Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Brazíliába készülök, érdemes...

Brazíliába készülök, érdemes beszerezni a helyszínen lőfegyvert?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam gyakoriak a rablások.

2022. jún. 27. 00:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Inkább raboljanak ki,minthogy a fegyverrel megöld a rablót,aztán még te kerüljél börtönbe miatta,mert ott szétszednének.
2022. jún. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Semmit nem érsz vele. A rablóknál sokszor gépfegyver van és nem egyedül dolgoznak.
2022. jún. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Te nagyon idióta vagy b+,képzeld én Mexikóban voltam nöként egyedül és az ég vilàgon semmi rossz nem történt velem,eszembe SEM jutott ilyen hülyeség mint neked,ha ennyire beszari vagy,maradj otthon!!!
2022. jún. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Ha éppen ki akarnak rabolni, inkább fogadj szót nekik és csináld amit mondanak, mert nekik nagyobb gyakorlatuk van szitává lőni valakit, mire te kiásod a hat-hét lövetű játékpisztolyodat. Ha viszont a kezedben tartod és úgy sétálgatsz, akkor azért lőnek szitává. Túl sok idióta filmet néztél.

Egyetértek a 3-as válaszolóval, maradj inkább otthon, mert a hülyéket sehol sem szeretik.

2022. jún. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%

Nem árt beszerezni, Brazília nem kezdőknek való.

Kivéve ha szerencsétlen önkéntes áldozat szeretnél lenni, mint az előttem szólók.

2022. jún. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Persze , mesemondó. Igazán nagy ötlet nulla rutinnal fegyvert venni magunkhoz, így legalább lesz plusz néhány golyó, amit belénk ereszthet egy olyan bűnöző, akinek amúgy eredetileg nem állt szándékában lőni.
2022. jún. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Nektek nincs olyan érzésetek, mintha Alaszkás barátunkat olvasnánk?

Remèlem, azért nem fog végigmenni az abc összes betűjén...

2022. jún. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 NTBS ***** válasza:
17%
Nem, mert nem biztos, hogy tudod használni.
2022. jún. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

2018-ban voltunk a feleségemmel Braziliában.Pénzösszeget nem akarok írni, mennyit költöttünk,egy hónapot voltunk kinn, sokan egy Usa kirándulásra nem költenek ennyit.

DE!

Mi mikor megkerestünk pár utazási irodát mit is akarunk, a többség elhajtott majd találtunk egy irodát aki vállalta ezeket a feltételeket,többször is csináltak már ilyen kirándulást tehetősebb magyaroknak.Mi Rio de Janeiro igazi arcát akartuk megnézni.

4 hetet voltunk kinn, tényleg egy vagyon volt.

Szállodába megérkeztünk,bejelentkezés után kaptunk kettő testőrt,és volt a szállodának több autója ilyen tehetősebb embereknek.

Mivel az iroda már előre leszervezett mindent, egy szállodaláncba mentünk, aminek több brazil nagyvárosban is van szállodája.Nappal a két testőr inge alatt volt a golyóállómellény, este viszont a fekete poló felé húzták így már messziről látták hogy milyen emberek jönnek.Aki volt már Braziliában és az éjszakai clubbok környékén is megfordult az rengeteg ilyen testőrt lát, így felöltözve.Nappal megnéztük a főbb dolgokat a városban, testőrök vittek minket mindenhova,majd este jöttek a clubbok,bárok,pub-ok, éttermek.Ez volt az izgalmasabb része.

Favelákba is beakartunk menni, de nem csak nappal hanem este is.Erre külön engedélyt kellett kérni,hogy a turisták által nem látogatott részekbe is elmehessünk és senki ne piszkáljon minket.

Egyik délelőtt jött egy fehér szalmakalapos,fehér inges, bő fehér vászonnadrágot viselő,középkorú ember, két testőrrel szintén.

lehívtak minket a testőrök,az illető aki beszélni akart velünk az egyik legnagyobb favelanegyed ''főnöke'' volt,vagy legalábbis ezt mondták róla.

Kértük hogy nem szeretnénk bajba kerülni, a testőröket sem szeretnénk vezsélybe sodorni, de érdekelne minket az igazi Rio,milyen az éjszakai élete, és most nem az újgazdagok klubjaira gondoltam.

Odahívta a mi két testőrünket, 5 percet beszéltek portugálul, majd utána folytatta angolul velünk, hogy van pár étterme, clubja a negyedekben, bármelyikbe megyünk,semmi baj nem ér minket,testőröknek elmondta melyikek azok, ők tudták,mi nem bírtuk megjegyezni.

No gyerökök!Utána egy hét olyan baxatás/veretés volt esténként a clubbokban, hogy ilyet még Rotterdamban sem éltünk át az asszonnyal.minden este ettünk valamelyik étteremben, majd mentünk pár bárba inni, és utána a clubbok.

Sehol semmi gondunk nem volt, pedig ahol jártunk a favelákban este még sétálva is, azt mondták a testőrök ide sokszor még testőrökkel sem járnak az emberek, annyira durva.Szóval nem kell ide csúzli, csak leszervezni kell a megfelelő emberrel, és hálásnak lenni érte, amiért befogadnak, segítenek.

Végére egy kis csattanó,akivel beszéltünk és elvileg a favella egyik irányítója volt, többször is buliztunk vele, utolsó nap meghívott minket a yactjára,ki a tengerre,Riótól pár km-re, bejártuk a partot,valami csodálatos élmény volt.Mondta ha még járunk erre, a szállodán keresztül megtudjuk keresni, hiszen az a rész is hozzá tartozik.

2022. jún. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 tralalalaal ***** válasza:
86%
Nem tudom az utolsó miről beszél de én most jöttem haza Dél-Amerikából, sok helyen jártam de Rio messze nem olyan vészes mint ahogy leírják. Ha nem nézel ki teljesen turistának (értsd: nem a telefonodat nyomod szalmakalappal a fejeden), hanem próbálsz beolvadni, nem vagy teljesen hülye akkor bárhová mehetsznem lesz bajod. Voltam én is favelában, többször is, veszélyesebb negyedekben, soha semmi bajom nem lett. Nem kell mutatni, hogy turista vagy, legyél egy csóró helyi és sokkal jobban meglátod a város igazi arcát, mint két testőrrel. Igaz, én beszélek portugálul, úgy valamennyire egyszerűbb. Bármelyik nagyobb város Paraguayban ezerszer gázosabb, mint Rio
2022. júl. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!