Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Melyik országot javasolnátok...

Melyik országot javasolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék csak menni, nincs még meg a pénzem rá, de azért meghallgatnám a véleményeket, javaslatokat.


Közép vagy délamerika jöhet szóba.

Nem a tenger miatt, fürdőzés miatt mennék, de az nem gond ha 2-3 nap ott lenne.


Főként a helyi kultúra megismerése érdekel, városnézés, helyi nevezetességek, nemzeti parkok, vagy akár kávéültetvény és persze a gasztonómia.


Eddig az OTP travelnál nézelődtem, ki melyik irodát ajánlaná?


10-15 nap, 1-1,7 millióért van/fő


Mennyibe jönne egy komplett utazás "zsebpénzel" reálisan?


És ki melyik országot javasolná a leírtak alapján?



2022. jan. 17. 19:37
A kérdező szavazást indított:
Mexikó
Costa rica
Kuba
Ecuador
Peru
Brazília
Egyéb, kommentben leírom. :)
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Ismerőseink velük voltak, nagyon elégedettek voltak.


[link]

2022. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

vagy ez egy hosszabb:


[link]

2022. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szakterületem" inkább a hátizsákos-hosteles megoldás. Nem tudom erre mennyire vagy nyitott, de pont Brazília kapcsán, Rióban én sem csak hostelben laktam. Mivel rendes polgári szakmám van, nekem egy túrára olyan 2.5-3 hét maximum, áltagban 11-12 napot hagyok egy-egy kiruccanásra, tehát nem tudom az egész országot egyben lenyomni, inkább visszamegyek többször, ha megtetszik.


A szavazásnál vaciláltam Mexikó és Brazília között és előbbire nyomtam, mert gondoltam, hogy Brazíliára mások is fognak nyomni. Mexikóba elég jó áron van a repjegy. Nagyon jól összeegyeztethető a túrázás, a kulturális helyszínek felkeresése és a klasszikus strandos nyaralás. A Chichén Itzá, Sumidero-kanyon (szubjektív: nekem verte a Grand-kanyont), Palenque, Uxmal (szubjektív: a Varázsló piramisa nekem verte az El castillot), Teotihuacan. Mexikóvárosra SZERINTEM nem kell sok idő, az meg igénykérdés, hogy Cancún mennyire kapja el az embert, vagy mennyit akar strandolással tölteni, egyébként szerintem vannak jobb helyek is Cancúntól (playa del Carmen pl.), viszont engem itt igazán elkapott az a feeling, hogy igen, Mexikóban vagyok és olyan, mint a filmekben, iszogatom a koktélt, frissen facsarják a narancslevet, mindenki kiabál és éjjel hajnalig megy a latin mulatozás. A kulcs a tisztelet (az amerikaiak rohadtul lenézik szegény Mexikóiakat) és nem árt elhinteni, hogy nem amerikai vagy, ilyenkor vagy helyi áron kapsz szolgáltatást, de minimum egy széles mosolyt.


Amit leírtam ez nagyjából egy bő 12 napos program, de én nem vagyok egy nagy strandolós, ezért az ilyesfajta igényeim is alacsonyabbak. Amúgy Mexikó is nagyot drágult (Cancún főleg), Mexikóváros még a bőven viselhető kategória.


Brazília: Őszinte leszek. Engem a felkent utazók szeretnek kitagadni és nem tartanak teljes értékűnek, mert szelektálok az úticélok között. Én Brazíliából csak Sao Paulo - Rió - Iguazu tengelyt láttam eddig, amire szokás azt mondani, hogy "akkor én nem is jártam Brazíliában". Azért leírom a tapasztalataimat:


Sao Paulo egy akkora-brutál-k**rrrrrrrva nagyváros, hogy az egy utcasarkot lesétálom felfogás kb. húsz percig tartott. Egy utcasarok az egy olyan Boráros tér - közvágóhíd táv. Arról vita folyik, hogy csak betondzsungel, vagy tényleg érdemes-e megnézni. Én azt mondom érdemes, de 3 egész nap bőven elég rá. A hangulata nagyon bájos, a közbiztonság fejlődik, és tényleg egy Dél-amerikai New York feeling. Amiért viszont mindenképpen érdemes pár napot eltölteni, az a "gasztronómia". A különböző negyedek (kínai, japán, olasz...) és amúgy általában a született paulóiak ősi meggyőződése, hogy a fúziós konyhát a lehető legmagasabb szinten művelik. A pizzát megsütik, majd mikróban, kisgrillben rádermesztik a "brazil sajtot" (olyan cipőtalp állagú és ízű), ami hát...silány. Viszont szórják bőven, tíz-tizenöt deka simán ráficcen egy-egy korongra. Tudni kell, hogy allergiás vagyok a tenger gyümölcseire, de itt sikerült mangóval feltekert sushit ennem. A kínai étteremben meg fogalmam sincs mit ettem (a babcsírát felismertem), édes íze volt, de ilyen tömény mázgaédes, fekete szósz, amiben gyümölcsök voltak, csirke elvétve. Bementem három másik kínaiba kíváncsiságból és ott is volt ilyen, aminek a létjogosultságát erőteljesen megkérdőjelezem. Olyan veszedelmes robbanóf*sás tört rám, hogy másnap csak gyógyszerrel tudtam Rióba utazni, pedig csongrádi parasztgyerek vagyok.


