Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Milyen biztosítás létezik,...

Milyen biztosítás létezik, amit utazás közben is meg lehet kötni?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom az utasbiztosítások akkor érvényesek, ha még az utazás megkezdése előtt kötöm.

Nálam az a helyzet, hogy jelenleg külföldön dolgozom (nem EU-s országban), viszont lassan befejezem a munkát és így a TB-m is megszűnik. Tehát egyik országban se lesz TB-m, mivel Mo-ról is ki vagyok jelentkezve.

Még egy ideig utazgatni szeretnék, majd másik országban munkát vállalni és az e közötti időszakra kéne biztosítás, ami valóban érvényes lesz ilyen feltételekkel.



2015. szept. 22. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nézz szét az utasbiztosítási ajánlatok között abban az országban, amelyben vagy.
2015. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Az nem igaz, hogy akkor érvényes, ha még az utazás megkezdése előtt megkötöd. Az a lényeg, hogy a biztosítási esemény (baleset, lopás stb.) előtt már meg legyen kötve.
2015. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Igen erre én is gondoltam, de még ennek nem tudtam utána járni, mivel az országot végleg elhagyom, nem lesz bejelentett címem, így ez sem egyértelmű, hogy ott megköthetem-e.


#2 Én randomra megnéztem 2 biztosító szerződési feltételeit és abban ez van:

"A biztosítás kizárólag azon személy részére köthető (Biztosított), aki a szerződéskötés időpontjában Magyarország területén tartózkodik."


Ha tudsz olyat amelyiknél nincs ilyen feltétel, írd meg légy szíves.

2015. szept. 22. 18:23
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Én mikor síelni voltam, akkor az Uniqa-nal kötöttem biztosítást. (Ha jól emlékszem Uniqa volt) szóval otthon elfelejtettem, de az ottlétem alatt, vagyis Ausztriában kötöttem meg online. Talán próbáld meg te is.
2015. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy meg lehet kötni online, de ha nem szabályos és káresemény történik, akkor nem fognak fizetni.
2015. szept. 22. 22:36
 6/10 anonim ***** válasza:

kb. bármelyik biztosítóval záradékoltatom, hogy ne legyen gond az, hogy külföldön vagy.

persze csak ha velem kötöd meg... ;)

2015. szept. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%
4-es vagyok. Gondolkodj mar. Tegyük fel hogy megkotottem Ausztriában, és még aznap történik velem valami. Hogy tudjak bebizonyítani, hogy mar napokkal előtte ott voltam? Akar indulás elott 1 perccel is megköthettem otthon, majd elindulok, 2-3 óra és ott vagyok. szóval szerintem nem probléma honnan kötöd és mikor, a lényeg hogy akkortól érvényes amilyen dátum rajta van.
2015. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Aha csak pl Amerikába, nem 2-3 óra kiugrani. És be lehet bizonyítani, hogy mikor utaztam ki.


Azért tettem fel a kérdést, hogy szabályosan csináljam és ha fizetniük kell, akkor ne legyen kifogásuk. Gondolom nem viccből írták bele a szerződési feltételekbe ezt a feltételt.

2015. szept. 23. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:
ezért írtam, hogy megoldható ;)
2015. szept. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, h fennáll-e a kérdés még de...

Velünk történt káresemény Franciában (elég durván kiraboltak Marseillesben), és a biztosító az eseményhez tartozó összes jegyünket bekérte, ill. le is kellett írni, h mivel mentünk és hová... Gáz is volt, mert egyénileg utaztunk Frankfurtba, majd ismerős kocsival vitt el a saját szállodájába egy kisvárosba, Másnap onnan csoportos buszfoglalással Savonába, majd egyéni jeggyel fel a hajóra, és utána ez visszafelé is. A gond a csoportos busszal volt, hiszen azt nem mi fizettük, hanem azok, akikkel mentünk. El kellett kérni Németből a számlát, h bizonyíthassuk, bizony a Németből Olaszba történő utazást is megtettük.

A hajón egészen addig nem láttak el, míg nem fizettünk, amire várni kellett, hiszen pénzünk nem volt, addig meg hozzám sem értek. Az ismerősök dobták össze a pénzt, h útlevélhez jussunk meg fel tudjuk jelenteni a barmokat, ill. h orvosi ellátáshoz jussak.

Szóval sztem mindenképp itthon köttess egyet.

2015. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!