Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Valamelyikőtök volt már...

Valamelyikőtök volt már Vietnámban? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Oda utazási tapasztalatok, látnivalók, mire kell ügyelni ...stb.
2019. febr. 20. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Tavaly voltunk. Olcsóbb mint Thaiföld, de a szegénység még mindig nagyon szembeötlő. Nagyon sok háború okozta nyomorék kéregetőt látni. Hanoiba érdemes 2-3 napra elmenni. Van egy múzeum ahol a vietnámi háború borzalmait mutatja be. Nagyon megrázó képek vannak, ha nem bírja a gyomrod, ne menj. De a várost szépen helyre hozták. De ott van Saigon is. Barátságosabb mint Hanoi.

Arra kell ügyelni csak, hogy sok a kéregető, és a tolakodó árusok akik a turisták pénzére hajtanak. Ne igyál csapvizet. A közlekedésnél is nagyon kell figyelni, mert az ázsiai országokban a kresz szabályai, a lámpák használata csak iránymutató, amit nem nagyon vesznek figyelembe. A motorosok képesek a gyalogosok által kijelölt járdán is száguldozni, és ha neked megy, még neki áll feljebb. Szóval ébernek kell lenni, és elugrani a motorosok elől..:) De összességében csodálatos ország, érdemes elmenni.

2019. febr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

vegigjartam eszaktol delig, kb Ninh Binh magassagaig szep es erdekes (eszak), Hanoi obarosa hangulatos meger 1-2 napot, Ha Giang kornyeke gyonyoru, Sapa is ilyen lehet de ott nem voltam.

A vietnami emberek a leg gorenyebbek a vilagom, semmit ne higy el nekik es soha ne hagyd hogy segitsenek ha onkent ajanlkoznak

2019. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Az általam eddig látott 67 ország közül a legjobb. A fentebbi válasszal ellentétben szerintem a vietnámiak csodálatos emberek, persze aki korábban nem utazott sehol a harmadik világban, sok dolgot idegesítőnek találhat, de amúgy bármennyi ideig el tudnék ott lenni. A Mekong-delta szerintem az egész ország legjobb része, meg Phu Quoc.
2019. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzászólóval egyetértek. Hangulatos ország, Kambodzsához képest drága, Thaiföldhöz hasonló/néhol olcsóbb az árszínvonal. Csak pihenni Phu Quoc parádés.
2019. febr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat!
2019. márc. 3. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!