Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kínába megyek céges oktatás...

Kínába megyek céges oktatás keretén belül (Tianjin). Kellene pár tipp, hogy mire érdemes figyelnem az utazás illetve az ottlétem során?

Figyelt kérdés
Még nem nagyon voltam külföldön, így kicsit parázok az egésztől. Kommunikációt az itthoniakkal hogy érdemes megoldani? Úgy tudom ott le vannak tiltva a népszerű site-ok (facebook, google, skipe).Itthoni telefon egyáltalán használható ott roaming-gal? (Vodafone) Válaszokat előre is köszönöm.

2014. nov. 22. 06:29
 1/6 anonim ***** válasza:

A google vagyis a mail nincs letiltva és szerintem a skype sem. Facebookot én nem használom azt nem tudom.

Viszont azt ajánlom ha már egyszer eljutsz Kínába akkor az oktatáson felül is töltsél ott pár napot, nagyon megéri megnézni Kínát, a kínaiak barátságosak, segítőkészek és az ország nagyon érdekes.

Amúgy semmi különösre nem kell figyelni, esetleg arra hogy ne válj zsebtolvajlás áldozatává.

2014. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

skype működik, whatsapp is, facebook nincs, youtube se nagyon


amire figyelj az a kaja, hajlamosak megenni olyat amit mi nem, vizet csak üvegest igyál, tanuld meg a köszönéseket, nagyon hálásak érte

2014. nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a csirke az nem mindig csirke, inkább kutya meg patkány.

ha laptopot viszel, akkor TOR Böngészővel meg tudsz nyitni mindent. azt is ami le van tiltva.

2014. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És esznek rovarokat meg gyíkokat meg létezik egy-két olyan kínai ételspecialitás, melyek a fényűző császári udvarokat idézik, de már csak nagyon elvétve találkozhatunk velük a kínai étlapokon. Ilyen például a kolduscsirke nevű étel, melynek során a névadó állat igen kegyetlen elkészítési procedúrán megy át: a csirkét ugyanis nyakig agyagba burkolják, majd elevenen teszik be a kemencébe. Ha megszomjazik, az elébe rakott fűszeres italból iszik, ami átjárja a húsát.


A hasonlóan hátborzongató étel, a majomvelő leves készítése során a még élő majom bezúzott koponyájából kanalazzák ki az agyvelőt a forró húslevesbe. Az európaiak számára valószínűleg már ezek a fogások is teljesen abszurdnak tűnnek, de a kínaiak semmi kivetnivalót nem találnak abban, hogy ezeken kívül (hatalmas ínyencségnek számító) medvebocs-talpat, kölyökkutyát, fülesbaglyot, cibetmacskát vagy kígyópörköltet egyenek.


De ezekbe egy átlag magyar párnapos turista nem fog belefutni mert méregdrága kaják

2014. nov. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gmail és a Google összes oldala valóban blokkolva van, a hong-kongi tüntetések óta, a Skype megy. A facebook mindig is blokkolva volt. Itthoni telefon megy roaminggal. Én kint T-online-os mailt használok, de ha a cégnek van VPN-je az is jó.

Mindig forralt vizet igyál, vagy üvegest.

A kínai redbull szénsavmentes és ütősebb, mint a hazai.

Vigyél gyógyszereket főleg hasmenés ellen, meg megfázásra.

2014. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Másfél évet éltem kinn, ásványvizet igyál, használj VPN-t akkor minden működik az összes weboldal elérhető. Nekem a Telenor-os mobilom nem működött, de a reptéren kb. 100 juan ért árulnak sim kártyát, érdemes kínai számot használni mert sokkal olcsóbb. A kajákkal nincs gond, egészségesek és finomak de ha nem jön be van KFC, MC dONALDS...hülyeség h minden kínai kutyát eszik...meg ezt tesznek bele, ez csak nyugati legenda :D
2014. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!