Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Van itt olyan aki élt vagy él...

Van itt olyan aki élt vagy él Mexikóba? Kérem csak az írjon! (Ha rokonotok vagy ismerősötök élt vagy él kint akkor az is válaszolhatna! )

Figyelt kérdés

A fővárosra gondoltam!

1. kérdés: Valóban annyira veszélyes, mint ahogy azt írják, vagy csak pletyka az egész?

2. kérdés: Gazdag vagy szegény ország?

3. kérdés: Tényleg fényes nappal ölnek vagy rabolnak?

4. kérdés: Milyenek az emberek? Megértőek?

Ja, és valami kis tanács vagy egyéb leírás is érdekelne!:)) Köszönöm!



#város #ottani élet #szegény gazdag
2014. aug. 17. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

A volt barátnőm kint él.

De lekoptattam nem kell ilyen balhés csaj.

Ja de a gyerektartást azért követeli a ri.banc.


[link]

2014. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Én csak 3 hónapot éltem kint Mexikóvárosban, de az öcsém él ott lassan 5 éve.

Azért megpróbálok a kérdéseidre válaszolni amennyire tudok.

1. Nem pletyka. Tényleg elég rossz a közbiztonság. Mexikóváros a világ legnagyobb városa, és vannak területek ahová jobb ha be sem teszed a lábad. Amikor én kint voltam, akkor pár aranyszabályt meg kellett tanulnom, hogy ne érjen meglepetés.

Az egyik az volt, hogy bármennyi peso vagy dollár van nálam soha nem legyen szem előtt. Inkább legyen mindig egy kevéske kéznél amit ha esetleg büntetésből fizetni kell a rendőrnek (nem vettem buszjegyet, vagy autóval gyorsan megyek stb) mert ha a rendős is látja, hogy sok pénzed van, mindjárt duplája lesz a büntetés.

Bár én az öcsémékkel voltam, de volt, hogy elmentem máshová pár napra szállodába. Mondták, hogy ilyenkor az útlevél, nagyobb pénz, és érték a szálloda széfjében legyen. Soha ne hagyjam a szobában, mert ellopják. Több csillagos szállodában is. Vagy soha ne tedd le a táskádat, ne hord a hátizsákot a hátadon, mert ellopják. Arra is felhívták a figyelmemet, hogy ha taxiba akarok ülni csak turistaterületeken üljek be. Ha már nem vagyok a turisztikai központban ne üljek taxiba, mert sok taxis kirabol. Érdemes bérelt kocsiban lenni, de azt is zárni kell. Öcsém mesélte, hogy ott egyszer csúnyán megverték, és kirabolták, mert kocsival ment haza, és megállt, hogy segítsen egy másik autósnak "kereket cserélni" csapda volt. Így mindig felhívták a figyelmemet, hogy külső zónákban ha balesetet látok is, inkább hívjam a mentőt, de ne álljak meg. Ez csak pár dolog. A közbiztonság nem jó, de ha az ember nem kószál olyan negyedekben ami nem turisztikai hely, vagy nem ismeri a környéket az jobb ha óvatos.

2. Attól függ hogy nézzük. Mexikóváros tele van felhőkarcolókkal, és bizonyos kerületekben élnek gazdagok. Ha az átlag embereket nézed akkor a többség létminimum alatt él. Voltam öcsémmel olyan helyeken, ahol sírva fakadtam a szegénység látványától, olyan rossz érzés volt látni a sok bádogsikátort, és a fásult embereket, majd délután bent a városközpontban vásárolgatni az üzletben.

Egy biztos. Aki Magyarországból menekülni akar a szegénység elől, az ne Mexicóba menjen.

3. Korábban már írtam. Vannak helyek ahol nem ajánlatos nappal sem menni. Nappal bizony simán kirabolnak, és igen hallottam történeteket, hogy kinek kijét ölték meg. De szerintem nagyjából annyi gyilkosság történik mint az Egyesült Államokban. Sok embereknél sok gond is akadhat.

4. Az idegenekkel szemben tartózkodóak. Ha már ismernek akkor a keblükre ölelnek. Kicsit olyanok mint mi magyarok. Vannak bunkók, vannak vidámak, vannak kedvesek, vannak normálisak, vannak akik kihasználnának, de egy biztos. Ha megkedvelnek akkor a tenyerükön hordoznak. Az öcsém anyósa, és apósa tősgyökeres mexicói. Ők annyira megszerettek, hogy az apósa úgy döntött a 4 lánya után én is a fogadott lánya lettem..:) Imádom őket..De volt egy olyan rokon (nem az enyém hál istenek) akitől a hideg rázott.

Jó tanács:

Ha turistaként mész ki, akkor figyelj arra, hogy mindig olyan helyen mozogj ahol sok turista van. Taxit sose ints le (összejátszanak a bandákkal) inkább a szállodai portást kérd meg, hogy hívjon neked (mert így a taxis már nem mer semmit csinálni). Ha ne adj isten kirabolnak vagy beléd kötnek ( 3 hónap alatt egyszer lopták el a táskámat, de sosem kötöttek belém) rögtön menj rendőrségre. Húú annyira rosszakat írtam, de végül is nem olyan vészes.

JA! és a legfontosabb!! SOHA nem igyál csapvizet. sehol. Se szállodában se étteremben, sehol. Mindig vegyél palackozott vizet. Olcsó.

2014. aug. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

"Mexikóváros a világ legnagyobb városa"


Na én eddig olvastam a leírásod.

2014. aug. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Időpont ma 18:37

Mi a bajod a mondatommal okoska?? Művelődj egy kicsit.


2012-es adtok szerint

"Mexikóváros Mexikó fővárosa és legnagyobb városa. Lakossága elővárosokkal együtt (az ún. Zona Metropolitana) több mint 21 millió fő (2012-es becsült adat), ezzel a világ egyik legnagyobb városa"

2014. aug. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Inkább te művelődj kicsit "okoska".

2012:

1. Tokió 34,5m fő.

2. New York 27,5m fő.

3. Kanton 25,9m fő.

4. Sanghaj 25,5m fő.

5. Jakarta 25,4m fő.

6. Szöul 25,4m fő.

7. Mexikóváros 23,3m fő.

2014. aug. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2014. aug. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, sokat segitettel!!:))
2014. aug. 17. 21:15
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Mexikóban fontos hogy ne beszélj angolul mert azt hiszik rád hogy amerikai vagy és akkor bajod lesz belőle , gyűlölik az amerikaiakat. És mex.városnak csak egyetlen jó része van a gazdag negyed középen , a legtöbb hely mind nyomornegyed.
2014. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi.

De az ilyen sorozatokba tök barátságos a város! Pl,:Árva Angyal, Maricruz, Rubi az elbuvolo szornyeteg stb..:D

2014. aug. 18. 11:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Más a sorozatokban , más a valóságban. Ez így van sajnos
2014. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!