszínház utca, Mátyás tér, Szent Imre tér (Csepel), Karácsony Sándor utca, Diószeghy Sámuel utca, Határ út, biztos kifelejtettem még pár közszájon forgó nevet :-P Olyan csemegéken utaztunk, mint 51-es villamos, 151-es busz, 99-es buszt :-D


Sok helyen leszálltunk, betérni egy-egy fröccsre nem túl bizalomgerjesztő vendéglátóhelyekre. A szokottnál több fura pofa járkált az utcán, a vendéglátóhelyeken, a tömegközlekedési eszközökön. Rengeteg tesművész, tetoválással és izomzattal, ezáltal ellensúlyozandó a hajzat teljes hiányát, szakadt ruhás borostás arcok, roma honfitársak, más kontinensről ideszakadtak, jellemző volt rájuk az ittasság és a dohányzás. Ettől függetlenül legalább ennyi normális külsejű ember is akadt mindenhol. Nem kerestük a bajt, de nem is húztuk meg magunkat, ha volt ülőhely leültünk, normális hangerőn beszélgettünk fociról, egyetemről, bármi másról, amiről tettük volna és végül sötétben értünk vissza a Borárosra, épp elcsípni az utolsó vonatot, de nem tapasztaltunk semmi offenzívát a helyi erők részéről. Ha megkértük valamelyiket, hogy "Elnézést leszállnánk" odébb lépett, ha útbaigazítást kértünk segítettek, pedig egy idő után már direkt az egyre veszélyesebb(nek látszó) arcokra utaztunk.


Tudom, hogy a statisztikák önmagukért beszélnek, de óriási mákunk volt, vagy sem, hogy a hajunk szála sem görbült, amint hazatértünk?



2014. aug. 14. 17:47
1 2
 1/15 anonim válasza:
80%
Nem lehet, hogy ti is 'keményebb' arcnak néztek ki? Mert akkor persze hogy nem ütnek le az első sarkon :D
2014. aug. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én konkrétan 176 centi, szemüveg, 80 kiló. Haver mondjuk egy fejjel magasabb és eléggé ki van gyúrva, edz rendesen, de szálkás, pólóban nemigen tűnik fel, szóval nem a kokszos buciizom kaliber :-D Meg azért tegyük hozzá, az ott lévők között még ő is vézna gyerek lehetett csak :-D

A vészjósló kocsmák amúgy általában egyszerű lecsúszott ötvenes magyar alkesz férfiakat rejtettek, akik szidták az asszonyt, meg a Fideszt :-)

2014. aug. 14. 18:11
 3/15 anonim válasza:
91%

Van azért kicsi általánosítás a rossz környékekről Pesten,de az azért meglepett hogy a 99-esen nem akartak megkéselni :D

Ja, a Szigony,Leonardo,Práter utcát kihagytad,na ott gyülnek ám érdekes arcok :D

2014. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokan eltúlozzák ez a Budapesten megölnek, megerőszakolnak, aztán feldarabolnak kérdést (kb.így vélekednek). Én nőként nagyon sokata utaztam egyedül a retteget helyeken. Soha semmi bajom nem volt.
2014. aug. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Budapesti cigánynegyedek még a "legkultúráltabbak" (ha lehet így fogalmazni) az országba. Van egy józsefvárosi ismerősöm, és mesélte, hogy utóbbi pár évben már nem utaznak a helyiek utcai rablótámadásokban annyira. Előretört azonban a drog/prostitúció, a betörések/feltörések, és ugyanez a hálózat az EU többi országában. Mivel így ugye több pénzt lehet keresni, mint egy utcai rablás során.

Továbbá minden be van kamerázva most már, és a rendőri jelenlét is erősebb mint pár éve!


Ami viszont megnehezíti a mindennapokat: Cigányok jelentős része drogos vagy szipus, így sokszor viselkednek agresszívan. Egy ismerősömet pl. beszívott állapotban megdobálták kövekkel, de éjszaka is nagy hangzavar van az utcákon. A higiéniás állapotokról nem is beszélve (utcák telesz.rva, teleszemetlve, tűk eldobálva...).

2014. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen szörnyű állapotos sztori mindig az ismerőstől van :D Saját maga senki se látja.
2014. aug. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

19:57 vagyok.

Amit írtam természetesen nem az egész Józsefvárosra, hanem a Diószeghy-Práter utca környékére, illetve a Teleki tér - Magdolna utca - Lujza utca környékére vonatkozik.

2014. aug. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit túlmisztifikálja a kérdező ezt a Budapest veszélyes hely mivoltát.

Nem is értem honnan vesz ilyen butaságokat, hacsak nem sok tévéhíradót néz...

2014. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam blogokról és fórumokról vettük haverral, egyébként azokra a közterületekre kerestünk rá, amiknek a neve gyakran felmerült szóbeszédekben/híradásokban/tolvajkergetőkben etc.

Szerintem ha túlmisztifikálnánk, nem mentünk volna oda megállapítani a két szemünkkel, hogy mi az igazság. :-D

De egyébként tényleg azt tapasztaltuk, hogy rosszabb a híre ezeknek a helyeknek, mint amilyennek tűntek. Na persze szürkék voltak, rozsdásak, az emberek jó része "nem épp bizalomgerjesztő", sok helyen hiánycikknek tűnt a vakolat, de az én véleményem is az, hogy eltúlozzák őket. Sok normálisnak kinéző embert láttunk és nem kellett úgy vigyázni magunkra, mint egy háborús övezetben. Pedig azért gyakran elhangzanak olyan kijelentések, mint "fehér ember ne menjen oda", etc.

Nem tervezek holnap költözni, de jóegypár lapáttal rátesznek szvsz. Vagy csak jókor jártunk arra :-D

2014. aug. 14. 22:39
 10/15 A kérdező kommentje:

Egész Budapestet pedig végképp nem tartom veszélyesnek Kedves Utolsó, a XI. ker.-ba, Csepel kertvárosi részébe, Zuglóba, Rákospalotába és Újpalotába szabályosan beleszerettem az elmúlt kettő évben, mióta az időm jelentősebb részét (legalábbis tavasztól őszig) Budapesten töltöm. Diploma után is a legszívesebben ezek valamelyikében telepednék le :-) A XI. kerben (Kelenföld-49-es vonala-néhai 107E vonala-Újbuda kp.-Móricz-Szabadság híd környéke) már majdnem annyira otthon érzem magam, mint a szülővárosomban :-)

(Korábban jó vidékiként az Állatkert, a múzeumok, és a Papp László Sportaréna volt a teljes fővárosi ismertségem.)


Inkább csak a City sötétebb oldalára voltam kíváncsi, mert az valahogy kimaradt :-D

2014. aug. 14. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!