Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Ösztöndíjjal, egyetemistakét...

Ösztöndíjjal, egyetemistakét (nem turista, sem munkavállaló) külföldön hol lehet életbiztosítást kötni még itthon? (Ázsia)

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
2%
így van, húzzál kifele kínába mangát nézni! -.-
2011. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%
másrészt meg tanulj meg magyarul mielőtt ilyesmibe vágod a fejszéd....
2011. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírásért, lemaradt egy n-betű, (egyetemistaként). Szóval inkább olyan betegbiztosítás érdekel, ami hasonló helyzetben lévő diákoknak érvényes. (Munka és egyébb dolgok sokszor kizáró okok.) "Meg tanulj meg" te meg fogalmazni! Magyar vagyok, nem kínai. Nem Kína a célország. Ugyanakkor rasszista kijelentéseid, fóbiáid sértőek lehetnek. Még magyarként is(fehér bőrrel)kezdem szégyelni, hogy magyar vagyok és azt, hogy ilyen sok a féreg nálunk! Nem értem miért bűn külföldön tanulni és miért bűn az én "k.rva országomba" visszajönni. (Hogy klasszikust idézzünk) Azt mondod, hogy el lehet menni. Aztán csak olyan sz.rok maradnak, mint te?
2011. nov. 11. 22:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Manga mondjuk inkább japán, de neked teljesen mindegy.
2011. nov. 11. 23:00
 5/8 eszta41 válasza:
64%

Nem tudom van e lehetőséged rá, de ha a K&H bankban csináltatsz deviza számlát ingyen jár hozzá biztosítás a külföldi utazásaid alkalmára. Csak kint érvényes, ha itthon vagy akkor nem.

Ha külföldre mész úgyis kell pénz, ha bankkártyán van még biztonságos is. A számlavezetési díj nem sok, tehát ha épp nem használod akkor sem vág földhöz az összeg.

2011. nov. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hasznos volt, zöld kéz...

Viszont az egyszeri kiutazásra szóló biztosítás, 3 és 28 nap közötti lehet maximum. Nekem éves kell. Devizaszámla mellett ingyenes maximum 28 napig. Ez így elvárható is, hiszen 130-250 ezer forint/év a szokásos ár, nyilván nem lehet örökös külföldi társadalombiztosításos dologot várni. De azért lehet, hogy felhívom őket. Külföldön kötni életbiztosítást még itthon, azt úgy értem, hogy interneten előre, valamilyen nemzetközi biztosítónál, ahol esetleg lehetséges magyar és angol nyelvű segítség is. De lehet, hogy ilyen nincs. Balesetbiztosítás, utasbiztosítás, sürgősségi ellátás szerintem nem ugyanaz, mint a betegségbiztosítás. Tehát, ha körzeti orvoshoz kéne menni valami miatt... vagyha az immun nem lenne elég, meg kell várni, míg nagyobb a gond?.. Malária sem ritka arrafele, de arra van tabletta, amit hetente kell szedni. (Ismerősön valamilyen bélfertőzést kapott, mert kietlen helyen evett.) Szóval hülye aki nem köt. Nem is értem, hogy a fogadó országnál miért nem lehet kötni, fizetni nekik. Axa tűnik a legbiztonságosabnak, van félmilliós felelősségbiztosítása(nem kell utólag rendezni az összegig), de az ára nagyon sok. (Európán kívüli országoknál +50%, de pont egy fejlődő országba megyek. Svájc persze európai ár, holott ott aztán kell fizetnie a biztosítónak és nem is Eu tag. Szemetek, hogy nem országokra bontják) Még van időm, egyenlőre Axa marad.

2011. nov. 20. 22:43
 7/8 IgazmondóÖdönke válasza:

Hali, nem írtad meg, hogy EU-s vagy nem EUs országba mész.

Ha EU-s a célország, akkor a igényelhetsz EU-s TAJ kártyát, ami kvázi azt jelenti, hogy a MO-i alapellátásra mindenféle plusz biztosításra jogosult leszel az adott országban is, és nem kell fizetned érte. E mellett természetesen köthetsz egészség vagy balesetbiztosítást, ugyanakkor mindenképpen ajánlom, hogy ezt igényeld, mert kb 10 perc alatt elintézik, (Bp-en a Szent Imre kórház mögött van az egyik irodájuk, de több is van.). és ráadásul ingyenes.


további info:

[link]


szép napot

2011. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudok róla. Skóciában dolgoztam, nem volt gond vele, ezt ismerem, tényleg ingyenes és nagyon gyorsan kész. Ázsiai ország(kérdésben írtam), nem eu-s. (nincs is ázsiai eu-s ország, hacsak talán nem Ciprus görög része) Axa lesz a nyerő, de még van kis időm eldönteni.
2011. dec. 11. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!