Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Elegendő az EU-s biztosítási...

Elegendő az EU-s biztosítási kártya egy szlovén útra, vagy érdemes külön biztosítást kötni az utazási irodánál?

Figyelt kérdés
Milyen esetekben lehet sokkal jobb a külön kötött biztosítás?
2010. jún. 7. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A külön kötött utas biztosítás pár olyan dologra is kiterjed, amire az Eu-s biztosítási kártya nem. Ilyen például a személyi okmányok elvesztése, a poggyászkár, egy esetleges autóbaleset esetén az autó hazaszállítása, ne adj isten holttest haza szállíttatása, ami nem két fillér, a betegek, illetve gyerekek hazaszállítása, ha arra van szükség, akkor ügyvédi vagy szakértői költségeket is támogatja, illetve legtöbben biztosítanak egy segélyvonalat is, amit a nap 24 órájában lehet hívni bármilyen problémával.

Nem tudom Szlovéniának a törvényeit, hogy mit biztosítanak az egészségügyben a helyi lakosok számára, érdemes utánanézni, hisz nem sok helyen támogatnak mindent, ahogy nálunk, ha sort kell keríteni valamilyen beavatkozásra, műtétre, vagy bármire, egyáltalán nem biztos hogy arra elegendő a kártya... Ezek viszont jó pár millióba kerülhetnek. Én azt mondom, ha autóval mentek, akkor mindenképpen érdemes kötni, azt a 300-400 forintot már nem szabad sajnálni... Lehet hogy "pénzkidobás" lesz, de legalább nem érhet titeket túl váratlanul semmi!

2010. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha síelni, hegyet mászni vagy egyéb hasonlót csinálsz, akkor erősen ajánlott. ha csak kimész bóklászni, akkor felesleges.
2010. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt se felejtsd el, hogy az EUs kártya csak az állami helyekre jó, az üdülőknél, hoteleknél viszont gyakran privát kórházak, ellátók vannak. Utóbbi esetben, ha ők jönnek ki, nekik fizetned kell, nem is keveset, vagy variálhatsz hogy de neked bizony az állami kórház kell...

Voltam így Bulgáriában, kirándult bokával, nem volt kellemes, plusz két óra szenvedéssel járt...

2010. aug. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, még egy: azt kapod amit a helyi lakosok! Tehát pl. Franciaországban ahol a TB csak 70%ot térít, ott a maradék 30at nem állja az EUs kártya! nem tudom szlovéneknél milyen rendszer megy...
2010. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!