Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Szerintetek melyik az a...

Szerintetek melyik az a Távol-keleti város, ami ár érték arányban megéri a pénzt?

Figyelt kérdés

2019. máj. 13. 11:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Ahol sok szépet lehet látni,árban nem nagyon magas,ázsiai hangulat stb
2019. máj. 13. 11:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon bejövős Bangkok. Gyönyörű templomok, izgalmas hangulat, jó kaják és árak. (persze csak Bangkokba nem érdemes szerintem menni, de kombinálni lehet a tengerrel vagy más városokkal).

Peking: a látványosságokhoz a belépők nem olcsók, de kicsit odafigyelve azért egész jól ki lehet jönni és a Nagy Fal is csodaszép, illetve elég sok látnivaló is akad.

Kiotó és Tokió: életem élménye, előbbiben rengeteg ősi emlék, kertek és mohos kövek, toriik mindenhol, Tokió meg igazi nyüzsgő metropolisz, hihetetlenül izgalmas hely. Közlekedni szerintem elég nehéz (utcanevek nem nagyon vannak), és bizony drága Japán, de odafigyeléssel azért sokat lehet spórolni, főleg kaja téren. A pénzünkért pedig mindenhol igen jó minőséget kaptunk.

2019. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Tokiót, Kínát, Japánt, Dél Kóreát, Tajvant, Szingapúrt felejtsd el mert ide mininum fél millió forint kell.

Kazahsztánba megy repülő és nagyon olcsó rá a jegy. Nur Szultán a fővárosa az egy új város érdemes ott 3 napot tölteni aztán vonattal elmenni a régi fővárosba Almatyba az egy nagyon szép hely. Vagy még ott van Üzbegisztán ahol megállt az idő olyan mint ha visszamennél 600 évet. Nepál sem egy rossz hely nagyon szép mivel a Himalája közelében van ott is szintén megállt az idő ezek érik meg ár - érték arányban :D

2019. máj. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Desintegrator válasza:

En eddig Abu Dhabiban, Bangkokban es par Thai szigeten es Tokioban voltam, ami a keleti regiot illeti. A repülöut a draga, de mindenhol lehet olcson is boldogulni.


Tokio fantasztikusan egyedi varos, tökeletes celpont. Mi rbnb-n keresztül bereltünk lakast Shibuyaban, es nem volt olyan draga. A helyi kajaldak meg tan olcsobbak, mint a Pesti menzak. A belepök sem kiemelkedöen dragak, szoval nem kell feltetlenül sok penzt kiadni. A metrozas olcso, a helyi kaja is olcso, es mivel a varos hihetetlenül valtozatos es gazdag, europai szemmel elkepesztöen szokatlan es latvanyos, elsö osztalyu celpont. Csak egy elfogadhato aru repülöjegyet kell kifogni. Egy hetet töltöttem ott, es bar nem vagyok nagy varosnezö ember, ez az egy het nem volt eleg Tokiohoz. Eddig barmelyik mas varost kivegeztem legfeljebb 3-4 nap alatt, meg New Yorkot es Los Angelest is. Tokiohoz idö kell, mert minden varosresze mas, es a multidimenzios rengetegben minden eldugott lukban lehet valami szokatlan dolgot talalni...


Thaiföldön nagy a kontraszt. A fixaras dolgok relativ olcsok, de ha dragabb helyre mesz, joval többet fizetsz olyan dolgokert, amiket itthon apropenzert megkapsz. Csomot kell alkudozni, meg a taxissal is. Es nem is biztos, hogy elvisz, ha nem tetszik az utvonal, mert ugy erzi, neki nem eri meg. Mint külföldi, nem fogod olcson meguszni az utazgatast, a tömegközlekedes meg eleg hianyos. Koh Samui-on pl. platos teherautokat kell leinteni, a turistak meg ott utaznak hatul a ponyva alatt padokon. Ha kopogsz, megall a kocsi, fizetsz, es mehetsz :) A helyi kaja baromi olcso, de kerdes, hogy van-e gusztusod az utcan a szmogban es porban 100 eves rozsdas grillen keszült kitudjamilyen kajat enni. Bar vannak higienikusabb piacok is. Szerintem Bangkok erdekes reszeit 2-3 nap alatt be lehet jarni, a szigetekre sem kell sok idö, de az odaut miatt több nap kell rajuk. Vannak dolgok, amiket ki kell probalni/meg kell nezni. Pl. elefanton lovagolni, elmenni egyet buvarkodni akar csak a felszini vizekben is pipaval, megnezni a vizi piacot, ill. a szigetek elövilaga nagyon szep. A Full Moon parti viszont szerintem nem eri meg.


Abu Dhabi a közel-Keleten meg egy teljesen egyedi hangulatu varos oriasi terekkel es szeles utcakkal. Latszik, hogy az is eleg megtervezett varos, de vannak latnivaloi. Szerintem 1-2 nap alatt viszont minden elerhetö latnivalot ki lehet pipalni. Eleg szemelytelen varos, es mivel sivatagban van, hianyzik a külteri mozgas. Az üzletek zartak, ill. inkabb plazakban tömörülnek. A szallas nem draga, a kaja normalis aron van. Erdekes hely, magyar szemmel nezve eleg idegen es tavoli. Helyi arabokkal alig lehet talalkozni, ök altalaban üzletemberek vagy egyeb magas pozicioban levö emberek. Illetve a plazak meg a beburkazott anyukakkal meg gyerekekkel vannak tele. Amugy minden közmunkat olcson behozott vendegmunkasok vegeznek (afrikaiak, tavolkeletiek stb). Eleg fura, megaloman hely.

Utazni taxival kell, vagy autot kell berelni.

A sivatagban persze mar nem nagyon van latnivalo, de az Emiratusokban a varosok egesz közel vannak egymashoz, igy ha itt töltenel el több idöt, elmehetsz kocsival is egyik varosbol a masikba (Dubai masfel ora, Masdar ott van mellette).


Tervezek meg egy nagyobb Azsiai körutazast. Mivel nem annyira az epiteszet, a nyüzsges es az urban hangulat az, ami elsö sorban erdekel (Tokio az egyetlen kivetel), igy nem kell olyan sok idöt eltöltenem egy varosban, mint annak, aki mindenre kivancsi. Elmegyek majd meg Kinaba, Vietnamba, Kambodzsaba, Szingapurba, esetleg Del-Koreaba. Illetve Japanba meg1x:) India nem annyira vonz, Del Korearol meg egy onnan szarmazo ismerös azt mondja, hogy szerinte nincs ott semmi latnivalo :)


Egy tipp: nezz Ozone Utazas videokat youtube-on, eleg jol kiragadjak egy hely hangulatat, vagyis felerösitik benned azt az erzest, hogy miert menj, vagy ne menj el valahova.

Egyebkent jo ötlet a -sztán vegzödesü orszagokba is menni, azon is gondolkodom meg. Azerbajdzsan erdekel meg...

2019. máj. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!