Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Dél-Koreában tényleg ilyenek...

Dél-Koreában tényleg ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

nagyon megdöbbentem, mert mostanában egyre többet hallok arról hogy valójában mennyire elutasítóak, gorombák, sőt kifejezettem undokok a külföldiekhez. jónéhány negatív véleményt hallottam, viszont közben meg azon gondolkozok, hogy lehet hogy csak akiknek jó tapasztalatuk volt, nem rakták ki az internetre mert nem annyira említésreméltó, mintha valaki mondjuk szörnyen érezte magát ott.

persze minden ázsiai országban azért megbámulnak vagy furcsállanak ha külföldi vagy, de állítólag itt nagyon durván.

nektek vannak ezzel tapasztalataitok?vélemények?



2016. dec. 18. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Én nap mint nap találkozom velük a munkámból kifolyólag, azt vettem észre hogy az átlag az egyszerű mint a faék. Ha nem ismered őket akkor azt mondod bunkó paraszt, pedig csak nekik az a természetes hogy nyitott szájjal csámcsogva eszik, fingik, böfög. Étterembe bemegy és ahogy van kabátban, sapkában eszik. Csettintget, meg tapsol a felszolgálónak.
2016. dec. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Kint nem voltam, de gondoltam leírom a tapasztalataim amíg nem jön valaki olyan, aki járt náluk. Az egyetemen nálunk elég sok dél-koreai cserediák van. Persze ez lehet, durva általánosítás és nem mindre igaz, de... Ami fura bennük, hogy nagyon csöndesek, sose szólalnak meg órán, ha felszólítják őket, akkor szinte suttogva válaszolnak. Nem keresik a nem koreaiak társaságát, vagy egyedül járnak vagy párosával egy honfitársukkal együtt. Szinte mindnek festett haja van (fiúknak), és nagyon divatosan vannak felöltözve, valamelyik folyton fogatmosni járt az egyik óra előtt. Volt olyan órám, ahol elég családias volt a légkör, kb. 10-en voltunk ott, sokat beszélgettünk, aztán óra után a büfében beállt mögém a sorba az egyik srác, köszöntem neki, ő meg úgy csinált, mintha nem hallotta volna.
2016. dec. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Az összes ázsiai ország közül itt néztek meg a legkevésbé, vagy itt volt a legtermészetesebb egy europai jelenléte. Ráadásul rettentő kedvesek volta, néha teljesen meglepően jöttek oda segíteni nem vár szituációkban maguktól, éjjeli szórakozóhelyen odajöttek beszélgetni, kérdezni honnan jöttünk. UTána amíg a buliban tartozkodzunk mindig pacsiztak, sőt megöleltek távozáskor. Dél-Korea és Seoul az egyik legklasszbb ország illetve város ahol jártam. Csak ajánlani tudom.
2016. dec. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7%
Nincsen szükség dél-koreára csak is a rendes tömeggyártásra mindenre jól.
2016. dec. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Eeeeeeeeeeeeeeeeee válasza:
93%

Szerintem nagyon kedvesek és közvetlenek. Én Szöulban élek, és nagyon sokszor megszolitanak, hogy honnan jöttem, játszanak a gyerekemmel, stb.

Az oregeket nagyon tisztelik.

Viszont mivel mindig mindenhol nagy a tömeg, nekik természetes az, hogy egymasnak utkoznek, meglokik egymas, es ezert nem kernek bocsanatot.

Viszont ha kohognek vagy tusszentenek, akkor nem takarjak el a szajukat, az etteremben pedig hangosan szurcsolik a levest, es ez undorito.

2016. dec. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ti milyen koreaiakkal talalkoztatok, Seoulban elek 5 honapja es azt vettem eszre hogy nagyon kedvesek es segitokeszek az emberek. Mindent rendszerezetten probalnak csinalni, alacsony a bunozes. A kinezetre hatalmas hangsulyt fektetnek, plasztikai mutetek a legnepszerubbek itt. Europat jobban szeretik mint Amerikat, mindig megdobbenek mikor beszelgetek egy Koreaival es 50% hogy jart Magyarorszagon. Mikor kinaban laktam, azt sem tudtak hol van Magyarorszag. Azt viszont eszrevettem hogy kopkodnek mint az allat, utcan, epuletek elott neha meg a nok is. Ezt leszamitva nem vettem eszre semmi rosszat. Diszkriminacioban egyszer volt reszem, mikor nem engedtek be egy clubba ismeroseimmel, reservation only-ra hivatkozva mikor mar jartunk ott ketszer is.
2016. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!