Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen a Japán társadalom?...

Milyen a Japán társadalom? Milyen ott az élet? Valaki írna tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Azt olvastam néhány helyen,hogy nagyon kirekesztő, az idegeneket nem kedvelő társadalom, de a turistákkal barátságosak. Egymást is utálják,a külföldi munkavállalókkal meg szóba sem állnak. Ez így van?

Egy ideig fontolgattam egy próba kiköltözést,hogy kimegyek nyáron,valami alkalmi munka keretében.De akkor lehet,hogy jobban átgondolom.



2015. febr. 5. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Itt első kézből hallhatsz erről a témáról egy magyar egyetemi tanártól, aki évtizedek óta ott él


[link]


Nem mellesleg a kérdésben a japánt kis j-vel kellene írni, mert melléknévként szerepel.

2015. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egymást nem utálják, ezt hol hallottad?

A külföldi munkavállalókat azért nem szeretik, mert "elveszik a munkát". Japánnak külföldiek nélkül is elég magas a népsűrűsége, érthető, hogy inkább saját maguknak szeretnének állást biztosítani, nem pedig idegeneknek.

Ezért aztán a "próba kiköltözés" bonyodalmakba ütközhet, tekintve, hogy munkavállalói vízumot szerezni nehéz és hosszadalmas, anélkül meg nem lehet dolgozni.

Önkéntes munkára kimehetsz, de azért egy fillért nem fogsz kapni (és turistavízummal max. 90 napot tölthetsz kint).

2015. febr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
en Osakaban tanitok angolt.2eve kinn vagyok. ha erdekel,privatban meselek.
2015. febr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3


Írtam privátot.

2015. febr. 9. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!