Rió nekem maga volt az álom. Nevezetességek garmadája, rengeteg strandolási lehetőség, olcsóbb is mint SP. Az volt a taktikám, hogy több, rövidebb idejű szállást foglaltam, így a centrot, copacabanat, ipanemat... volt lehetőségem jobban megnézni, anélkül, hogy minden nap hatalmasakat kellett volna utazni. A kaják isteniek, nem túl drágák, inkább a belépők, amik nagyon viszik a bűdzsét. SZUBJEKTÍV VÉLEMÉNYEM: Rióra kell legalább egy hét, de inkább 8-10 nap, és akkor abba tényleg minden belefér. Én rióból fogtam ki olcsóbb repjegyet Foz du Igazuba, pedig SP-hez közelebb van, szóval logikailag érdemes onnan utazni. Egyébként az tényleg a világ egyik nagy csodája, rengeteg leírás van róla, én csak megerősíteni tudom, hogy az ember borostáját leviszi a páratlan természeti szépség.


Kubába nem kezdő utazóként SZERINTEM nem érdemes menni. Tipikusan olyan desztináció, amit tapasztalni, érezni kell, mert így mesélve nem jön át. Van egy furcsa közhangulat, kicsit ilyen borongósabbnak írnám le. Két véglet: vagy zárkózottak, vagy annyira közvetlenek, hogy első nap után be is menekültem a hotelem mikrokörnyezetébe. Annyira más világ, hogy hihetetlen, és nincs fokozatosság, hanem rázúdul az emberre ez az eltérő mentalitás. Viszont ez is szép, meg könnyű felvenni a ritmust (szó szerint, mindenki táncol), csak kellően nyitottnak kell lenni rá. Szóval Kuba nem az a tipikus letudom a kötelező nevezetességeket és strandolok, hanem be kell ülni helyiekkel kocsmázni, hejehujázni a középkorú párokkal stbstb. Van egy elvárása az embernek és teljesen mást kap. Hogy tetszik-e, az az utazón múlik. Én biztos, hogy visszamegyek még.


A többiről sajnos még nem tudok nyilatkozni, viszont remélem hamarosan azokat az országokat is felfedezhetem. Én személy szerint nem szeretem az utazási irodákat, úgyhogy bátorítalak, hogy vágjatok bele magánban! Megéri minden percét és a szervezkedés is nagy élmény tud lenni!

2022. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, a lényeget nem írtam le.


Mexikóban csak hosteleztem, belépőkket, repjeggyel, szállással, ellátással, partizással 550.000 Forintot költöttem, közel 2 hét alatt. Ez tehát az indulóár/fő


Brazíliában BUD-GRU, GIG-IGU, IGU-GIG, GIG-BUD (SP és Rió között buszoztam) 17 nap kb. 750.000-be fájt, viszont itt a legnagyobb költséget tényleg a repülőjegy és a belépők jelentik, az ellátás jó áron megoldható.


Kubába szezontól függően lehet nagyon jó áron és drágán repjegyet fogni. Én 170-ért mentem Air France-szal, ami szerintem egy közepes ajánlat, de az időponthoz igazodott. Sajnos csak 10 napom volt (ezért is írtam ,hogy vissza kell még mennem), és itt nem hosteleztem és nem is fogtam vissza magam, így közel 500.000-rrel zártam az utat.

2022. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha az igazi utazasra vagysz akkor Kolumbia. Voltam Mexikoban, Guatemalaban, Eciadorban, Kolimbiaban, Peruban, Boliviaban, Argentinaban es Chileben, jovo honapban megyek Nikaraguaba es Honduraszba de eddig a kedvenc

Kolumbia. Mondjuk en parommal hatizsakosan jartunk ezeken a jelyeken.

2022. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


És ha a fennt írt elvárásaimat nézzük, melyik országot ajánlanátok?


"Főként a helyi kultúra megismerése érdekel, városnézés, helyi nevezetességek, nemzeti parkok, vagy akár kávéültetvény és persze a gasztonómia."


Eddigek alapján: Mexikó, Costa Rica, Ecuador, Kuba és Perun gondolkoztam leginkább.

2022. jan. 18. 13:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok.


Azt hiszem ennyi információ alapján már magad is el tudod dönteni, hogy mi érdekel.

Kubában nincsenek maja romok, Mexikóban nincsenek lámák. A gasztronómia meg mindenhol más.

2022. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
CR-ben nincs helyi kultura, McDonalds meg Suoermarketek vannak olyan mintha az USA-ban lennel.
2022. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Főként a helyi kultúra megismerése érdekel, városnézés, helyi nevezetességek, nemzeti parkok, vagy akár kávéültetvény és persze a gasztonómia."


Engedd el ezt a gasztronómia dolgot, mert gyakorlatilag csak Mexikóra korlátozna. Latin-Amerikába nem enni járnak a turisták, az a fejlett országok meg Kelet- és Dél-Ázsia privilégiuma. Peru félig kivétel, de ott is rá lehet unni a jobb receptekre, mert nincs azért olyan sok, illetve az igényes helyek Limában budapesti szinten áraznak.


Mexikó ettől függetlenül is szuper hely, de az 5-össel egyetértésben azt mondom, hogy a listádról érthetetlenül kihagytad Kolumbiát. Nem egy ligában játszik Kubával vagy Ecuadorral.

2022. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Két helytől keresem azóta is az államat Dél-Amerikából: az Iguazu vízeséstől (főleg az argentín oldal) és Peruban a Rainbow Mountainstól (rövid túra, de az 5000m feletti magasság miatt nem egyszerű, nem véletlenül csak guide-dal lehet menni).

Őszintén szólva fogalmam sincs már, hogy miket ettem, de engem a gasztronómia rész annyira nem szokott érdekelni.

2022. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!