Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Indiába vonattal, hogyan?

Indiába vonattal, hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnék Indiába utazni vonattal, de nem tudom, hogy milyen útvonalon kéne mennem. Segítsetek nekem egyáltalán honnan érdemes indulni. Nagyjából mennyibe kerül az út és hány napos vagy órás? Aki volt már és van valami hasznos információja legyen szíves ossza meg velem.
2010. márc. 6. 22:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kinába és Mongóliába Oroszországból megy közvetlen vonat. Indiába menet ott a Himalája, ezért északról akadályokba ütközne az eljutás. Keletről a diktatórikus Burma (Miammar) fekszik meg a csóró Banglades. Nyugatról meg Pakisztán, akikkel nem túl jó a viszony. Úgyhogy nemzetközi összeköttetésről ne nagyon álmodj! Bár lehet, hogy van, de nem tartom túl valószínűnek.

Nem jártam még arra, csak egy vasútmániás vagyok, ezért részleteket nem tudok mondani.


Megközelítés: Törökországban és Iránban van lehetőség vonatozásra. Na de onnan még kissé messze esik India. Így lehet, hogy busszal és repülővel kell kombinálni.


Nem akarsz inkább Kínába menni egy átszállással? Bp-i indulást feltételezve csak Moszkvában kéne átszállnod.

2010. márc. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, itt van egy nagyon jó honlap, ezen le van írva a pontos eljutási lehetőség árakkal, menetrendekkel:

[link]

Remélem tudsz angolul, ha nem írj, és a lényeget lefordítom neked magyarra.

2010. márc. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Első vok. Akkor azért van vonat, csak sokat kell átszállni. Meg ahogy említettem a zűrös részt. Pakisztán környéke, a weboldal tanúsága szerint. Havi (!) két vonat, de az sem tutibiztos. Tehervonatra kötött "fapados" személykocsikkal, mindenféle komfort nélkül a forró sivatagban.

Szóval tényleg csak hardcore vasútmániásoknak való.

2010. márc. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nos igen, valóban nem egyszerű, de a lehetőség adott, ő meg azt kérdezte:)

Aztán majd eldönti, hogy így is akar-e menni.

2010. márc. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Na megint második vagyok:

Itt van néhány videó, hogy valami halvány elképzelésed legyen arról, hogy nagyjából milyen az út:

Trans-Asia Express, Isztambul-Teherán:

http://www.youtube.com/watch?v=VEFXmTd_p0c

Zahedan-Quetta vonat:

http://www.youtube.com/watch?v=qfTYSGbTMJk

Quetta-expressz, Quetta-Lahore:

http://www.youtube.com/watch?v=2Nds1QaMFTQ

http://www.youtube.com/watch?v=hkByn61pyGY

2010. márc. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

En is akarok, en is akarok...

Szolj es megyek veled. Igaz biztos nem olcso.

2010. márc. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nagyjából egy irányba a vonatjegyek plusz a vízum, plusz a szükséges szállás és étel/ital minimum 250-300ezer Ft-ba kerülnek. És ez még csak 1 irányba volt az utazás. Arról nem is beszélve, hogy Iráni vízumot szerezni szinte lehetetlen, és Pakisztánit sem egyszerű. De azért sok sikert!
2010. márc. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget. Most már elgondolkodtató, hogy érdemes-e vonattal menni, mert a repülőjegy oda-vissza kijön 500e forintból két főre. Izgalmasnak tűnt, de lehet, hogy a kényelmesebb megoldás mellett fogunk dönteni...
2010. márc. 7. 10:29
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Iránban állítólag tavaly elkészült a hiányzó vasúti szakasz Bam és Zahedan között, tehát elvileg el lehet vonatozni Európából Indiába. De a hírek szerint a személyforgalom még nem indult be rajta. Igazi kaland lehet egyébként egy ilyen út, de azt hiszem elég nehéz kivitelezni:


[link]


Ugyanakkor Indián belül a vonat a legkényelmesebb közlekedési eszköz, igen jól kiépített vasúthálózaton. Nyolc kocsiosztály van és az európai IC-khez hasonló kényelmes expresszvonatok (Rajdhani, Shatabdi, Jan Shatabdi expresszek) is sok fővonalon közlekednek.


[link]

[link]


Indiai vonatozás előtt érdemes Angliából megrendelni a Thomas Cook Overseas Timetable menetrend aktuális számát, abban minden fontosabb indiai és ázsiai vonat menetrendje benne van térképekkel együtt.


[link]

2010. márc. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Többrészes válasz lesz, mert egyben nem engedi feltenni.

Picit későn olvastam a kérdést, ha még aktuális, akkor szeretnék pár kiegészítést. Szoktam néha a fenti útvonalon utazgatni, néhány tapasztalat, mivel eddig inkább csak becslések érkeztek. Mindenek előtt azt kell leszögezni, hogy szárazföldön, tömegközlekedéssel utazni nem azért jó, mert olcsóbb, mint a repülő, hanem azért, mert sokkal többet látsz. + 1 nagyon fontos előfeltétel: kell bőven idődnek lenni. Azon kívül azért anyagilag is megéri, mint a végén majd kiderül, de ehhez meg kell érteni az egész filozófiáját:-)

Szóval, mint minden utazás, a szf.-i is 3 fő költségből adódik össze: 1. vízumdíjak, 2. az utazás tényleges költsége, 3. a létfenntartási kiadások (kaja, szállás, stb.)

Az árkalkulációknál rögtön forintosítva is írom, 1 dollár 170, 1 euró 180 Ft-al számolva.

1. Vízum: a háromból a lkegidegesítőbb, hiszen úgy költesz tízezreket, hogy közben el sem hagyod Bp.-et. Jelen esetben ez a következő: török (2x20 euró), azért kettő, mert oda-vissza, és mivel 1 hónapnál nagyobb idővel jössz vissza, a sima 20 eurós már kifut az érvényességből. 7200 Ft

Iráni tranzit 2x12 000 Ft (24 000), ebből egyet Bp.-n kell kérni, a visszafelére szólót Delhiben, dupla tranzitot nem adnak, viszont a tranzit vízum könnyen szerezhető a sima turistához képest.

Paki: 2x10000 Ft

India 10 000 Ft, mindkettőt Bp.-en

Ez összesen kb. 62 000 Ft, kerekítsük 70 000 Ft-ra az 1. tétel árát!

2010. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!