Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA szoba bérletis szerződés...

Cydor kérdése:

USA szoba bérletis szerződés mintát keresek két magánszemély között, tudnátok ilyen mintát mutatni, amibe jogilag nem lehet belekötni?

Figyelt kérdés
Olyan valós (persze kitakart adatokkal megfelel) rövédtávú szerződést keresek, amivel nem lesz bajom, mert ahány főbérlő annyi féle szerződés, és nem ismerem az amerikai jogrendszert. mik azok az adatok amik nem maradhatnak ki, és mibe lehetne belekötni? milyen jogszabályokra szoktak hivatkozni?

2014. máj. 10. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Gugli bacsi ebben is segit:

lease agreement sample vagy rental agreement sample

2014. máj. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat. találtam többezer szerződést de mivel nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályokat, és nem áll szándékomban napokon belül amerikai jogi egyetemen diplomát szerezni, valamint a nyelvtudásom is csak társalgási szintű ezért kértem valós tapasztalatokat, hátha jelez vissza valaki, hogy neki ez vagy az volt a problémája a szerződéssel.
2014. máj. 12. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Melyik allamban? Mert akkor rakereshetsz ugy, hogy pl. California rental agreement sample. Az allam specifikus dolgok benne lesznek.


Mi nem maganszemelytol berlunk, hanem cegtol, meg a fene tudja hol van az eredeti szerzodes, raadasul kifedni a szemelyes adatokat, bescannelni, elkuldeni... bocs, tul nagy melo :(


En eltem egyutt ugy valakivel, hogy soha semmi irasbeli megegyezes nem volt koztunk, o volt a berlo aki rakerult a szerzodesre, en csak vele egyeztem meg, hogy mennyit fizetek, illetve ki takarit, ki hasznalja a parkolot, stb, es soha semmi problema nem volt es kb. 2 evig eltunk egyutt (vagyis bereltunk kozosen kecot). Es ugy koltoztunk ossze, hogy muszaj volt mennem valahova es elotte nem is ismertem a csajt, akkor lattam eloszor, amikor mentunk lakast keresni.


Persze van olyan is, hogy az ember a legjobb haverjaval koltozik ossze es vmi veszekedes miatt balhe tor ki es akkor jol jon egy elore megirt szerzodes, mert ha az egyik fel nem fizet, akkor irasos szerzodes hianyaban nem nagyon tudsz mit csinalni, hogy ravedd, hogy fizessen...

2014. máj. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia

igen, a helyzet az, hogy online boltoljuk le az egészet, és már néhányan meg akartak szivatni, de sikerült időben rájönni. most egy barátunk megnézte a pecót meg a főbérlőt is, és minden rendben de a főbérlőnek a cégével voltak bajok, találni róla negatív visszhangot (eltiltás, stb) amitől a lakással kapcsolatban minden rendben lehet, de az információk alapján, ha az állammal szemben ügyeskedik, akkor miért ne próbálná meg velünk is. először megyünk az államokba, és ezt azért könnyű kihasználni.

Nagy kaland lesz ez a fél év, de nem szeretnénk már a megérkezéskor koppanni..

2014. máj. 13. 01:06
 5/8 anonim ***** válasza:
de nem irtad melyik allamba jottok
2014. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
NYC, NY
2014. máj. 14. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nezd meg az "apartment lease" es a "month to month" mintakat es azokbol ossze tudsz allitani magadnak egyet. Ezeket akkor hasznaljak, amikor van egy berbeado (landlord), nektek nem pont ilyen kell, hisz ti osszekoltoztok vkivel, ugye?

A lenyeg, hogy a fontos dolgokat (ki, mikor, mennyit fizet, kotelessegek stb.) ezekbol kilesheted.

(remelem tudtam vmennyit segiteni)

2014. máj. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, pont ezt találtam közben én is tényleg jó oldal, és benne van minden, ami kell.
2014. máj. 18. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!