Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mexikó tényleg olyan veszélyes...

Mexikó tényleg olyan veszélyes hely?

Figyelt kérdés
Nagyon foglalkoztat a kérdés, mivel utána olvastam, valamimt a gyakori kérdéseken is, és csak negatív véleményt láttam róla, miszerint sok a bűnözés, az emberrablás, a gyilkosság, stb... Én nem is tudtam, hogy ilyen 'siralmas' a helyzet. Megtetszett a város, és a különböző helyei, főleg Real del Monte képeit nézegettem, és nagyon kellemesnek, hangulatosnak tűnt a város.:D (Itt játszódik Az Örökség című sorozat is). Másrészt imádom a telenovellákat, és nagy részük általában Mexikóban játszódik, ezért is tetszett meg.:)
2015. jan. 4. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztem egy Mexikói embert, mert nálunk minden híradásban csak azt hallani, hogy elrabolták, felnégyelték, drog, maffia, korrupció.


Azt mondta baromság, Mexikó nem erről szól. Ezek leválogatott szörnyűségek.


Fogalmam sincs higgyek-e neki, de nem is értette miről beszélek.

2015. jan. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2015. jan. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


ezután a cikk után eldöntheted igen v nem.

2015. jan. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol, milyen környezetben, kikkel élsz, ezeket pedig vagyoni helyzeted és származásod határozza meg. Mexikó egy teljesen elszegregált társadalom. Van az alsó, a közép és a felső osztály. Ez a három csoport, teljesen más származású, mentalitású és vagyoni helyzetű. Más helyeken laknak, más dolgokkal foglalkoznak, más környezetben élnek.


A felső osztály kb. olyan, mint nálunk a Rózsadomb. Körbefalazott villanegyedekben élnek, ahol az amerikai suburban életstílust utánozzák, semmit sem tudnak az igazi Mexikóról, általában hagyományos értelemben nem dolgoznak, csak jó helyeken töltenek be kulcspozíciókat.



A középosztály kb. úgy él, mint nálunk a "panelproli". 2 pezóért remeg napi 16 órát a munkahelyen, hogy valahogy el tudja tartani a családját. A városok rosszabb hírű negyedeiben laknak, sötétedés után inkább ki se mennek az utcára. Legszívesebben kivándorolnának Mexikóból, de ahhoz is pénz kell.



A végére maradt a legnagyobb csoport, az alsóosztály. Ennek Magyarországon szerencsére nincs megfelelője, ezek laknak a "favellákban" össze-vissza tákolt nyomortelepeken a városok szélén. Az életük mocskos, veszélyes és rövid, bűnözésből élnek meg, maffiózók tartják rettegésben őket. Az intelligensebbek közülük radikális kommunisták és megpróbálnak úgy-ahogy javítani a környezetükön Che Guevarát a zászlójukra tűzve, a többség napról napra él, talán még írni, olvasni se tud.

2015. jan. 5. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Ostoba kijelentes, hogy "nagyon veszelyes" egy akkora orszagra, ahova Francia, Spanyol es Nemetorszagot el lehetne bujtatni es meg Magyarorszagnak meg Anglianak is rohogve maradna hely...


Vannak nagyon veszelyes reszei. Az itt torteno atrocitasokat szivesen fujja fel a media es h.lyitik a nepet, hogy milyen brutalis az orszag.

Van egy haverom, aki Mexico City-ben el es nem fel este kimenni az utcara. De amikor itt volt latogatoban (nalam, Californiaban) es mondtuk neki, hogy ugorjunk at Tijuana-ba, o volt a legjobban ellene az otletnek, mert az a videk tenyleg veszelyes.

A fonokom baratai most nyar vegen (vagyis tavaly) voltak ott nyaralni. Nem emlexem hol, de tipikus turista reszen, ahol meg ejjel is lehet setalni, akar egyedul is...

2015. jan. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
77%
Mexiko?Apum turistakent volt ot megis este ha setalni ment a katonak kisertek...
2015. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
nem az.
2015. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És melyik a legjobb és a legveszélyesebb környékei?
2015. márc. 11. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Juarez
2016. júl. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!