Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Ha reptéren vagyok, és már...

Ha reptéren vagyok, és már becsekkoltam,de még nem indul a gépem,akkor érvényes lesz a biztosítás,amit kötök?

Figyelt kérdés

"A biztosítási szerződés csak akkor jön létre érvényesen, ha a Biztosított a biztosítás megkötésének időpontjában

Magyarországon tartózkodik, és a díjat megfizette."


Ez van írva az ÁSZF-ben. Na most az a kérdés,hogy ha a reptéren vagyok,már becsekkoltam,de még több óra a gép indulásig, akkor az minek minősül? Ha itt kötök biztosítás, még azelőtt,h felszállna a gépem,akkor érvényes lesz a biztosítás?


2023. júl. 10. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Van olyan biztosítás amelyik a kötés/befizetés pillanatától indul, de van amelyik csak éjféltől.

Szóval érdemes odafigyelned, mert nem biztos, hogy fizetnek a lezuhansz.

2023. júl. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mai nap van beírva kockázatnak. De itt az a kérdés,h számít e a check-in? Vagy az nem baj, ha csak azután fizettem ki?
2023. júl. 10. 21:40
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Felszállás előtt kötöd és az azt jelenti, hogy még az indulás előtt!!
2023. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De biztos? Mert itt ilyet találtam, és elég félreérthető?


"KOCKÁZATVISELÉSI IDŐSZAK

A Biztosító kockázatviselése akkor kezdődik, amikor a biztosítási szerződés megkötését követően a Biztosított

az Utazás megkezdése céljából Magyarország területét elhagyja, azaz:

magyar repülőtérről történő indulás esetén a jegykezelés (check-in) befejezésétől, vagy amennyiben

a jegykezelés még az utazás napja előtt megtörtént, úgy a Biztosított poggyász és biztonsági ellenőrzésétől

kezdődik;"

2023. júl. 10. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Semmi sem biztos.

Csak tudnám, hogy mitől vagy ennyire beszarva???

Csak nem te akarsz valamit elkövetni a repülőn?!

2023. júl. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kockázatviselési időszak azt jelenti, hogy az utazás napján jegykezeléstől (check in) számítva érvényes a biztosításod, tehát ha káros keletkezik ezen időszak alatt, akkor azt a szabályok szerint megtérítik. Szóval ha pl tartalmaz járatkésési támogatást, és pl. "becsekkllás után 6 órát késik a gép, akkor ennek a kárnak a megtérítésére már jogosult leszel, mert már "becsekkoltál". Ha a check in után kötöd meg, de még Magyarországon, akkor is érvényes a biztosítás.
2023. júl. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kétféle utasfelvétel lehetséges. A légitársaság által lehetővé tett utazás megkezdése előtti 24/48 órával, vagy már a foglalástól elérhető ONLINE utasfelvétellel (becsekkolással), vagy a repülőtérre érkezéskor SZEMÉLYESEN az utasfelvételi pultnál. Nyilván a legtöbben már előre becsekkolnak, akkor is, ha a feladós csomagjuk miatt úgyis oda kell menniük a pultokhoz.


"magyar repülőtérről történő indulás esetén a jegykezelés (check-in) befejezésétől..."

Ez tehát arra vonatkozik, amikor nem csekkolsz be online, hanem a reptéren teszed. A szöveg szerint a biztosításod innen él.


Azonban a legtöbben már 1-2 vagy több nappal előtte becsekkolnak, de nyilván nem fogja a biztosító előre érvényesíteni a kötvényed, ezért előzetes becsekkoláskor ahogy alább írja, a BIZTONSÁGI ELLENŐRZÉSTŐL (security screening) számlálja az érvényességet. Számolná ő a becsekktől itt is, de nem lehet, mert az már tegnap, vagy még előtte megtörtént. Nincs ebben semmi kétértelmű, a becsekkolástól érvényes, csak a korai becsekk esetén eltolják a security-ig, mert nem hülyék, nem akarnak ingyen odaajándékozni neked 1-2 nap biztosítást. Akárhogy csekkoltál be, a reptéren nyilván az első lépésed bemenni a tranzitba, oda meg csak a biztonsági ellenőrzésen keresztül jutsz. Akkor már él a biztosításod. Az alapján a szöveg alapján, amit beidéztél


"a jegykezelés még az utazás napja előtt megtörtént, úgy a Biztosított poggyász és biztonsági ellenőrzésétől"


kezdődik;"

2023. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!