Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Budapest-Izmir, átszállással...

Budapest-Izmir, átszállással Isztambulban, hogyan működik?

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban utazom Törökországba. Másfél évvel ezelőtt Rómából mentem Izmirbe, a Pegasus nevű légitársasággal. Akkor még volt turista vízum a magyaroknak. Isztambulban szálltunk át. Mikor leszálltam a gépről, megkérdeztem egy ott dolgozó hölgyet, hogy a jegyeket hol lehet átvenni, mert megyek tovább. Közölte, hogy álljak sorba a vámnál. 2 órás sorban állás, az Izmirbe induló gépig volt 20 perc. Se jegyem, se semmi! Futás az információhoz, kiderült, hogy mikor leszálltam, nem a vámhoz kellett volna menni azonnal, hanem az átszállók számára volt egy külön rész, ahol be kell csekkolni, ott megkaptam volna a jegyet - az eligazítást adó nőt meg tudtam volna ölni. Futás-futás hátán, becsekkoltam kint, a gép indulásától számítva 3 perccel ugrottam fel a gépre, ami már csak rám várt.

Ezúttal nem szeretnék angolul alig beszélő török hölgyek segítségére szorulni. Szintén a Pegasus légitársasággal repülök, csak most Budapestről. Szintén Isztambulban szállok át. Sejtem, hogy a rendszer ugyan az, tehát leszállok a gépről, lesz azonnal egy rész, ahol becsekkolhatok és megkapom a jegyet Izmirbe. Aztán a vámnál gondolom újra sorba kell állni, csak ezúttal nem lesz szükségem vízumra. Aztán megyek a megadott kapuhoz és szállok fel a gépre. A csomagokat a légitársaság átpakolta a másik gépre mikor utaztam, gondolom most is átteszik.

Aki utazott már így, kérem támassza alá, hogy jól látom, vagy cáfoljon, ahol hibásan tudom. :) A válaszokat előre is köszönöm szépen!


2014. okt. 30. 01:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjél inkább Bécsből, mert onnan van közvetlen járat Izmirbe, nem kell átszállogatni. A SunExpress nevű légitársaság repül onnan egyenesen Izmirbe, ami hasonló a Pegasus-hoz.
2014. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden repülőtéren külön út van a kilépéshez és a transzferhez, és a kettő nem nagyon átjárható. Aki továbbutazik, mindjárt az elején a transzfer felé vegye az irányt. Szoktak állni az elágazásoknál belső emberek, biztonságból ott érdemes kérdezősködni.
2014. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!