Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Aki volt már külföldön önellát...

Aki volt már külföldön önellátással és all inclusive ellátással is, annak kérem a véleményét. Melyiket javasolná?

Figyelt kérdés
Áprilisban megyünk a vőlegényemmel nyaralni Kanári szigetekre, és nagy dilemmában vagyunk azzal kapcsolatban,hogy melyik lenne a legkedvezőbb, mert ez lesz az első ilyen külföldi nyaralásunk. Nem feltétlenül a pénztárca miatt vacillálunk,hanem,hogy melyikkel járnánk szimplán jobban. Apartmanba megyünk, elég lenne csak a reggeli és a fő étkezéseket éttermekben,helyi kifőzdékben megejteni? Az all inclusive-os ellátások kínálatában nemzetközi és helyi ételek is szoktak sorakozni? Nagyon örülnék,ha valaki olyan,aki már tapasztalattal rendelkezik ezen a téren,tudna segíteni a saját tapasztalatával.

2017. jan. 24. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az a bajom az All inclusive-val, hogy nagyon odakött a szállodához. Pl. nehéz elmenni egy egész napos kirándulásra ha kivan fizetve az ebéd meg a vacsora. Mindent akkor úgy kell rendezni, hogy a kajákra szállodában legyetek. Plusz ha nem jó a kaja, akkor pénzkidobás. Végül ezek mindig drágábbak, mint a saját szervezés.
2017. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Az all inclusive ellátás minősége a szállodától függ, érdemes megnézni pl. a tripadvisoron a véleményeket az adott hotelre vonatkozóan. Ha megfelelőnek tűnik, akkor már csak az a kérdés, milyen típusú nyaralást terveztek: csak lazulás és pihi a szállodában és közvetlen környékén, vagy aktív pihenést terveztek, felfedeznétek a távolabbi helyeket is, kipróbálnátok helyi kis éttermeket, utcai kajáldákat is? Nekem az utóbbi fekszik, úgyhogy nem kötném magam a hotelhez, de mindenki másképp szeret nyaralni.
2017. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Egyiket sem ajánlanám, illetve az igényeitektől függ.


Nekünk spec. pénzügyileg nem jelent gondot az all incl., csak nem szeretjük mert annyi kis hangulatos hely van ahova be lehet ülni enni vagy koktélozni...legalább napi 1x ne a szállodában legyen az is. Plusz napközben szinte mindig kirándulunk és reggel/du. fürdünk, így általában csak a reggeli-vacsorára vagyunk a szállodában és nem éri meg emiatt az all int kérni.


Az önellátás meg azért nem jó, mert ha minden alkalommal étteremben eszel jóval drágábban jössz ki, ha meg magadra főzöl és vásárolsz,hát...ki a bánatnak van kedve magára főznie nyaraláson, mosogatni, pakolni? NA ne.


A reggeli vagy a félpanzió szerintem tökéletes megoldás. Nálunk sokszor előfordul az is, hogy ebédkor nem is vagyunk éhesek, szóval tényleg, életemnek az a pár all in nyaralása volt a legértelmetlenebb dolga talán :D


Egyébként általában szinte csak helyi kínálat van, de erősen függ a hoteltől. A Kanári szigeteken a reggeli kontinentális volt + rengeteg egzotikus gyümölcs, az ebéd és a vacsora jellegzetesen spanyol konyha szerinti.


Remélem tudtam valamennyit segíteni.

2017. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Én is azt választanám, hogy csak reggelit fizetek be. Az kényelmes, hogy nem kell reggel a kávéval, reggeli készítéssel vacakolni.

Mivel nem strandszezonban mentek, valószínűleg fogtok motort vagy kocsit bérelni, és utazgatni. Tehát nem tudtok majd az étkezéseknél a szállóban lenni. Hangulatos kis éttermek mindenhol vannak, és néha lehet hideget is enni.


Az all nclusive ellen szól az is, hogy nagyobb szállodákba "turistagyárakba" nem a felső tízezer megy az angolok, oroszok, stb. közül. Ennek megfelelően az étkezési kultúrájuk sem valami kifinomult. Szóval ha minden nap egy vaddisznó csordával kell kajálni, egy idő után elmegy az étvágyatok.

2017. jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó, ez jó, erre hallottam azt a mondást, hogy "a kultúra ott ér véget, ahol a svédasztal kezdődik" :)
2017. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket! :) én is úgy gondoltam,hogy ebédre nem hiszem, hogy sok kedvünk lesz majd ott visszasétálni az apartmanba, így azt szinte ki is dobnánk úgy mond... De jó volt úgy véleményeket meghallgatni,hogy olyanok írták,akiknek van már tapasztalatuk benne. Átbeszélem majd holnap a vőlegényemmel, de én a reggeli mellett döntöttem. Eddig is afelé hajlottam, most viszont tudom, hogy úgy lesz a legjobb.

A főzőcske igen, tuti ki van zárva :D én sem hinném,hogy olyan sok időt fogunk bent tölteni, felfedezzük a környéket a bent ülés helyett.

Köszönöm szépen még egyszer! :)

2017. jan. 25. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!