Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Melyik mexikói városba mennél...

Melyik mexikói városba mennél (csak egy lehetséges), ha lehetne, 3 hónapos tartózkodási időlehetőséggel?

Figyelt kérdés
Ha nem mennél Mexikóba, kérlek ignoráld a kérdésem. Köszönöm.
ápr. 25. 12:20
 1/10 BeefEater ***** válasza:
80%
Attól függ mit akarok csinálni, mert nyaralni a 3 hónap egy kicsit sok (és én csak nyaralás szempontjából tudnék hozzászólni)
ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vegyük úgy, hogy hosszú nyaralás.
ápr. 25. 16:58
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Bármelyikbe mész is, ne Dél-Amerikában keresd!
ápr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3 hónap tényleg hosszú idő, ráadásul ha csak nyaralás, akkor miért kellene egy városban maradni?

Mi csak 8 éjszakát voltunk ott, de így is 3 városban szálltunk meg...

Playa del Carmen és Tulum tetszett, bár 3 hónapig valószínűleg uncsi lenne már mindkettő. Cancún viszont 2 nap alatt is irritált, mondjuk oda nem is mentem volna, ha nem ott van a reptér :)

ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát... nem tudnék elleni 3 hónapot mexikóban. Ez tényleg olyan hely, ahol elvagy pár hetet, mert jók a resort szolgáltatásai, meg lenyűgözőek az azték romok. 🤔 de ennyi. Akkor is több várost kell megnézned, hogy ne und szét magad.


Kubába nézz át mindenképp. Az még egy érdekes világ 😉

ápr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok, Kubában még nem voltam, de Belize-ben igen, én azt sem hagynám ki ennyi idő alatt, főleg, hogy ott van egy köpésre, nekem jobban tetszett, mint Mexikó, pedig az is nagyon bejött.
ápr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bonyolult a dolog, hogy miért 3 hónap és miért 1 hely.

Ott lakik a párom. Hozzá megyek. A családjától külön leszünk, tehát helyet keresünk, ahol mindketten jól érezzük magunkat. Neki mindegy lenne, mert bejárta a hazáját, de szeretné, ha nekem (is) jó lenne. Hogy jól összeszokjunk, jól megismerjük egymást, sok idő kell. Maximum 3 hónapig van kinnmaradni időm. Kell egy bejelentett hely, nem könnyű Mexikóba kimenni. Kell ugye valaki, aki az odautazóért hosszabb távra felelősséget vállal, ez a párom. Neki kell egy (konkrétan 1 db) hely, ami a fix tartózkodási helye. Ennél jobban sajnos nem tudom elmagyarázni, de aki volt kinn több időre (pl. hasonló okból, vagy munka stb.) annak tudnia kell.

Nem lesz összevissza utazgatás, arra nem telik plusszba, kell az ottani megélhetéshez, oda-visszaútra.

Remélem érthető így.

Várom a tapasztalatokat.

Köszi.

ápr. 26. 07:39
 8/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok, ebben az esetben én továbbra is mindenképpen valahol a Yucatan-félszigeten keresnék egy kellemes kisvárost (bár ott télen van jobb idő, de akkor is, én biztos, hogy ott tengetném inkább a napjaimat, nem Mexikóvárosban vagy valahol a sivatag közepén 🙂).

Viszont a szitut nem teljesen értem. Mit fogsz ott csinálni? Te is dolgoznál? Mert turisztikai célból 180 napot mindenféle egyéb igazolások nélkül kimehetsz, csak legyen meg az oda-vissza repjegy.

De a párod nem dolgozik, hogy mindegy neki, hol lesztek? Ha pedig dolgozik is, de mindegy neki így is a hely, akkor nyilván van pénze is, attól, hogy van egy bejelentett lakóhely, még lehet kirándulni, akár csak hétvégente is, az még sokba sem kerül, mi is tömegközlekedve jártuk be azt a részt.

ápr. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8as,nem szeretném részletesebben, mert nem tartozik még a környezetemre sem túlzottan. Kacifántos, nehéz helyzet, azért is itt érdeklődöm. Nem helyhezkötött a párom munkája, én pedig távtanulok és olyat, ami almben fontos szerepet játszik a prehispán kultúra is. Kirándulgatni nem fogunk, csak az adott környéken. A Yucatán tetszetős, nyugisabb és kulturáltabb, mint pl a főváros, azt tudom :) Mindenképpen számításba vesszük. Szeretnék jó helyen reszocializálódni.
ápr. 26. 10:18
 10/10 A kérdező kommentje:
almben=amiben :)
ápr. 26. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!