Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen az élet Kínában? Tudom...

Milyen az élet Kínában? Tudom hatalmas és sok régiója van de milyen ott?

Figyelt kérdés

Pl a munka az emberek párkapcsolatok?

Csak szegény meg gazdag réteg van köztes nincs?


És este 11 kor mar zárva minden abszolut?



2019. jún. 8. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapig voltam kint Pekingben.

Munkát nagyon nehezen találsz, sőt csak úgy nem is lehet kimenni. Nagyobb a követelmény, mint a Amerikában. Igaz, én dolgozni voltam kint, de csak továbbképzés gyanánt. Külföldi dolgozót nem is nagyon láttam, pedig biztos van, csak nem sok.

Párkapcsolatról nem tudok mit mondani, mert nem érdekelnek a kínai férfiak. Nem is ezért mentem ki. De a kínaiak zöme nagyon barátságos, jó lelkűek. Kínai kollégáim akik betanítottak, szintén nagyon aranyosak voltak. De bevallom sokszor olyan érzésem volt, hogy nem rosszindulatúan de mindig nevettek az európai sutaságom miatt, ha valamit nem jól csináltam.

Nem csak szegény, és gazdag réteg van. De erősen kiéleződik a két társadalmi helyzet. Vannak átlagos keresetűek is.

Kínában minden kapható, még az is ami nincs.. De tény, hogy nincs non-stop boltok nyitva. Legtöbben már 9-10 órakor bezárnak. Mondjuk nem nagyon mászkáltam 10 óra után, mert elég fáradt az ember, és másnap korán kellett kelni.

Kínaiaknak számos olyan szokásuk van ami engem vagy taszított, vagy mosolyogtató volt. Pl: imádják a szappanoperákat, és nálunk nem ott " barátok közt" megy, hanem 150 féle. Képesek bárhol nézni- Metrón utazva (mint a szardíniák a szardíniás konzervdobozban) mindenki valami sorozatot nézett a mobilján.Ja, és igen, a metróban való tolakodás, lökdösődés alap nekik. Kiutazásom elején párszor nem tudtam leszállni az adott megállóban, mert nőként udvariaskodtam, és azt hittem a felszállók megvárják míg leszállnak az utasok. Nagy tévedés..Budapesti metrótömeg szinte meseszerű a kínai metrótömeghez képest.

Itt egy kép amit délelőtt 10 óra felé készítettem amikor a helyiek szerint nyugis időszak, nem volt dugó.. Akkor képzeld el csúcsidőben mennyien lehetettek.

[link]


Ja. A kínai kaja teljesen más mint amit otthon árulnak. Nagyon finom, és olcsó.

2019. jún. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
abszolut azt tapasztaltam amit az elos ir egy honap turistaskodas alatt, de en nem lattam ennyire veszesnek apekingi metrot igaz csak 4 nap hasznaltam, viszont a vonatoknal szep libasorban allnak nem igy mint itt
2019. jún. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első: Én három éve élek Pekingben, és kb minden utcasarkon van egy éjjel-nappali bolt. :) Nincs minden zárva 11-kor. :)
2019. júl. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez az hogy minden régió különbözik... jo elvégre qurva nagy!
2019. júl. 4. 18:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Kínába mész dolgozni?
2020. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!