Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nekimentem egy autónak, én...

Nekimentem egy autónak, én voltam a hibás, viszont a másik autónak nincs érvényes biztosítása. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Állt a pirosnál, én meg sikeresen rácsúsztam. Az autó kölcsönzős, 2013.12.31 van beírva a baleseti bejelentőhöz érvényességre.

Ilyenkor kit hoz ki hibásnak a biztosító? Hallottam olyat, hogy nem én leszek a hibás, mert neki nem lett volna szabad közlekednie, és ha nincs ott, akkor nincs is baleset?

Valaki tud konkrét információt ilyen esetekről?



2014. jan. 25. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Téged . Másik ,az egy következő ügy.
2014. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Gyakorlatilag akkor értelmetlen volt az egészet bejelenteni.

Ha te voltál a hibás te úgy se kapsz egy ft ot se max csak többet fizetsz a következő évi biztosításért.

Akibe meg belementél ö se reklamálhat mert neki meg nincs kötelező biztosítása. Így ő se kap egy fillért se..

Így aztán gratulálhattok egymásnak és kezetfoghattok..

2014. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
December 31. a biztosításának a lejárata, utána még 60 napig van rá fedezet. Tehát neki érvényes biztosítása volt. De ha nem lett volna, akkor is te lennél hibás. Nem is értem, hogy gondolhatsz ilyet, hogy ha nem lett volna ott, nincs baleset. Ennyi erővel anyukád a hibás, hiszen ha nem szül meg, nem mentél volna bele a másim autóba...
2014. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Ez nagy volt :D És igaz.
2014. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Anyukám lehet, hogy hibás, de ez most nem ide tartozik.

Nem én gondolom, a kérdésbe oda van írva, hogy HALLOTTAM olyat hogy nem én leszek a hibás....

Kételkedtem benne, ezért tettem fel a kérdést, azt hiszem ez az oldal pont erre való.


A válasz első felével kapcsolatban, átgondolva a dolgokat tényleg így van. Csak amikor az ember kis sokkba van, mert előtte egy órával hibázott egy elég nagy dologban, akkor nem biztos, hogy minden eszébe jut.


Egyébként nem történt sem személyi sérülés, sem nagyobb kár, a két autó megkarcolódott, és a lemez benyomódott 1-1 kisebb helyen.

2014. jan. 25. 23:34
 6/6 anonim ***** válasza:

PTK: Aki másnak jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni, kivéve ha úgy járt el, ahogy az adott helyzetben tőle elvárható.


Nem pont szó szerinti idézés, de a lényeg érthető.


A kötelező azért van, mert ha kárt okozol, akkor nem neked kell fizeti az okozott kárt, hanem a biztosító átvállalja.


Ebből a szempontból indifferens, hogy van-e kötelezője a károsultnak.

2014. jan. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!