Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » A meghívólevélnek mit kell...

A meghívólevélnek mit kell tartalmaznia, ha Kínába szeretnék menni és hol tudja hitelesíteni aki küldi pl. rendőrségen vagy valamilyen hivatalba vagy elég ha ő mint magánszemély aláírja?

Figyelt kérdés
Februárban utazom, a meghívólevelet a kínai párom írná, de nem tudjuk hogyan kell megírni és kell-e hitelesíteni. Eddig turistavízummal utaztam, most férjhez mennék, van egy közös gyerkőc is. Akinek van fogalma minek kell benne szerepelni ahhoz hogy érvényes legyen segítsen léci.

2014. dec. 16. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem a kínai követségtől kellene megkérdezni?
2014. dec. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az ügyintéző nem mindig beszél magyarul,ha fel is megyek Nyíregyházáról Bp-re lehet a semmiért, a kicsit sem hagyhatom egyedül ennyi miatt, telefonon pedig elérhetetlenek :( gondoltam ha vki utazott már meghívólevéllel hátha tudja...
2014. dec. 17. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem. De ez annyira speciális kérdés hogy kevés a valószínűsége hogy itt valaki érdemben tud válaszolni.

Én a helyedben megkérdezném e-mailben (angolul) a követségtől, de nem csak a Magyarországitól hanem mondjuk 20 másik országból is vagy ahány e-mail címet találsz. Így van esélye hogy legalább egy válaszol és hiteles választ kapsz. Én is már csináltam így más országgal kapcsolatban más kérdésben és nekem a horvát k.minisztérium válaszolt. Ez pénzbe sem kerül és utazni sem kell.

2014. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. Tartalmaznia kell a párod munkahelyét, elérhetőségeit, mint cimét, telefonszámát, azt, hogy te hol laknál, és hogy fedezi az ellátásod... ezeket biztosan, és persze azt is, hogy a párod, hogy milyen kapcsolatban álltok egymással.

Hitelesittetni... ezt nem tudom, hogy kell e, szerintem nem, de ha igen, akkor a kinai-magyar nagykövetségen. Ha ő kinában van most, akkor hivja fel őket, hiszen ez végülis ottani ügy... szóval ne te hivogatsd a Pestit.. Próbáltál e-mailt irni a követségnek esetleg?

2014. dec. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!