Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mi tetszik az embereknek...

Mi tetszik az embereknek Dubaiban?

Figyelt kérdés

Tapasztalataimból csak az olyan emberek járnak oda, akikben semmi kultúra sem szorult. Az egész Emírségekben semmi sincs csak sivatag és gyárak, amit maximálisan az olajok paradicsomának nevezhetnénk el, az egyetlen látványosság csak Dubai, amit az olajnak köszönhetően epítettek fel röpke 10 év alatt. Persze mit számít, hogy az óceánok és a tengerek jelentős százalékát szennyezték.

Üres csontvázakat látok, amiket a mai nőkhöz tudnék hasonlítani. Utánozzák a nagyokat és szépeket, ezért kell a plasztika, a szépség, a fogyókúra és a gazdag pasik. Dubai is ugyanúgy utánozza tegyük fel New Yorkot, ami eredeti, ami évtizedekig a kultúrát gyarapította, művészek éltek benne, alkottak, filmeket forgattak. New Yorkba azért megyek, hogy érezzem ennek a szellemét.

Én is megválaszolom a kérdést, a felszín tetszik az embereknek.

Nektek mi a véleményetek?



2017. ápr. 2. 19:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
39%
en fogok is dubaiba utazni es lesz ott atszallni 18,oram de annyira nem erdekel a varos hogy inkabb a repteren toltom ezt az idot
2017. ápr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
27%

9:

Ez így öngól, hiszen ezzel épp azt ismered be, hogy kifelé élsz, érdekel, hogy irigykednek rád, vagy nem.

2017. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 mytravel ***** válasza:
100%
Persze, hogy a felszín tetszik az embereknek, teljesen igazad van. Valójában egy mesterséges környezetben van ott az ember, de ahogy én ezt látom ahányszor ott vagyok, az a rengeteg turista pont ezért megy oda. Hátul, jobbra, balra sivatag, elöl tenger közötte meg egy beton és üvegrengeteg amig a szem ellát. Az igazi arab feeling-et még talán Old-Dubai ban lehet megtalálni, ott ugy érzi magát az ember mintha visszament volna az idöszámitásban.
2017. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
17%

Menjetek Londonba és valamelyik híres egyetemvárosba, Cambridge-be, vagy Oxfordba. Én arrafelé voltam.


Két 30-as tag hencegett tavaly hangosan a Dubai-i utazásukkal az orvosi rendelőben.... Nem tudtak olyan érveket felhozni, ami meggyőzött volna.

2017. ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Tábornok úr válasza:
100%

Olcsón lehet oda utazni és elfogadható áron kapsz luxus szolgáltatást.

Egzotikus hely. Ha valakinek a nyaralás a tengerparton henyélést jelenti, akkor arra is tökéletes.

2017. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy ismerős által volt lehetőségünk Dubajba utazni. Mivel télből mentünk, kellemes volt az idő, még strandolni is tudtunk kicsit. Marha sok látványosság valóban nincs, de azért mi elvoltunk 1 hétig:

2 nap strand (gyönyörű, tiszta wc-s, rendezett partok a Burj al arab közelében)

1 nap óváros, piacozás-alkudozós, akárcsak az arab országokban, Dubaj történelmi részei, hajókázás, Dubaj múzeum

1 nap Mall, Burj Khalifa, zenélő szökőkút, Underwater zoo

1 napot elvízividámparkoztunk a Pálmafán (ahol a cápás alagútba csúszol le) - itt előre vettünk jegyet -50%al olcsóbban

Fél nap Marina + strandolás, arab vacsora, stb.

1 napot pedig Abu Dhabiban voltunk: Nagymecset, F1 pálya, ilyesmik.


Érdekes olyan szempontból, hogy mennyire más kultúra, eszméletlen mennyire nem tudnak mit kezdni sokan a pénzzel, hátborzongatóak a felhőkarcoló dzsungelek. Mivel nekünk nagyon olcsón kijött, jól esett egyet telelni a hidegben, egy jó ismerősünkkel időt tölteni, így nem bántam meg, hogy elmentünk, de nem "visszavágyós" hely.


Aki viszont jobban szereti azokat a helyeket, amelynek kultúrája, hangulata, igazi történelme van, teljes áron nem biztos, hogy ajánlanám.

Ennek ellenére én nem írnám le ennyire, érdekes hely, érdekes emberekkel, felfogással.


Egyébként az olaj mellett az araboknak abból van rengeteg pénze, hogy nevüket adják nagy cégeknek, hogy letelepedhessenek az országba, ergo felelősséget vállalnak értük (ezt ottaniaktól tudom). Ha jobban megismered az országot, hogy miért fejlődtek ennyire, hogyan megy a külföldi munkaerő alkalmazása, a saját országuk védelme, akkor találhatunk 1-2 olyan motívumot, amit más országok is követhetnének.


Összességében: Férjemmel rengeteg kultúrhelyen, sok országban jártunk már, de a dubaji kirándulásunkra mindig jó szívvel gondolunk vissza, sok jó emléket gyűjtöttünk össze itt is. Mi meg tudtuk látni az országban a szépet, értékelni tudtuk, hogy ők mások, elfogadtuk őket olyannak amilyenek...

2017. ápr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésre válaszolva röviden.: A dug alj.
2017. ápr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, én is így gondolom. Nem mondom, egyszer szívesen megnézném, eltöltenék ott egy, max két napot - aztán mennék is tovább valami érdekesebb helyre. Pénzt akkor sem áldoznék erre, ha milliomos lennék.
2017. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
25%

Bocsi és tisztelet a kivételnek,de van egy olyan érzésem,hogy ezt egy irigy ember írta. Én védem ezt a helyet. Imádom. Már egy éve itt élek és megsúgok pár dolgot:

-te is szennnyezed a környezetet avval,hogy tisztítószert veszel. Oké nem annyira de mostmár nem fogják pár ember kedvéért ledózerolni az egészet, bocs.

- igen felmerülhet benned az a kérdés,hogy én miért nézegetem ezt az oldalt. Nos kérlek azért, met nem dolgozom, ismétlem nem. Ugyanis van egy pasim,aki egy céget tulajdonol. Nem a pénze kell. Ezért amikor megyünk vacsizni vagy bárhová ,mindig veszem is elő a pénztárcám, mire ő eltolja azt.

-nem használom ki. Én szeretem őt ,egy gentleman.

-jó itt az élet, jó reggelt.

2017. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Üres csontvázakat látok, amiket a mai nőkhöz tudnék hasonlítani."


És ezek szerint nem csak pénze, hanem nője sincs a szerencsétlennek.

2017. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!