Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Thaiföldön milyen árak vannak...

Thaiföldön milyen árak vannak az éttermekben, boltokban? Vannak jó kaják európaiak számlára is?

Figyelt kérdés
Párommal készülünk oda utazni év vége fele....

2016. febr. 16. 08:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Mi most voltunk 1 hónapja. Thaiföld nagyon olcsó. Persze itt is vannak éttermek ami a helyiekhez képest drága (nem nekünk) és van ami olcsó. Érdemes utcai árusoktól venni mert nagyon finom a kaja. Finomak a kaják, bár én csak csirkés ételeket ettem, mert nem vagyok oda a tengeri ételekért. Boltok is olcsóak. Ha boltba mentek akkor menjetek a Seven eleven boltba.

Jó tanács: Csakis üveges, bontatlan innivalót vegyetek. Még valamit .. borravalót szokás adni.

2016. febr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
első vagyok. Most mennem kell melózni,de ha van kérdésed szívesen válaszolok rá. Majd küldök képet kajákról is..(ha érdekel)
2016. febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Az árak sok helyen nagyon olcsók, a kaják nagyon változatosak, nagyon sokféle van belőlük és általában nagyon finomak.


Persze ez ízlés dolga is lehet, mert ha valaki csak azt szereti és csak úgy szereti amit az anyukája főzött neki otthon a falujában, akkor csalódni fog, mert egyik étel sem lesz olyan.

2016. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:

Imádom Thaiföldöt, maga a Paradicsom.

Olcsó, az ételek nagyon finomak. Persze vannak drágább helyek is, de szerintem mindenki megtalálhatja azt, ami az ő ízlésének megfelelő.

2016. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az igaz hogy csak egyénileg érdemes menni, mert utazási irodával sokkal drágább? Mikor érdemes menni november és március között van legjobb idő, s ilyenkor nincs eső. Mennyi költőpénzt érdemes vinni kajára 2 főre egy hétre kb ? Ahogy látom a szállodákban mindenhol csak reggelit adnak ezért gondolom Ti is éttermekbe jártatok kajálni..
2016. febr. 16. 19:23
 6/28 anonim ***** válasza:

Egyénileg sokkal olcsóbban kihozod mint utazási irodán keresztül. Meg több helyre is eltudsz menni. Mi most voltunk november végén-december elején. Isteni időnk volt, ráadásul a király szülinapja is erre a hónapra esik, így mindenhol fel volt díszítve az ország bármerre is jártunk. Emellett sok városban ilyenkor vannak fesztiválok. Ha szigetre is mentek akkor érdemes megnézni, hogy hol nincs esős idő,mert Kho Samuin pont decemberben van esős idő..De még ez sem zavaró, mert zuhog fél-1 órát majd süt a nap ezerrel.

De nekünk végig 35-40 fokok voltak, csak Kho Samuin esett az eső.

A reggeli jó ha van a szállodában, enni meg szinte minden utcasarkon tudsz. Mindenhol vannak árusok, éttermek ahol lehet olcsón és finoman enni. Még a rovarokat is megkóstolhatod ha van rá gusztusod. Nekem nem volt, de a férjem evett tintahalat, és sült tücsköt.

Hogy mennyi pénzt vigyél? Ezt rajtatok áll. Mert ugye itt számít, hogy mire akarsz költeni, mennyi a szállás, mi az amire pénzt kiadsz.

Mi pl: béreltünk motort, volt luxus szállásunk, vásároltunk sok mindent. Ami kicsit drága (de mi befizettünk rá, mert érdekelt minket) az az elefánt túra, és a tigrisfarm amit a szerzetesek gondoznak. Mi semmire sem sajnáltuk a pénzt, élveztük a nyaralást. Mi sok helyen voltunk 15 napot, és a szállás, repülőjegy, szórakozások, motorbérlés, országon belüli repülések, vonatjegy, hajókázás.. szóval mindenestül mi kettőnknek 1700 fontunkba került. De mi luxus nyaralást csináltunk, és biznisz járattal mentünk..

De jó ha tudod: A szegénység szembetűnő lesz, főleg Bangkokban.

Ja, és nem használnak wc papírt! :)

2016. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a rengeteg infót. Ezt hallottam hogy olcsóbb egyénileg de ehhez Viszont kell jó nyelvtudas. Bar tanultam évekig az.angolt de.sokat.felejtettem. Tanulnom kellene még sokat hogy el mernék egyénileg menni, mert igy mindent magunknak kell.intezni. Transfer, szállás, kaja, fakultatív, stb. Gondolom ti jól beszélitek a thai vagy angol nyelvet. :-) Szóval kB 680e.be volt nektek, ez nem rossz ár.2hétre.
2016. febr. 17. 10:39
 8/28 A kérdező kommentje:
Lenne egy kérdésem, ha jobban Sajnáltatok volna a pénzt, és vissza fogtatok volna magnTotal, mennyibe került.volna az ut kompletten. Egyébként kB mennyi volt a 2 repjegy, 2 fő szállás (nem luxus) és a kaja 2hétre 2főre? Az ezen felüli pénz Nyilván attól függ, mennyi fakultatívot.akarunk és mennyi szuvenirt veszünk.
2016. febr. 17. 10:44
 9/28 A kérdező kommentje:
Persze hogy érdekel, megköszönném ha küldenèl képeket :-)
2016. febr. 17. 10:46
 10/28 A kérdező kommentje:
Apropó, Bécsböl indultatok vagy valahol átszálltatok? Szóval akkor vinni 32 tekercses wc papírt? Az a gond hogy akkor az plusz egy börönd :-D
2016. febr. 17. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!