Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Az indiai lányok cigányok?

Az indiai lányok cigányok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 09:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%
Elég erősen.
2010. ápr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Előbb nézd meg, hol van India...


Tudod: indiai a nagy halmaz, cigány benne a kis halmaz. Ez olyan, mintha valaki azt kérdezné, hogy minden magyar pesti-e.

2010. ápr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
jó persze nem így értettem, de köztudott, hogy a cigányok Indiából jöttek és hogy minden indiai cigány most? a bevándorlókon kívül
2010. ápr. 9. 10:38
 4/27 anonim ***** válasza:
Nem, a cigányok egy nép India sok népéből.
2010. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, szövegértelmezési problémáid vannak. India = nagy halmaz, cigányok = kis halmaz.


Hogy jobban megértsd: Indiában mintegy ötszáz nyelvet beszélnek, és tartományonként más néphez tartozónak vallják magukat az emberek. Tulajdonképpen India az angol gyarmatosítás előtt ezernyi kis államra tagolódott. Ezért az indiaiak körében még csak manapság kezd kialakulni az indiai nemzettudat. Még mindig inkább gudzsaratinak, keralainak, biharinak, satöbbi gondolják és mondják magukat, mint indiainak.

A cigányok ennek a sokezer apró állam egyikéből származnak: Pandzsábból, ami a mai Nyugat-India és Kelet-Pakisztán területét fedi le. Innen indult el az 1200-as években nyugat felé egy igen kis létszámú csoport, ők voltak a cigányok.


Tehát az ismert analógiára építve: minden cigány indiai származású, de nem minden indiai cigány származású. Ez is olyan, hogy minden pesti magyar, de nem minden magyar pesti. Így már érthető, vagy ragozzam még?

2010. ápr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
eddig is érthető volt ez a halmazos dolog, nincs is vele gondom, csak sokan mondták egy (szerintem szép) indiai lányra, hogy ez cigány. És ezért voltam kíváncsi, hogy akkor most ők mind azok, vagy vannak azok is, de vannak indiai "népek" (ahogy felsoroltad te is). De ok, akkor ők tévedtek, szerintem az indiai lányok szépek :)
2010. ápr. 9. 22:41
 7/27 anonim válasza:
78%

a dolog egyszerű

a cigányok valóban 1 nép indáiból

köztudott ugyanis hogy ott kasztrendszer uralkodott:

a legalantasabb kaszt a legalsó réteg a páriák az érinthetetlenek akik folytonos elnyomás alatt éltek.

Mivel eléggé túlnépesedtek egy részüket elzavarták más részük maguktól vándorolt ki. Ez persze több hullámban jött.

A dunántúli halványabb bőrű cigányok akik jobban asszimilálódtak azok sokkal régebbről a 13-14. század

tájékán vándoroltak ide.

,de akik sokkal feketébb bőrűek mondjuk itt Borsodban azok többnyire a 20. században főleg a szovjet szocializmus hatására telepedtek le.(újabb dolog amit nekik köszönhetünk)

röviden ennyi nekem is faterom mondta aki töritanár :D

2010. ápr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is Borsodban élek :D
2010. ápr. 11. 12:36
 9/27 anonim ***** válasza:
29%
márpedig a magyarok sokkal többet lopnak mint a cigányok!
2010. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
72%

16:46


Most humorizálsz, ugye?

2010. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!