Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hol tudok venni adaptert,...

Hol tudok venni adaptert, hogy Kínában is tudjam használni a magyar csatlakozóimat?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 16. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Kint bármelyik sarki elektronikai boltban vagy akár még a reptéren is.
2016. ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pekingtől Guilinig végigutaztam Kínát és mindenhol tudtam használni az eszközeimet mindenféle adapter nélkül. Sőt sehol DK Ázsiában nem kellett semmilyen adapter, nekem nincs is egyáltalán.
2016. ápr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Béluska2016 ***** válasza:

Helló!

Én Shenzhen-ben éltem 1évet, és utaztam néhány helyre, pl. Peking-be (Benjing) is. Sehol nem láttam sem magyar (európai), sem Angol szabványú ajzatot. Az érdekes az Hong-Kong-ban viszont Angol szabvány van. De z "Különleges igazgatási területe" Kínának, így ott szinte minden más. Pedig metró (MTR) köti össze.

De hogy a kérdésedre válaszoljak:

Ha Hong-Kong-ba, vagy Macau-ba (Macao) mész ott csak "földelt" ajzat van, de nem mélyített, mind a magyar. A "vastag 3 lábú Angol". Belső műanyag takaró zárja az áram ablakokat gyerekvédelmi szempontból. Mivel a dugó 3. földelő lába hosszabb, ezért bedugáskor az nyitja a áram ablak takaró fedelet. Tehát a vastag lábak miatt szerencsére a magyar dugót be lehet erőltetni, azzal a trükkel hogy a földelésbe (ami nem ráz, értelemszerűen, ne félj) Bedugsz egy kést, csavarhúzót, lakáskulcsot, valamit... Így kinyílik az áramtakaró és beletuszkolod a magyart. (Amúgy Máltán ugyan ez van.) Nos Kína szarabb ügy. Ott van a két párhuzamos lemezkéből álló földeletlen, (ezt biztos láttad már, kínai telótöltő, karácsonyfaégő, stb...) és van a három , de ugyan olyan vékony lemezkéből álló "földelt" dugó, amin az áram lábak nem párhuzamosak, hanem egy bizonyos szöget zárnak be. Így nem lehet a földeltet a földeletlenbe dugni és fordítva. Védelem semmi, földelés is megráz, nagyon gáz helyzet, vékony megfoghatatlan dugók, szóval figyelj, vigyázz! Ne dugdosd sötét szobába, álmodba, stb... De a jó hírem az, hogy vehetsz itt, vihetsz innen súlyos ezrekért! De ne tedd! Hong-Kongi - Európai átalakító 9-12 HKD (Hong-Kong Dollár, kb 1HKD=36Forint) Kínai - Európai átalakító Kínában kb. 1-5 kínai Jüan (yuan) (1kínai Jüan=44 forint. Sok szerencsét,tuti jó hely Kína, imádni fogod!

2016. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Béluska2016 ***** válasza:

Bocs, ami még lemaradt :)

Igen bármelyik pici boltban tudsz venni, kb. 300 méterenként, tehát ne izgulj! De, kenyeret nem fogsz kapni! Legfeljebb csomagolt "amerikai félét" szeletelve 30 dkg 400 forint! Figyelem, a konnektorokon van kapcsoló, tehát be kell kapcsolni, ami lefelé van "be" és felfelé "ki" kapcsolva (általában). Összeszedtem pár linket, ha vizuális típus vagy! :)

Hong-Kongi: [link]


Kínai földelt: [link]


[link]


[link]


Kinai földelt és földeletlen egy aljzatban, ez általános. De itt a földeletlen mellett van kerek lyuk, az europainak, az ilyen ritka, mint a fehér holló, erre ne számíts! [link]


Kinai földeletlen: [link]


[link]


Univerzális Hong-Kongi átalakító, ez Hong-kong konektorba dugható, európai földelt és földeletlen illetve kínai földelt és födeletlen dugó is belemegy. [link]

2016. máj. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!