Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japán vagy Dél-Korea jobb hely?

Japán vagy Dél-Korea jobb hely?

Figyelt kérdés
Érdekelne mind történelmi, mind földrajzi, mint a társadalmi szempontból, de írhattok bármiről. Tapasztalatokat is szívesen fogadok. :)

2013. nov. 23. 10:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Japánban valamivel magasabb az életszínvonal, persze ott se verdesi a plafont, Dél-Korea kb. Magyarország szintjén van. Mindkét ország elég idegenellenes, de Japánba egy picit könnyebb letelepedni, munkát találni, Dél-Koreában magasabb a munkanélküliség és zárkózottabbak.


Japánban elég liberális a közélet, bár szigorú hagyományok is érvényben vannak, Dél-Korea sokkal konzervatívabb.


Japán egy békés társadalom, a dél-koreai kultúrában nagyon fontos szerepet tölt be a katonaság, a harci szellem, Észak-Korea közelsége és az onnan származó fenyegetések miatt.


Dél-Koreát kb. úgy képzeld el, mintha Magyarországon 4-szer ennyien élnének és megjelenne pár túlnépesedési gond, emellett Szlovákia miatt állandóan riadókészültség lenne a háborús fenyegetés miatt, kétszer magasabbak lennének a fizetések, de az árak is megkétszereződnének, emellett nem lenne benne az EU-ban és állandóan zárkózna el minden körülvevő országtól.


Japánt úgy képzeld el, mintha Németországban túlnépesedés lenne, maradt volna a nácizmus, ami idővel valamennyire liberalizálódott volna, megfeleződnének a fizetések és duplázódnának az árak.

2013. nov. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Japán.
2013. nov. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

A háborús fenyegetettség miatt Japánt tartom jobbnak. A HDI, ami a komplex fejlettséget gazdaságilag és társadalmilag is, 0,912 Japánban, D-Koreában 0,909, itthon 0,831. (Azért Magyarországgal nem hasonlítanám Dél-Koreát, a GDP (PPP)/fője D-Koreának az olasz szinthez hasonló, ami azért érezhetően jobb, mint itthon, de a japán alatt van).


Éghajlati adottságok hasonlóak, de a természeti katasztrófa több Japánban. Mindkét ország elég sűrűn lakott. Egy tokió átlagfizetés kb. 3000-3500 amerikai dollár, egy szöuli 2000-2500, de a dél-koreai árak jóval alacsonyabbak.

A társadalom mindkét helyen zárt, sok a hagyományos elem.

2013. nov. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
1-es te egy hüje vagy
2013. nov. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
35%
Miért pontos? ^^'
2013. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt megjegyezném, hogy igen, Japán zárkózott, de nem úgy, ahogy Korea. Tehát az igaz, hogy mindig külföldinek fognak tekinteni, csak ezt máshogy fejezik ki.


Japánban kedvesek a külföldiekkel is, éveket lehet úgy eltölteni, hogy semmilyen diszkriminációval nem találkozik az ember. Nem is azok a típusok, tehát ha nem akarsz vmi nagyon japán dologba belefogni, akkor nem lesz baj, hogy külföldi vagy.


Koreában azonban nagyon utálják a külföldieket. Sok történetet hallani, hogy nem segítenek az utcán, éttermekbe nem engedik be a fehéreket. Emberi kapcsolatokat kb. lehetetlen kiépíteni, a koreaiak levegőnek nézik a külföldit.


Akkor még érv Japán mellett, hogy jobb az életszínvonal. Én még azzal is megtoldanám, hogy Japánban- ha nem is mindenki-, de azért a túlnyomó többség ismeri Magyarországot. Koreában viszont nem nagyon.

2013. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kicsit én is utánna jártam a dolgoknak és nem kicsit lepett meg a dolog. Mint sok mindenki, én is a média világában "éltem" és azt hittem minden olyan szép és jó mint ott. De már látom mekkorát tévedtem.
2013. nov. 30. 10:17
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Hát emberek olvasok itt egy két hülyeséget.


"Dél-Korea kb. Magyarország szintjén van"

Tényleg ? Miben ? Azért mert 19 metró vonaluk van míg Magyarországon 10 éve építik a 4-es metrót? Sőt, Dél-Korea veszi át a vezetést technológiában Japántól, azért ne hasonlítsuk már Magyarországhoz.


"Koreában azonban nagyon utálják a külföldieket"

"Emberi kapcsolatokat kb. lehetetlen kiépíteni, a koreaiak levegőnek nézik a külföldit"


Ez is kész vicc. Vannak kapcsolataim minden ázsiai országból, A koreaiak nagyon kedvesek a külföldiekkel, ők állnak a legközelebb a nyugati kultúrához. Szerintem itt a válaszolók fele még életében nem beszélt ázsiai emberrel nem hogy járt ázsiában...


A kérdezőnek pedig üzenném hogy ne tántorítson el egy-két hozzászólás, ha érdekel én Ázsiában élek és beszélek koreaiul és kínaiul is.

2013. dec. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Előzőnek: azért én sem a kisujjamból szoptam a válaszokat.

Például itt egy 10 éve Koreában élő nő blogja: [link]


A bejegyzések fele arról szól, hogy a koreaiakkal lehetetlen barátkozni. És nem ő az egyetlen; Koreában élő külföldiek körében általános probléma a koreaiak xenofóbiája.


"ők állnak a legközelebb a nyugati kultúrához" Hát, a japánokhoz képest biztosan nem.


"Tényleg ? Miben ?"


Bár azt a választ nem én írtam, de reagálok. Korea valóban nem Magyarország, hanem kicsit jobb, de azért nincs nagyon előttünk.

Egy főre jutó GDP: Korea- 30800 USD

Szlovénia- 27500 USD


Azt még hozzátenném, hogy a koreaiaknak brutálisan magas a hitelkártya-tartozása.

2013. dec. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
19%

Én gondolkodás nélkül Dél-Koreát mondom. Nagy k-pop, k-drama és Korea rajongó vagyok, sokat hallottam már róla innen-onnan, az igaz, hogy zárkózottabb ország, Észak-Korea miatt.

A külföldiekkel nagyon kedvesek, mert különlegesnek tekintenek minket.

2013. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!