Kezdőoldal » Utazás » Európa » Európa mely országaiban...

Európa mely országaiban található olyan múzeum vagy egyéb turista épület ahol az informácikók magyarul is vannak és az otlévő pénztáros, tárlatvezőt, recepciós, ért magyarul? bocs hogy ilyen hülyén fogalmazom meg de másként nem tudom

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 16:28
 1/9 anonim válasza:

Ha mázlid van találkozol egy kintéső magyarral, vagy csatlakozol egy olyan csoporthoz ahol van idegenvezető.

Érdemes tájékozódi az uticélnál, h milyen nyelven van tárlatvazatés.

2011. aug. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon tuti van ilyen.
2011. aug. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha szerencséd van és kifogsz egy romániai magyart vagy szlovákiai magyart akkor esetleg románia és szlovákia. ezen kívül nem nagyon reménykednék :)
2011. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
székelyföldön szinte mindenhol beszélnek magyartot :DDD
2011. aug. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mayerlingben volt magyar ismertető.
2011. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kárpát-medencében van néhány. Eu-n kívül egy ilyen helyen jártam:

Deir Mar Girgis (Szent György kolostor), Ma'alula, Szíria. Nem kimondottan múzeum, viszont van magyar nyelvű prospektus, és kazettán kapható hanganyag a kolostor történetéről. Ez most nem vicc volt, tényleg így van, a kazetta meg is van nekem. Viszont magyarul senki nem tud, de a kazit le tudják játszani a helyszínen.

2011. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 2008-ban voltam Ausztriában a werfeni várban (Burg Hohenwerfen), ott adtak ilyen "telefon-szerűséget" amiben magyarul mondták az infókat a várról. Szép hely egyébként, szerintem érdemes elmenni oda, a közelben van Európa legnagyobb jégbarlangja is, az Eisriesenwelt.

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Grazban sok szóróanyag van túristáknak magyarul is.

Ha így megy tovább, és Gyurcsányok, Bajnaik, Orbánok uralják a közéletet, akkor egyre nagyobb az esély ezekre, a távoli országokban is. Londoni étteremekben nagy eséllyel van magyar pincér. De szerintem van esély múzeumban is összefutni magyarokkal.


Az osztrák vonatjegyautomaták tudnak magyarul, igaz, alul kissé lépegetni kell a nyelvválasztásnál. Jó, ez nem múzeum, de hasznos infó.

2013. okt. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebben van uzleti lehetoseg -- Androidra vagy iPhone audio guide magyarul.
2014. aug. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!