Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Sürgősen Törökországba kell...

Sürgősen Törökországba kell utaznom, mire van szükségem hozzá?

Figyelt kérdés
Még soha nem jártam ott, terveztem nyáron elmenni, de közbejött valami, és elég fontos lenne most odautaznom. Útlevelem nincs, azt milyen hamar lehet elintézni? Egyéb papír mi kell? És mit vigyek? Mivel menjek?
2016. ápr. 9. 19:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a Visegrádi utcába, 24 órán belül egy útlevéllel gazdagabb, 39 ezer forinttal szegényebb vagy. [link]


Ezt olvasd el: [link] Magyar állampolgárok 2014. február 9-től vízummentesen léphetnek be és tartózkodhatnak Törökország területén. A tartózkodás időtartama összevonva is legfeljebb 90 nap lehet 180 napon belül, azaz vízummentesen egyszerre legfeljebb 90 nap tölthető el Törökországban


Mivel menjél? Hát, szerintem repülővel. Miért, mivel terveztél, biciklivel...?

2016. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Útlevél kell, kiállítják expressz is, de horror áron.

Repülőjegy sem ártana. Ha tudod hőzni még két hétig az indulást, 20 euróért is találsz a wizzairnél SAW repülőterére. Onnan könnyen találsz belföldi járatokat tovább. Vagy nézd meg még a Pegasus oldalát, ha nagyon "vidékre" mennél. [link]


Más nem nagyon kell.

2016. ápr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Isztambulba utazok. És nem bicajjal akartam indulni, bár bevallom, minden érdekel, amivel hamarabb ott vagyok. Ha az a bicaj... (nyilván nem az, csak úgy mondom). A repülőtől kicsit félek, még nem utaztam vele, és fogalmam sincs mikor megy, mennyibe kerül stb. úgyhogy asszem kezdek is utána nézni.
2016. ápr. 9. 19:42
 4/31 anonim ***** válasza:
Isztambulban és onnan is vissza napi három Turkish Airlines járat megy az Atatürk reptérre (ez drágább járat, mert nem fapados, de átlag 100 euróból odavissza ki lehet hozni), ami közel van mindenhez. A wizzair és a pegasus a Sabihára megy, ami igazából mindentől távol, az ázsiai oldalon van. Csak útlevél kell, azzal turistaként 180/90 napot lehetsz az országban. Útlevelet kb 6-7 munkanap alatt elkészítik (5 éves 7500 forint). Mikor tervezel menni? Repjegyre a skyscaner.hu - t ajánlom.
2016. ápr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez is Te vagy?


http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__azsia__7678560-isztamb..


Ha igen, gondolkodj el ennek a válaszolónak a kérdésén - nagyon igaza van:


"De miert nem a baratod jon hozzad eloszor? Miert te mesz no letedre?"


és ez mai info:


[link]

2016. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Most mondták be a hírekben: újabb robbantásos merénylet volt Isztambulban.

Ha jól számoltam, idén ez már az 5.-ik Törökországban.


Kérdező, nem tudom, mi az a fontos, ami miatt ilyen veszélyes időszakban mész, de szerintem a vesztedbe rohansz.

Ha te vagy a belinkelt kérdező is, akkor meg főleg... nem szokásom másokat sértegetni, most sem szeretném, de úgy érzem, nagyon naiv vagy és tapasztalatlan.

2016. ápr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Egy barátomat érte veszteség, úgy érzem vele kell most lennem. Ő már járt nálam. Nem hinném, hogy elvárhatnám tőle, hogy a jelenlegi lelki állapotában akárcsak a reptérig kijöjjön elém, nem hogy... Csak remélem, hogy megértitek ezt. Szeretnék mihamarabb ott lenni vele, hogy támaszául szolgálhassak, ha szüksége van rá.
2016. ápr. 9. 23:22
 8/31 anonim ***** válasza:
8%
Hmmm. Mindenesetre, mielőtt kiutazol, nem árt, ha bejelentkezel a konzuli szolgálatnál és rokonaiddal is tudatod, mikor hol vagy és naponta életjelet adsz magadról a rokonaidnak.
2016. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
57%
Igen, akkor szerintem a két kérdező ugyanaz. Nézd, életedben nem ültél még repülőn, útleveled sincsen, tehát nem vagy tapasztalt utazó, és a "barátod" még valószínűleg a reptérig se jönne ki érted, mert valószínűleg azt se tudja, hogy te jössz (a "ha szüksége van"-ból következtetek erre). Azért ezt gondold át még egyszer akármilyen "jó" ötletnek is tűnik ez így elsőre. Isztambul nőként, egyedül, teljesen tapasztalatlanul borzasztó veszélyes lesz neked. Ezt úgy mondom, hogy én is nő vagyok, és elég sok éltem ott, de így a mai eszemmel tapasztalva, amiket én átéltem ott, semmiképpen nem vágnék bele. És nem a terroristák miatt, hanem mert fogalmad sincs a városról magáról. Először inkább beszélj a barátoddal, hogy mire van szüksége, skypeoljatok, videóhívás minden, de ne rögtön a Turkish Airlineshoz rohangálj jegyért ilyen szituációban, mert az nagyon botor dolog.
2016. ápr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Szerintem itt páran kategóriát tévesztettek, menjetek inkább a politika és barátság topikokba.

Igazából meg jó 11-12 éve repültem már, csoporttal, és kb. a fene se emlékszik arra, úgyhogy az nem számít. Útlevelem is volt, de rég lejárt, és nem is csináltattam, mert EU-n belül nem kellett. Gondoltam majd egy hónappal korábban elég lesz... Hogy nem vagyok nagy utazó? Nem, nem igazán. Voltam Erdélyben (Románia), Szerbiában, Szlovákiában, Franciaországban és Horvátországban, sehol se egyedül. Egyedül a max. amit megtettem országon belül 230km körül volt, azt viszont többször is. Nyilván nem azért kérdezősködök, mert olyan hű de tapasztalt vagyok, mert nem. De jó barát. Vagyis hát annak tartom magam. Én vagyok Az Őrült Barát, aki a végsőkig hű, aki mindent megtesz, és aki minden hülyeségben benne van, sőt ő maga az értelmi szerző. És veled van a bajban. Hoppá. Egyébként jól üzemelünk videó üzikkel, de hé, ez nem ugyanaz. Nagyon nem. Tudom, hogy depresszióra hajlamos, ki kell rángatnom a kutyagumiból mielőtt elnyeli. De igazából minek is magyarázom...

2016. ápr. 10. 00:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!