Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Nyaralt már itt valaki Kabulba...

Nyaralt már itt valaki Kabulban? Tapasztalatok? Mennyire éreztétek veszélyesnek?

Figyelt kérdés

2016. jún. 9. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Ez ugye vicc kérdés? Vagy hamarosan Iszlám Állam körtúrákról fogtok itt érdeklődni? :D
2016. jún. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Kabul haborus ovezet. Emberek halnak meg naponta lovoldozesekben, robbantasokban, raketatamadasokban. Te meg, kis kreten, ezen viccelodsz. Nyugodtan menj ki 'nyaralni', senkinek nem fogsz hianyozni.
2016. jún. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Először is:

A kérdés nem vicc, nem feltétlenül mára vonatkozott, akár gondolhattok itt még 40 évvel ezelőtti nyaralásra is. Másodszor pedig Kabul jelenleg nem háborús övezet, terrortámadások vannak, de ettől még nem háborús övezet, mint ahogy Bagdad sem például, hiába veszélyes.

Ezért lennék kíváncsi, hogy volt-e valaki kint.

Tavaly volt valaki kint, olvastam a beszámolóját, azt mondta korántsem volt olyan veszélyes, mint amilyennek a média beállítja. Hangsúlyozom, hogy az illető még csak nem is vegyült el a közegben, nyugati ruhát viselt.

Ezért vagyok kíváncsi, hogy volt-e valaki kint mostanság, én nem szeretnék menni (most 2016-ban legalábbis biztos nem), de kíváncsi lennék mások beszámolóira.

2016. jún. 9. 22:57
 4/5 A kérdező kommentje:

De ha nekem nem hiszel, itt egy térkép az Egyesült Királyság kormányának a honlapjáról, hova nem ajánlatos utazni és hova csak akkor, ha létfontosságú:

[link]

Amint láthatod Kabul, már a sárga részbe esik, tehát veszélyes, de lehet oda utazni.

Külön megemlíti, hogyha Kabulba mész, mely részeket kerüld.

2016. jún. 9. 23:01
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyébként van külön FB csoport is, ami kifejezetten a külföldiek érdekében jött létre, hogy jelezzék nekik, mi folyik épp Kabulban, mit kell elkerülni, milyen támadások voltak.

[link]

2016. jún. 9. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!